Miniładowarka Bobcat S450

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: czolgruski »

Hej,
przyszła i na mnie pora, żeby w końcu mieć jakiegoś gotowca, którego nie trzeba będzie naprawiać na każdym spocie :he
Długo myślałem co kupić, żeby było to coś nowego. Koparek i ładowarek jest od groma, wywrotkę już mam (tak, to ją trzeba ciągle naprawiać, więc to nie byłby aż tak głupi pomysł :he), a żeby kupić tą nową koparko-ładowarkę LESU musiałbym sprzedać nerkę. W takim razie na forum będzie coś, czego chyba jeszcze nie było, czyli miniładowarka Bobcat S450. Model z firmy Double E, czyli tej samej, co koparka Redina i Tiromaniaka.
Model przyjechał do mnie kurierem w piątek o godzinie 14:10, przez co nie było czasu nawet na nią popatrzeć - od razu wrzuciłem skrzyneczkę do bagażnika i pojechałem na spota do Fałkowa. Na dzień dobry przeszła mały chrzest w warunkach bojowych. Przynajmniej mogę już coś o niej powiedzieć - daje radę, pod warunkiem, że podłoże jest ubite, albo jest niewielka ilość luźnego piachu. Nie ma co liczyć, że wygrzebie się z piachu, jak ładowarka Macieja, ale też Bobcat nie jest do takiej roboty.
Na oryginalnych ustawieniach ten model to mały szatan. Zasuwa jak mała rajdówka, a bączki kręci jak szalony. Na szczęście po drobnej korekcie w apce da się już tym małym wariatem jakoś pracować w lekkim piachu :)
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Tylna klapa jest odchylana, za nią kryje się zbiornik oleju i rozdzielacz. Hydro działa płynnie, bazowo pompa włącza się w czasie ruszenia drążkiem, przez co ramię działa z lekkim opóźnieniem, ale z apki można włączyć działanie pompy w dwóch zakresach, wtedy nie ma żadnych opóźnień :)
5.jpg
Pakiet mieści się idealnie pod kabiną, która jest odchylana. Ale ten, który był w zestawie mieści się tam na styk, więc jeśli będę chciał założyć buzzer, to musi być mniejszy.
6.jpg
Ogólnie Bobcat ma fajne detale - klosze świateł dobrze wyglądają, elementy kabiny też dobrze się prezentują. Bajerem jest ruchoma wycieraczka. Jakby tego było mało, jest na sprężynce, a od wewnętrznej strony faktycznie jest pasek z gumy :he
11.jpg
12.jpg
9.jpg
8.jpg
7.jpg
Jak na tak mały gabaryt, to swoje waży. Oprócz kabiny całość jest wykonana z metalu. Jak na takiego malucha, to niecałe 2,5 kg to wg mnie dobry wynik :he
14.jpg
Od razu już mam kilka pomysłów co dalej z nim robić i jak modyfikować. Na pewno chciałbym założyć koguta na dach o moduł świateł, no i do tego moduł dźwięku. Szczerze mówiąc nie wiem gdzie i jak to upchnąć, ale myślę, że jakoś się uda :he może w najbliższym tygodniu uda mi się wygospodarować chwilę czasu, to go otworzę i zobaczę, co tam ma w środku.
Druga sprawa. to chciałbym wymienić opony na takie o trochę bardziej agresywnym bieżniku, na tych bardzo szybko się zakopuje. No i jeszcze z chęcią bym ją okleił znakami Bobcata, tylko najpierw muszę sobie ogarnąć naklejki :)
10.jpg
Dalej pewnie też bym chciał przerobić trochę sposób mocowania łyżki, żeby dało się ją szybko ściągnąć, obecnie jest na stałe przykręcona do siłowników. Po przeróbce będzie można zmienić ją na widły, czy cokolwiek tam jeszcze wymyślę. Na spocie Maxu30 podpowiedział mi o zamiatarce z Brudera, to też może być fajna opcja :ok

No i na koniec kilka zdjęć ze spotu, w tym porównanie wielkości ze spychem Andreasa :he
15.jpg
16.jpg
19.jpg
17.jpg
18.jpg
Tyle na razie, na świeżo, zaraz po zakupie i rzuceniu go w piach :he
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1424
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: Sogun »

:ok zajefajny ten maluszek jest, gratki zakupu

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: Drabek »

Dokładnie, fajna maszynka :brawa I hydro :he

Awatar użytkownika
oscaradrenalina
Kierowca
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2022, 18:10
Has thanked: 6 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: oscaradrenalina »

Sprzęt rewelka, i nie cieknie

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1383
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Jak to pisałeś mały ale wariat :ok . Z detali które można do niego dać to pług z brudera... Też może fajnie z nim działać.
PS. To ja byłem pierwszy żeby oddać nerkę za koparko ładowarkę lesu..... :friends

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: Maciej »

Jeździłem nią na spocie i.potwierdzam wszystko co tu napisano :he

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: borek »

No fajna sprawa radzi sobie też zacnie.

Awatar użytkownika
Bruno
Kierowca
Posty: 50
Rejestracja: 14 cze 2021, 14:10
Been thanked: 1 time

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: Bruno »

Wygląda super. Plus taki że można od razu przejść do ulepszeń jednocześnie korzystając z tego co daj sprzęt 😁

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: wajha1983 »

Pierwsza rzecz to gratki zakupu.
Druga to moze zamiast zmieniac opony rzeba przygotowac teren pod niego, moze jakis wybetonowany plac z przesiewaczem, moze jakby była zamiatarka tonwiadomo ze juz nic nie trzeba.
A co do widel to moze jak w koparko ladowarkach tam jest rurka na ktorej sa zamontowane widly jak w podnosnikach i sie je obraca do tylu jak sie ich nie uzywa, a jak nie to trzeba zrobic plyte i mocowanie roznych akcesoriów.
Widac ze maszyna ma potencjal

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1424
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: Sogun »

bo to jest zacny sprzęt do delikatnych robót :he :ok przyda sie do ukladania kostki 1x1 cm , budowy chodnikow,i drobnych dupereli na placyku, szkoda maleństwa do kopalni gdzie jest pełno spoconych ładowarek i koparek, super Bobkat do małych robót

ODPOWIEDZ