Strona 5 z 5

Re: LESU SK 500 czyli KOBELCO SK 500

: 02 cze 2026, 07:04
autor: Maciej
Siemanko :england
Przy okazji wrzucania fotek ze spota wrzucę od razu parę sztuk z serwisu koparki. Na poprzednim spocie padło mi kolejne serwo Lesu w rozdzielaczu. Daniel (Lelek) zarekomendował żeby podmienić na Yiping 6kg (standardowe Lesu mają 3 kg). Od razu na spocie dobiliśmy targu gdyż miał takie serwo luzem :friends

Więc klasycznie zaczęło się od prucia koparki - ściany, przeciwwaga itd
IMG_20260522_180327 [SMALL].jpg
O dziwo cała płyta koparki jest i była sucha, trochę oleju miałem pod przeciwwagą - mogło być tak, że wylał się gdy była przechylana/noszona
IMG_20260522_180729 [SMALL].jpg
IMG_20260522_180729 [SMALL].jpg
IMG_20260522_181748 [SMALL].jpg
IMG_20260522_181748 [SMALL].jpg
Ciągle w rozdzielaczu mam wolną jedną sekcję bez serwa - to jest na dodatkowy osprzęt i rurki z wyjściami na małym ramieniu:
IMG_20260522_181921 [SMALL].jpg
Stare i nowe serwo mają taką samą odległość od mocoania uszu do końca tulejki, która otwiera sekcje w rozdzielaczu - a to ważne bo za wysoka główka powodowałaby opory:
IMG_20260522_183700 [SMALL].jpg
IMG_20260522_185216 [SMALL].jpg
IMG_20260522_185422 [SMALL].jpg
IMG_20260522_185422 [SMALL].jpg
IMG_20260522_185612 [SMALL].jpg
IMG_20260522_185612 [SMALL].jpg
Pasowało:
IMG_20260522_191047 [SMALL].jpg
Przy okazji po 2 latach dowiedziałem się, że krata na przedniej szybie jest uchylna :lanie
IMG_20260522_201356 [SMALL].jpg
Postanowiłem też skrócić przydługie węże od blokowania łyżki co skończyło się ukręceniem gwintu w rurce, ułamaniem króćca i koniecznością wkręcenia na klej do gwintów szybkozłącza :jeb
IMG_20260522_203745 [SMALL].jpg
IMG_20260523_045944 [SMALL].jpg
Koparka po serwisie przepracowała na spocie 5h (apka zlicza mi rzeczywisty czas pracy pompy) - i na razie nic się nie zepsuło :ok

Re: LESU SK 500 czyli KOBELCO SK 500

: 02 cze 2026, 11:43
autor: borek
Tak jak napisałeś o tej kracie na szybie naszło mnie pytanie, czy czyściłeś szybę operatorowi męcząc się z kratą wcześniej.
I tak patrząc miedzy tym adapterem od serwa a rozdzielaczem idzie jakiś pin czy coś podobnego?

Re: LESU SK 500 czyli KOBELCO SK 500

: 02 cze 2026, 15:24
autor: Maciej
Od czoła tego brązowego elementu jest wyfrezowany otwór, który pasuje do elementu w rozdzielaczu. tyle techniki