Tu się witamy ...

Nowy na forum? Przedstaw się tutaj.
Awatar użytkownika
Michal77
Kierowca
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2018, 20:05

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Michal77 »

Witam Ponownie .Dzięki za ciepłe przyjęcie. Tak jak pisałem zakup na 90 % będzie z linku powyżej ale nie RTR ,chyba że się trafi coś w dziale sprzedam ,a było tam kilka kąsków w historii . Po lekturze forum "bebechy"będę kupować osobno. Mam tylko jedno pytanie co by nie zaśmiecać wątku (jak zamówię i przyjdzie zakup otworzę nowy) Czy można prosić o podlinkowanie schematu ruchów standardowej apki. Mam 6 kanałówkę Spektruma z przepustnicą w lewym drążku i mam zgryz czy takie ustrojstwo bez modyfikacji nada się do sterowanie sperzęta.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Drabek »

Moim zdaniem Tg9x ze zmienionym softem będzie lepsza. I dwa kanały więcej. :brawa

Awatar użytkownika
Michal77
Kierowca
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2018, 20:05

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Michal77 »

Zgodzę się z Tobą. Dwa kanały zdecydowanie na plus.Tylko na starcie chciałem przyoszczędzić i wykorzystać to co mam. Ale chyba tak się ni da :) Nie mam pomysłu na sterowanie jazdą.

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10987
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Tu się witamy ...

Post autor: griszaa »

Apke trzeba kupic raz a dobrze ... t9 ma potencjal ...

Awatar użytkownika
Michal77
Kierowca
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2018, 20:05

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Michal77 »

Również z Tobą się zgodzę . Tylko radio które mam w czasach kiedy latałem dwumetrowcami to był jeden z lepszych sprzętów. Zasięg precyzja jak dla mnie bomba, z tym... że to służyło do latania i chyba się faktycznie nie nada do kopania. Jak w tym radiu obsługiwana jest jazda. Tymi "potencjometrami" z czoła?

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Pawloosw »

Schematu nikt Ci nie podesle bo nikt takiej apki tu chyba nie uzywa. Ale skoro ma 6 kanalow to kazdego
Trucka nia obsluzysz bo do tamiyi na biede wystarcza jiz 2 kanaly a 6 to wlacznie z obsluga mfc (swiatla, dzwieki itp).

Awatar użytkownika
Michal77
Kierowca
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2018, 20:05

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Michal77 »

Bedzie do koparki. Majac na myśli schemat myślałem o tym jak przypisane macie w apce ruchy w sprzęcie a najbardziej zależało mi rozkminić jazdę

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Drabek »

Michal77 pisze:Bedzie do koparki. Majac na myśli schemat myślałem o tym jak przypisane macie w apce ruchy w sprzęcie a najbardziej zależało mi rozkminić jazdę
Na Tg9 x zrobisz na drążkach bo taka jest możliwość. :brawa

Awatar użytkownika
Michal77
Kierowca
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2018, 20:05

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Michal77 »

Dzięki.Będę zgłębiać temat.

the_naturat

Re: Tu się witamy ...

Post autor: the_naturat »

Dzień dobry wszystkim !

Mam na imię Kuba. Trafiłem na forum poszukując informacji na temat RC (hmmm dziwne prawda ?;) )

Z modelarstwem zacząłem przygodę jakoś w podstawówce sklejając modele wojskowe w skali 1:36. Zawsze chciałem sklejać ciężarówki więc w pewnym momencie jak już nabrałem wprawy kupiłem pierwszego trucka w 1:24. Zbudowałem ich 4 - nawet z bajerami np. diodami LED, kilkoma udoskonaleniami o metalowe i gumowe części (kominy, silnik). Jeden z modeli otrzymał zamiast holownika z zestawu skrzynię i został tym samym przerobiony na wywrotkę. Po tej przeróbce miałem parę ładnych lat przerwy.

Do wznowienia prac zmotywował mnie zakup zabawki Brudera (traktor CASEI Optum) synkowi (synek ma 1.5 roku więc całkiem niedawno przyszedł na świat). Pozytywnie zaskoczyła mnie jakość zabawki i odwzorowanie szczegółów w porównaniu do innych zabawek (z Bruderem pierwszy raz miałem do czynienia) więc w głowie pojawił się plan dodania zdalnego sterowania zamiast kupowania kolejnej gotowej zabawki RC. Przeglądając forum widzę że nie jest to innowacyjne rozwiązanie a więc na pewno zaczerpnę wiedzy na początek przygody z RC.

Następnie pojawi się pewnie jakiś zestaw DIY z Tamyia, a później chciałbym podjąć się jakiegoś projektu od podstaw. Myślę że to bardzo fajny pomysł zaciekawić syna i przy okazji bardzo dużo go nauczyć jak już trochę podrośnie (zaplecze w postaci mini warsztatu w piwnicy jest więc będzie gdzie rzeźbić)

Także tak wygląda plan - mam nadzieję że uda się go zrealizować i zostać tu na forum :)

Pozdrawiam !

ODPOWIEDZ