Drukarka X3D XL i XS

Narzędzia modelarskie, maszyny CNC, tokarki itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kedarro
Kierowca
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2016, 18:35

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: kedarro »

cześć,
w zasadzie rozwiązałem wszystkie problemy z drukarką i było dobrze do czasu aż musiałem ją przetransportować.
w transporcie niestety dostała w kość, i potrzebny jest mały remont :-(

w zasadzie jest już przywrócona w 99% do użyteczności, ale niestety ciągle coś wychodzi.

chciałbym też ogarnąć czujnik optyczny do autolevelingu.
mam wersję xs, czy możecie podpowiedzieć w jaki sposób w dołożyć obsługę takiego czujnika w sofcie?

Awatar użytkownika
arekm
Kierowca
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2015, 20:53

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: arekm »

Ciągle używam drukarki!

To co najbardziej irytowało, przy serwisowaniu, to problematyczne montowanie hotendu. Z czasem się wyrobiło (od demontowania), słabo trzymało (luzy) więc skończyło się na przeróbce:

https://www.thingiverse.com/thing:5417803

Gdybym drugi raz robił tą drukarkę to dwie istotne zmiany:
- dał elektronikę z tyłu, na zewnątrz obudowy (w środku obecnie makaron i jak coś tam wpadnie to dużo szukania; do tego trudniej się serwisuje)
- oś Z, najsłabszy element w drukarce mimo, że mam 12mm wałki, z jednej z modyfikacji na thingiverse. Stół się niemal trzęsie przy ruchach i nie chodzi to tak płynnie jak bym chciał. Podparcie po obu bokach + śruby i dwa silniki zapewne lepiej by tu się sprawdziły.

Reszta działa i nie ma większych problemów.

Z usterek:
- złamał się element klikający endstop Z - nie zauważone przez wiele lat, a stół opierał się, przy opadnięciu, na tym plastiku na endstopie. Że tyle czasu wytrzymało.
- urwał się kabel od wentylator radiatora hotendu co wiadomo czym się skończyło - zapchaniem wszystkiego
- kontroler ramps - upalone ścieżki na PCB od zasilania i grzałek. Przerobione na XT60.
- parę razy dysza i blok grzejny wymagał czyszczenia z powodu odklejenia się druku od stołu i wiadomych skutków.

ODPOWIEDZ