Tu się witamy ...

Nowy na forum? Przedstaw się tutaj.
Awatar użytkownika
Andreas
Maszynista
Posty: 694
Rejestracja: 22 wrz 2016, 14:07
Been thanked: 14 times

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Andreas »

:welcome ,
determinacji życzę w budowaniu modeli, :he :he

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Tu się witamy ...

Post autor: ostrich »

Maciej pisze:
11 maja 2021, 07:00
:welcome Napisz coś więcej, skąd dowiedziałeś się o forum, czy może już budowałes jakies inne modele? Skąd jesteś?

Mieszkam od lat w Poznaniu, czterdziestka już za mną i jak to mawia mój kolega, nadszedł czas żeby wrócić do zabawek ;)
Forum znalazłem już jakiś czas temu, zawsze jak coś dłubię to sporo czytam a że dłubię różne rzeczy przez całe życie, to dość mocno posiłkuję się forami. Modele były za dzieciaka ale tylko klejone, całe życie chciałem mieć jakiś model RC, jedyny jaki miałem to był w latach 80` czerwony autobus sterowany z kabla. Najpierw nie było na to kasy, potem czasu ale po mału wraca mi ochota na jakąś formę modelarstwa. Jakieś trzy lata temu dostałem w prezencie F40 (mój ulubiony samochód w grach wyścigowych) moje F40 jest od Rastara i kosztowało jakąś stówkę. Szybko okazało się że trzeba dokonać modyfikacji, zrobiłem z tego coś co nadaje się do zabawy, następnie kupiłem małego Latraxa od Traxxasa, chodziło głównie o zabawę w domu. Okazało się że to straszny badziew i musiałem sporo się przy tym nagrzebać, ostatecznie czeka aż odda organy na rzecz F40.
No ale ja tu o samych osobówkach... zorientowałem się że nie jarają mnie szybkie modele, nie mam gdzie tym jeździć itd.
Dałem się zatem wmanewrować w WPL B36, startowałem od razu z metalowymi mostami, lepszym silnikiem, skrzynią biegów i porządnym zasilaniem, więc nie było tragedii. Jednak im bardziej zagłębiam się w tę zabawkę to uświadamiam sobie że w zasadzie trzeba by ją zbudować od nowa. Aktualnie jestem na etapie ostatnich modów i wiem, że więcej kasy nie będę w to wkładać. Wożę nim drewno na ognisko, od wczesnej wiosny aż do jesieni, prawie każdy weekend jeździmy na biwaki, zamiast z pieskiem robię sobie spacery z autkiem ;) Choć WPL w terenie zaskakująco dobrze sobie radzi, chcę coś większego, tak żeby szyszka/trawa czy jakiś patyk nie stanowiły przeszkody nie do przebycia.

Od miesięcy czytam i kombinuję, już się nauczyłem że tanio nie będzie ;) aktualnie jestem na etapie zakończenia myśli o KIngKongu, pozostaje dylemat: Tamiya i przeróbki vs budowa od podstaw, główne założenie to minimum 6x6 i skala która pozwoli na więcej w leśnych ostępach. Jeśli chodzi o budżet to powiedzmy że oscyluje gdzieś w okolicach Tamiyii, myślę że na przestrzeni kilku/kilkunastu miesięcy jestem w stanie zaakceptować wydatek rzędu 5-6K. Mam już trochę gratów, ogniwa, ładowarki, regulatory i trochę innych rzeczy, mam też mini warsztacik i umiejętności więc sporo rzeczy mogę wykonać sam.

No i się rozpisałem...

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1383
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Tu się witamy ...

Post autor: TiroManiaK_2006 »

:welcome
To teraz nic tylko brać się za budowę...

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Maciej »

Za 5-6 tysiaków to już można naprawdę dać ładnie do pieca z 6x6. Tylko nie nastawiaj się że model do lasu w naszej skali będzie wybitnie terenowy. Jednak masa i rozmiar robi swoje.

Trzymam kciuki za Twoje projekty :ok

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Tu się witamy ...

Post autor: ostrich »

Maciej pisze:
11 maja 2021, 20:25
Za 5-6 tysiaków to już można naprawdę dać ładnie do pieca z 6x6. Tylko nie nastawiaj się że model do lasu w naszej skali będzie wybitnie terenowy. Jednak masa i rozmiar robi swoje.

Trzymam kciuki za Twoje projekty :ok

To nie chodzi o to że chcę się ładować w mocno przeskalowane chaszcze, teren w którym działam to mało uczęszczane leśne drogi z fajnym ukształtowaniem terenu, góry doliny, czasem koleiny ;) ale w końcu trzeba zjechać z trasy żeby się załadować/rozładować i tutaj jest największa wada małej skali.

Podpowiedzcie koledzy, mam już założyć temat/garaż? zaznaczam że na razie nie jestem dokładnie zdecydowany jak ma wyglądać mój truck i będzie dużo "zielonych" pytań, głównie o mosty/napęd. Przez pierwsze miesiące będę co najwyżej zbierał info i zacznę kupować części, a z racji że w sezonie intensywnie korzystam z uroków przyrody, to budowa ruszy na jesień.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Drabek »

To na razie nie zakładaj. Jak zdecydujesz się co dokładnie będziesz budował to w tedy założysz.
A wszelkie pytania możesz zadawać tu: viewtopic.php?f=9&t=11

Awatar użytkownika
Dredmen102
Kierowca
Posty: 10
Rejestracja: 17 cze 2021, 21:29

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Dredmen102 »

Siemanko, w końcu się zdecydowałem tu zajrzeć.Taki zwykły amator że mnie, jeżeli chodzi o RC,coś tam buduje przerabiam.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Maciej »

Witamy :welcome może parę słów o tym skąd dowiedziałeś się o forum i jakie plany modelarskie?

Awatar użytkownika
Niedziela
Kierowca
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2021, 21:24

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Niedziela »

Witam serdecznie

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Drabek »

Niedziela pisze:
12 wrz 2021, 21:19
Witam serdecznie
:welcome
Coś więcej.
Co Cię tu sprowadza?
Skąd jesteś?

ODPOWIEDZ