Ładowarka Liebherr L544 by Radzik

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Ładowarka Liebherr L544 by Radzik

Post autor: Denis »

Tomku powiem tak ja siłowników nie mam ale odkryłem dzisiaj że wężyki które idą do i z rozdzelacza są mocno zagięte prawie całkiem złamane. Więc poskładamy ładowarkę w przyszłym tygodniu na tych siłownikach co są i zobaczymy czy dalej to samo będzie. Bo jak on były zagiete to te silowniki nie dostawaly odpowiedniego ciśnienia i dltgo nie miały siły.


Znalazłem tańszy piasek jutro jade po niego i przetestuje https://www.obi.pl/materialy-sypkie/kre ... /p/5272968

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9753
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Ładowarka Liebherr L544 by Radzik

Post autor: Pawloosw »

Denis nie za gruby ten piasek z obi (zważywszy na fakt, że poprzednio używałeś o ziarnistości 0,6-0,8mm)?
"Dane produktu
ziarnistość: do 2 mm"

Dzięki za linki, chyba sobie zanabędę.
Na jakim ciśnieniu powietrze jedziesz i ile litrów na minutę doi ze sprężarki?

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Ładowarka Liebherr L544 by Radzik

Post autor: borek »

O tam chyba jeszcze problem jest z uszczelniaczem ,który zostaje do góry. Tomek u siebie robił już na zabezpieczenie sztegerowym

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Ładowarka Liebherr L544 by Radzik

Post autor: Denis »

Pawloosw pisze:Denis nie za gruby ten piasek z obi (zważywszy na fakt, że poprzednio używałeś o ziarnistości 0,6-0,8mm)?
"Dane produktu
ziarnistość: do 2 mm"

Dzięki za linki, chyba sobie zanabędę.
Na jakim ciśnieniu powietrze jedziesz i ile litrów na minutę doi ze sprężarki?
Kurna nie pamietam teraz jaki to kompresor ale coś koło 24l i będzie miał z 140l/min.
Bardziej bym wierzył tej granulacji na opakowaniu że do 1mm niż temu co piszą na stronie. 7,50zł to nie majątek żeby kupić i sprawdzić.

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Ładowarka Liebherr L544 by Radzik

Post autor: wajha1983 »

Nie wiem czy wy sie dobrze dogadaliscie, ale na ostatnim spotkaniu mialem okazje troche uzywac ladowarki Radzika i po dluzszej chwil miala problem podniesc zaladowana lyzke.
W ladowarkach w sumie najbardziej pracuja te dwa silowniki co podnosza ramie, natomiast silownik od kipy dziala przy oproznianiu i troche przy zgarnianiu. ;)

Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Posty: 1923
Rejestracja: 26 cze 2012, 12:00

Re: Ładowarka Liebherr L544 by Radzik

Post autor: Tomek »

Denis pisze:Tomku powiem tak ja siłowników nie mam ale odkryłem dzisiaj że wężyki które idą do i z rozdzelacza są mocno zagięte prawie całkiem złamane. Więc poskładamy ładowarkę w przyszłym tygodniu na tych siłownikach co są i zobaczymy czy dalej to samo będzie. Bo jak on były zagiete to te silowniki nie dostawaly odpowiedniego ciśnienia i dltgo nie miały siły.


Znalazłem tańszy piasek jutro jade po niego i przetestuje https://www.obi.pl/materialy-sypkie/kre ... /p/5272968
Problemem nie było czy daje radę, ale to że ciekną i z tym się nic nie zrobi. Taka konstrukcja...

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9753
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Ładowarka Liebherr L544 by Radzik

Post autor: Pawloosw »

A ciekną dlatego, że uszczelnienia nie są wpasowane na wcisk, czy dlatego, że tłok przy max wychyleniu styka się z uszczelnieniem i je przy tym odkształca powodując wyciek? Czy może konstrukcja siłownika nie pozwala na kontakt tłoku z uszczelnieniem (drugi zeger od środka)?

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Ładowarka Liebherr L544 by Radzik

Post autor: Sławek »

Radzik na tłoku ma uszczelnienia typu V-ring od pneumatyki, i na dodatek ustawione dwa w lustrzanym odbiciu blisko siebie. Sama konstrukcja i zasada działania tych uszczelniaczy nie pozwala na utrzymanie tłoka sztywno w cylindrze i przy maksymalnym wysunięciu tłoczyska lata na boki bo uszczelnienia to nie są w stanie utrzymać współosiowo, i to jest problem. Ja bym to wymienił na standardowe oringi i to powinno załatwić sprawę ;)

Pozdr

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Ładowarka Liebherr L544 by Radzik

Post autor: Denis »

Farba zdjęta z metalowych cześci jeszcze zmatować plastiki i malujemy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10990
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Ładowarka Liebherr L544 by Radzik

Post autor: griszaa »

Fiu fiu ladnie dzialasz ;)

ODPOWIEDZ