Koparka LIEBHERR R 934 C by Denis

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Koparka LIEBHERR R 934 C by Denis

Post autor: Rasalo »

Zacna robota :ok

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Koparka LIEBHERR R 934 C by Denis

Post autor: Drabek »

:ok

Awatar użytkownika
CinekX0
Kierowca
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2016, 19:55

Re: Koparka LIEBHERR R 934 C by Denis

Post autor: CinekX0 »

Zastanawiam się dlaczego kleisz elementy jakimś klejem zamiast lutować i trwale wszystko połączyć?

Awatar użytkownika
popiur
Kierowca
Posty: 843
Rejestracja: 05 sty 2016, 20:35

Re: Koparka LIEBHERR R 934 C by Denis

Post autor: popiur »

;) Obleci

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Koparka LIEBHERR R 934 C by Denis

Post autor: mongrel »

Najlepiej będzie jak sam Denis Ci odpowie ale kleji nie jakimś a do alu klejem gdzie w zasadzie przypomina to spiekanie-zgrzewanie równoważne z lutowaniem, a czemu bo na logikę wydaje mi się że kolbą czy palnikiem w kabinie nie wszędzie podejdziesz a z rozprowadzeniem kleju, spoiny nie ma już takiego problemu i jak się okazało też połączył trwale jak lut.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Koparka LIEBHERR R 934 C by Denis

Post autor: borek »

CinekX0 pisze:Zastanawiam się dlaczego kleisz elementy jakimś klejem zamiast lutować i trwale wszystko połączyć?
Jeszcze w naszych szeregach nie było osoby której by to wyszło. Oczywiście wszyscy widzieliśmy filmiki jak tam ładnie wychodzi.

Awatar użytkownika
popiur
Kierowca
Posty: 843
Rejestracja: 05 sty 2016, 20:35

Re: Koparka LIEBHERR R 934 C by Denis

Post autor: popiur »

O to to! To nie jest instrukcja obsługi! To ciągłe, poszukiwanie i próba znalezienia wyjścia.

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Koparka LIEBHERR R 934 C by Denis

Post autor: Denis »

CinekX0 pisze:Zastanawiam się dlaczego kleisz elementy jakimś klejem zamiast lutować i trwale wszystko połączyć?
Nie testowałem lutu, z tego co zaobserwowałem to parę osób próbowało lutowac z marnym skutkiem.
Jest tu sporo elementów i nagrzewanie jednego szybko spowoduje rozlutowanie drugiego bo to Alu i szybko przenosi ciepło.
Klej uhu 300 to dobry klej na nasze potrzeby modelarskie, Niemcy go stosują od lat w sumie nie widziałem żeby ktoś z nich lutowal tylko sklejka wszystko. Producent podaję że po wyoieczeniu 180 stopni przez 5 minut klej ma wytrzymałość 300kg tego akurat nie testowałem bo nie mam takiej potrzeby.
Lutowanie nie należy do wygodnych bo można nieźle się poparzyc a klejem można pracować przez 2 godziny jedynie co to się lepi ale można się z niego umyć.

Awatar użytkownika
CinekX0
Kierowca
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2016, 19:55

Re: Koparka LIEBHERR R 934 C by Denis

Post autor: CinekX0 »

Aluminium... ok to racja! :) Można to ze stali ciąć na laserze bo masz płaskie blaszki, stal się lutuje bez problemu nawet nierdzewną. Mam też klej do aluminium 2 składnikowy i muszę go sprawdzić. Wytrzymałość 350kg na 1cm/2 łączenia także ogień. Zasycha w godzinę i nie potrzeba go "piec w mikrofali"! O czasie dam znać, powodzenia z wykończeniem modelu! ;)

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Koparka LIEBHERR R 934 C by Denis

Post autor: Denis »

Laser tutaj odpada chyba że będziesz podkladac blaszki bo są przefrezowania i podebrania porobione także trzeba było to frezowac a na mojej frezarce nie zrobię stali także wybrałem Alu.
To że stał się łatwo lutuje to wiem bo parę postów do tyłu robiłem całą łyżkę z stali także temat dobrze mi znany.
Ten klej który stosuje nie zrobisz go w Microfali tylkk w piekarniku bo trzeba konkretną temperaturę mieć. Można też używać bo bez wypieczenia lecz schnie 12h dlatego czekanie aż wyschnie odpada u mnie i dlatego stosuje piekarnik

ODPOWIEDZ