Miniładowarka Bobcat S450

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: czolgruski »

Jak powiedziałem, tak zrobiłem - rzuciłem się na Bobcata z narzędziami i zacząłem go sprawdzać od środka. Na dzień dobry już był problem z okręceniem kół. Każde z nich trzyma się na 8 małych śrubkach z łebkiem 2mm. Nie miałem takiego klucza, za to miałem śrubkę z łebkiem na imbus 2mm i po problemie :he
7.jpg
Jak już ściągnąłem koła, to pomyślałem, że może dodam trochę wagi i wypełnię opony kulkami stalowymi. Ale nic z tego, opony są pełne, plan spalił na panewce :he
3.jpg
No i dalej łyżka. Jednak nie jest zamontowana bezpośrednio do ramienia i siłowników, jak wcześniej myślałem. Po odkręceniu dwóch śrub ukazuje się płyta, do której jest zamontowana, więc nie ma potrzeby już tego wymyślać, teraz wystarczy tylko zrobić mocowanie z widłami, czy jakimkolwiek tam osprzętem, jaki wymyślę :)
2.jpg
Idąc dalej znalazłem odbiornik - chyba standardowy do tej apki, 6 kanałów. Trochę mało, miałem zamiar założyć moduł świateł i koguta, a do tego potrzebuję dwóch wolnych kanałów. Chyba, że to jakoś połączę. Ale to sprawdzę, jak będę miał moduł w łapie.
4.jpg
No i w sumie najważniejsze, dlaczego chciałem się dobrać mu do bebechów - na spocie kilka razy przycięło się lewe przednie koło. Podejrzewałem, że pewnie dostało się tam trochę piachu. No i miałem rację, ale z trochę zrobiło się całkiem sporo :decha Muszę coś pokombinować, żeby ograniczyć dostawanie się piachu do przekładni, inaczej długo nie pociągną...
5.jpg
6.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: Maciej »

Kurde z tym piachem to.kicha :hmm i jaki masz plan na to?

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: czolgruski »

Właśnie jeszcze nie mam planu. Te silniki i przekładnie tam się dość mocno grzeją, a pierwsza myśl była taka, żeby zabudować je kawałkiem hipsu 0,5mm. Piach dostaje się chyba jakoś tyłem, bo tylko tam jest miejsce obok zbiornika z olejem. Muszę to jakoś rozkminić.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: Sławek »

Te zebatki standardowo są nie osłonięte ? Jak tak, to słabo. Koniecznie zrob osłony bo inaczej bedziesz mogl jezdzic tylko po dywanie :)

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: czolgruski »

Tak jest standardowo, więc muszę z tym podziałać. Powinienem mieć jakąś blaszkę 0,5mm. Dotnę idealnie na szerokość, dam coś w stylu uszczelki na bokach i przykręcę do dolnej blachy. Tylko czy wtedy nie będzie tam za ciepło?

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: Maciej »

Blaszka szybciej odda ciepło niż hips. Poza tym i tak musisz osłonić - jaka temp. by nie była podczas pracy. Mus to mus :D

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: wajha1983 »

A vo sie grzeje, bo przekladnia chyba nie az tak bardzo, no bo 4 silniki napewno I bedzie tam cieplutko.
Mysle ze blaszka dogieta na ksztalt powinna byc dobry rozwazaniem, a od temperatury najwyzej smar ci sie zamieni w gesty olej :jezor

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: czolgruski »

Hej,
trochę powalczyłem z tą osłoną. Po oglądnięciu go z każdej strony doszedłem do wniosku, że piach musiał się dostać do środka jedynie od tyłu, więc tam też zastosowałem osłonę. Jest akurat tak podgięta, że po dociśnięciu góry nie ma szpar i w teorii piach nie powinien lecieć do przodu. Ale to dopiero sprawdzę, jak go rzucę do piachu :he
1.jpg
No i powoli zaczynam myśleć nad zamontowaniem świateł. Jak z przodu nie powinienem mieć problemu z montażem, bo w kloszach jest raczej miejsce na diodę, a przynajmniej tak mi się wydaje. Kabina jest jednym elementem i nie da się jej rozłożyć, jedynie szyby boczne się ściąga, ale pod dachem jest wycięcie, w którym idealnie zmieści się przewód, z tyłu kabiny jest też otwór, którym by go można było pociągnąć pod obudowę z tyłu, więc myślę, że tak to wymyślili.
Z tyłu chyba podejdzie dioda 3mm, ale musiałaby być bardzo niska, żeby zmieściła się między tym mocowaniem, a kloszem. Albo ma wejść w to wycięcie w tym szarym elemencie mocującym. Zobaczę, jak to tam zadziała. Ale na razie muszę podskoczyć do sklepu elektronicznego, żeby kupić jakieś diody, bo okazało się, że nie mam żadnych :decha
2.jpg
I jeszcze pytanie co do podłączenia modułu. W ciężarówce nie ma problemu, bo tam jest jeden silnik, więc do odbiornika idzie tylko jeden przewód od regla i jest spokój. Ale tutaj do odbiornika idą dwa regle od jazdy i mam zagwozdkę, jak to podłączyć. Trzeba zastosować jakiś rozdzielacz, czy po prostu podłączyć pod wybrany regiel od jazdy i tyle? Kierunków nie będzie, więc chyba to bez znaczenia, czy podłączę pod jeden regiel jazdy, czy pod dwa. Dobrze myślę?

No i skoro światła, to i koguta bym zamontował. Jednak ten, którego mam w zapasie jest zdecydowanie za duży - podstawa ma 1,3cm średnicy. Ten, którego mam w Arocsie ma 1cm i bardziej pasuje do naszej skali. Chyba, żeby zastosować jeszcze jakiegoś mniejszego skubańca, może coś macie. Ewentualnie w ogóle nie montować. Ale światełka są fajne :he
3.jpg
No i udało się zatrudnić kierowcę. Ile się ukombinowałem, żeby chłopa do środka zapakować :he musiałem go pozbawić stóp, bo inaczej nie chciał się zmieścić :he
4.jpg
I na sam koniec, w wolnej chwili zwymiarowałem i narysowałem w DSM sobie płytkę montażową pod łyżkę, przez co teraz będę mógł wymieniać akcesoria. Na pierwszy ogień poszły widły. Jeśli się uda, to w najbliższym czasie puszczę próbny druk, jak to będzie wyglądało i działało. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pomyślę nad innymi akcesoriami :)
widły.JPG
widły 2.JPG
widły 3.JPG
Na razie tyle :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: Maciej »

Dość ważny up bo 2 posty aż żeby się nam utrwaliło:he
Co do lodówki to odkryj smd bo nawet 3 mm są duże.

A co do świateł - Ty chcesz z regla z plusowego kabla brać zasilanie? I mieć światła na stałe jak regiel działa? Czy jak?

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Miniładowarka Bobcat S450

Post autor: czolgruski »

Właśnie chyba pomyślę nad SMD, powinny tam wejść spokojnie.
Z tym łączeniem to trochę skrótów myślowych użyłem. Mam zamiar użyć moduł od zacha, a jeśli dobrze pamiętam, to tam zasilanie idzie z odbiornika, a przewód od regla przechodzi przez moduł. I o to właściwie było moje pytanie, jak to powinno być podłączone.

ODPOWIEDZ