ŁADOWARKA KOŁOWA KOMATSU WA380 - ALIEXPRESS

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: ŁADOWARKA KOŁOWA KOMATSU WA380 - ALIEXPRESS

Post autor: Maciej »

No jest to jakaś opcja ale jakoś nie mam przekonania do klejeń takich elementów, na które będą działały spore siły. To jus wolałbym kupić palnik i nauczyć się lutować.

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: ŁADOWARKA KOŁOWA KOMATSU WA380 - ALIEXPRESS

Post autor: Denis »

Tobias z tego co widzę to też ostro upala swoje modele także jest to jakieś rozwiązanie

Awatar użytkownika
misiek
Kierowca
Posty: 354
Rejestracja: 16 sty 2018, 09:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: ŁADOWARKA KOŁOWA KOMATSU WA380 - ALIEXPRESS

Post autor: misiek »

Locktite to raczej klej do gwintów, który jest dość kruchy jak zastygnie. Do uszczelniania/blokowania śrub jak najbardziej ok. Co do klejenia, nie mam przekonania, wolałabym użyć czegoś w rodzaju płynnego metalu np do naprawy bloków silników. Kilka lat temu skleiłem takim połamane oparcie w krześle żeliwnym i do dziś trzyma jak złoto.

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: ŁADOWARKA KOŁOWA KOMATSU WA380 - ALIEXPRESS

Post autor: Denis »

Loctite to tylko producent kleju jak np. Lakma i produkuje rurzne produkty


https://allegro.pl/oferta/loctite-3090- ... 6663618204

Awatar użytkownika
misiek
Kierowca
Posty: 354
Rejestracja: 16 sty 2018, 09:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: ŁADOWARKA KOŁOWA KOMATSU WA380 - ALIEXPRESS

Post autor: misiek »

Tu mam na myśli locktite jako preparat do zabezpieczania gwintów. Ja używałem płynnego metalu z Wurtha bo taki miałem w robocie. Myślę że w tym wypadku każdy taki klej da radę, ogólna powierzchnia styków jest dość spora. A najlepiej to i takk to tigiem pochwytać.

Awatar użytkownika
redin
Kierowca
Posty: 2034
Rejestracja: 21 sie 2012, 23:34
Been thanked: 22 times

Re: ŁADOWARKA KOŁOWA KOMATSU WA380 - ALIEXPRESS

Post autor: redin »

misiekOC pisze:
11 gru 2021, 10:21
Locktite to raczej klej do gwintów, który jest dość kruchy jak zastygnie. Do uszczelniania/blokowania śrub jak najbardziej ok. Co do klejenia, nie mam przekonania, wolałabym użyć czegoś w rodzaju płynnego metalu np do naprawy bloków silników. Kilka lat temu skleiłem takim połamane oparcie w krześle żeliwnym i do dziś trzyma jak złoto.
Locktite to jedne z najlepszych klejów świata, zobacz sobie filmik
https://youtu.be/B8vA6aKsCEE

Ja miałem kiedyś klej do metalu tej firmy i jak skleiłem nierdzewke do aluminium to za żadne skarby nie dało się tego ruszyć, tylko że mała tubka to koszt 160zl ale spawanie to spawanie , nie ma lepszej metody :)

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: ŁADOWARKA KOŁOWA KOMATSU WA380 - ALIEXPRESS

Post autor: Maciej »

Tak jak rekin napisał- Locticite to nie tylko kleje do gwintów, sam używam ich odtłuszczacza. Natomiast produkty klasa :ok

Co do moich przebojów - lemiesz będzie uproszczony, bez tych cienkich blaszek dookoła. Lepiej bez nich niż mają straszyć poupalane. Dołożyłem też wczoraj na dole ostrze (dostałem też zapasowe). Poskręcane na śrubki m2. Niestety fotek nie mam bo miałem brudne łapy w piwnicy i nie chciałem brudzić tele.

Natomiast post Denisa zainspirował mnie. W takich pudełkach z igłą jest też klej Revel Contacta czy jakoś tak. Posklejam na niego tę łyżkę ażurową byle złapać kształt i spasować elementy. Potem albo wysyłka albo wizyta u redina żeby połapał mi tą swoją spawarką jubilerską. Tam jest iglica bardzo cienka i wszędzie można będzie dotrzeć.

Niestety każde jedne żebro trzeba oszlifować żeby weszlo w poprzeczkę. To jest tyle roboty, że Głowa mała. Będę to pomału robił bo i tak muszę czekać na brakujący plate.

Awatar użytkownika
Motyl
Kierowca
Posty: 586
Rejestracja: 26 gru 2011, 20:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: ŁADOWARKA KOŁOWA KOMATSU WA380 - ALIEXPRESS

Post autor: Motyl »

Revell contacta jest na bazie rozpuszczalnika i śladowych ilości żywicy. Będzie się trzymało jak na ślinę.
Kleje Henkel serii Loctite spokojnie zastępują zgrzewy na stalach. Np. Hysol 9466.
Klej 435 który jest na video ma dobrą udarność. Kluczowe jest uzyskanie odpowiedniej grubości spoiny ma być element pasowany, ale nie wciskany ani luźny.
Jeśli chcesz coś budżetowego to 496, ewentualnie 401.
Alternatywą są różnego rodzaju żywice
Epidian 57 lub 62 z Z1 lub ITA dla elastycznej spoiny. Ale tutaj warto zawsze wygrzać element.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: ŁADOWARKA KOŁOWA KOMATSU WA380 - ALIEXPRESS

Post autor: Maciej »

Dzięki Motyl za namiary :friends tylko, że ja planuje klejem skleić tylko pp to żeby potem przewieźć do kolegi redina już ustawione względem siebie elementy celem pospawania. Więc to nie musi być jakaś hiper wytrzymałość.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: ŁADOWARKA KOŁOWA KOMATSU WA380 - ALIEXPRESS

Post autor: Maciej »

Ładowarka była ze mną na spocie w Fałkowie i przepracowała dobrych parę godzin. Bez usterki yes
Myślałem, że uszkodził się moduł świateł - ale przyczyna okazała się prozaiczna - był na innym przełączniku niż zapamiętałem :he

Natomiast przy szybszej jeździe jakoś tak trochę rzęzi sprzęt - taka sama ładowarka Soguna jest zdecydowanie bardziej cicha. Więc postanowiłem zajrzeć do mostów i piast. Jest tam nieco jakiegoś tawotu czy czegoś, ale dodałem jeszcze smar grafitowy.

Niestety moje marketowe nożyce do pierścieni dały radę tylko z pierścieniem na jednym kole i tam dołozyłem smaru. Drugie czeka na lepsze czasy.
Tylny most nieruszany bo tam jest inaczej mocowanie i trzeba dłużej nad tym posiedzieć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ