Giętarka do blach mojego projektu

Narzędzia modelarskie, maszyny CNC, tokarki itp.
Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Giętarka do blach mojego projektu

Post autor: mauy-miu »

giętarka tej wielkości to dla mnie strzał poza tarczę, lepszy efekt osiągam wkładając blachę w imadło i wyginając ręką lub dostukując młotkiem, a mniejsze elementy gnę w kombinerkach.
poza tym tworzywo do gięcia metalu to abstrakcja, no i te łuki, bez obrazy ale ten długi kawałek wygląda jak deskorolka :nea
to taka dawka konstruktywnej krytyki więc proszę sie nie obrażaj ;)
pomysł ciekawy, jednak wymaga przemyślenia raz jeszcze :)
no i te śrubki to trochę uciążliwe ;)
pozdro

Awatar użytkownika
redin
Kierowca
Posty: 2037
Rejestracja: 21 sie 2012, 23:34
Been thanked: 22 times

Re: Giętarka do blach mojego projektu

Post autor: redin »

imadlo tez musisz skrecić :) Niema innej możliwości by pewnie chwycic detal, pozatym gięcie młotkiem zostawia ślady, tutaj niemasz żadnych śladów, promienie wcale nie są takie kosmiczne, co do tworzywa- abstrakcja która działa :) Giętarki do rurek mosiężnych też są wykonane z pom'u, wiec o wytrzymałość pomu niema się co martwić, co do uszkodzenia powierzchni na ktorej opieraja sie detale podczas gięcia - tam będzie wyfrezowana kieszeń i wstawka ze stali nierdzewnej.

Co do tych promieni:
po lewej stronie detal giety na imadle, dobity młotkiem, a po prawej z giętarki :)

Obrazek

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Giętarka do blach mojego projektu

Post autor: wajha1983 »

po co ci tyle te wszystkie elementy :hehe

Awatar użytkownika
pabloss
Kierowca
Posty: 188
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:28

Re: Giętarka do blach mojego projektu

Post autor: pabloss »

Jak trochę dojdę do zdrowia że będę mógł dojść do kompa stacjonarnego bo mam złamaną nogę w kostce i na razie lezę t wrzucę plany małej giętarki modelarskiej.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 34 times
Been thanked: 6 times

Re: Giętarka do blach mojego projektu

Post autor: mongrel »

Mnie zaś niezmiennie intryguje gięcie ze sfazowaniem, łukiem który jest większy niż te małe standardowe przy małych detalach na 90*. Jak dla mnie bomba ta giętarka a przy gięciu określonych materiałów wykonanie jej z pomu może być zaletą. Redinu :piwo :brawo

ODPOWIEDZ