JCB JS115

Pawel

Re: JCB JS115

Post autor: Pawel »

Nie nie tym razem serwo. Ale spróbuje zmienić ramię (skrócić) siłownika które jest napędzane przez serwo i może to polepszy sprawę

Awatar użytkownika
Benon
Kierowca
Posty: 1215
Rejestracja: 26 lut 2012, 11:08

Re: JCB JS115

Post autor: Benon »

Zdecydowanie idź w stronę układu z dźwigniami, zawsze możesz zmienić przełożenie długością ramion :ok

Pawel

Re: JCB JS115

Post autor: Pawel »

Już poprawiłem "przełożenie" na ramionach. Jest teraz mniej więcej dwa razy szybciej i chyba już tak zostawię. Ostatnio robiłem próby w terenie i można zaakceptować już ta prędkość podnoszenia i opuszczania spycha.

Awatar użytkownika
Benon
Kierowca
Posty: 1215
Rejestracja: 26 lut 2012, 11:08

Re: JCB JS115

Post autor: Benon »

Bo chodzi o to, że układ dźwigniowy zapewni docisk "w dół" spycha, który na pewno ma tendencję do podnoszenia się podczas pracy. Zapewni to też lepszą stabilność podczas kopania jak w 1:1 - chociaż w przypadku gąsienic nie powinno to mieć znaczenia :scratch

Pawel

Re: JCB JS115

Post autor: Pawel »

W BAT-cie w pierwszej wersji właśnie tak miałem. Pług był swobodnie opuszczany. Podczas spychania pług podnosił się i nie mógł "ugryźć" ziemi. Ale zmieniłem w BAT-cie też na układ dźwigni i wszytko jest teraz ok.

Pawel

Re: JCB JS115

Post autor: Pawel »

Dorobiłem do koparki mniejszą "łyżkę" żeby lepiej brała ziemię.

Obrazek

Ta dużą będzie do piasku itp....

Obrazek

Chciałbym jeszcze dorobić "skarpówkę" i będzie komplet

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: JCB JS115

Post autor: Sławek »

Czym ją planujesz "napędzać" ?

Pawel

Re: JCB JS115

Post autor: Pawel »

Napędzać?
Oczywiście siłowniki. NA razie jednak pertraktuje z CTI o jakiś rabacik. Może się uda a może nie. Jeśli nie to pewnie do tego czasu pewni powstanie FPS (czyli Forumowy siłownik)
Myślałem o jakimś własnym silniczku z przekładnią ale stwierdziłem że cokolwiek zrobię nie będzie to tak ładne jak np siłowniki CTI albo FPS.
Sławek oglądałeś pomalowaną Ł-ke?
W końcu to twoja produkcja.. mam nadzieje że jakoś wyszło mi malowanie.

:england

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: JCB JS115

Post autor: Pablo »

żółtki ładne :brawa

Awatar użytkownika
Benon
Kierowca
Posty: 1215
Rejestracja: 26 lut 2012, 11:08

Re: JCB JS115

Post autor: Benon »

Łyżka fajna spox

Pawle a nie myślałeś, żeby wzmocnić mosiądzem zęby jeszcze od góry jak w poprzedniej? Nie będą się gięły? No i powinna wtedy lepiej się "wgryzać" ;)

ODPOWIEDZ