Drukarka X3D XL i XS

Narzędzia modelarskie, maszyny CNC, tokarki itp.
Awatar użytkownika
darek69
Kierowca
Posty: 318
Rejestracja: 28 cze 2015, 20:13

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: darek69 »

Witam kolegów zaczynam naukę drukowania :oops: mozolną naukę ale kiedyś trzeba i od razu mam dwa pytania

-Jak zaczynam wydruk to na samym początku mam odczucie że za wolno jest podawany filament dobrze nie łapię stołu ,może to głupie ale gdy delikatnie popychałem ręcznie jest wszyto ok .Gdy zrobi drukarka pierwszą warstwę to później idzie już dobrze.

-Wydruki wychodzą mi jakieś takie chropowate nie wiem czy tak musi być czy to wina temperatury lub chłodzenia

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Z góry dziękuję za jakiekolwiek rady :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
darek69
Kierowca
Posty: 318
Rejestracja: 28 cze 2015, 20:13

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: darek69 »

Wydruk się poprawił :)
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Hauler
Kierowca
Posty: 2012
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Hauler »

Pytanie do znawców, mam problem z moją corexy xl przy wydruku wysokiego modelu na 160,9mm drukarka przestaje opuszczać stół w okolicach 140mm robiłem wydruk dwa razy na nowo pociętym modelem.

Po załadowaniu g codu do repitiera wyświetla się prawidłowo a drukarka drukuje nie obniżając stołu

Co do kwestii przegrzewania się silnika czy steperstika wątpię w to bo wartość osi Z na wyświetlaczy nie ulega zmianie

Jak by co to zakres pracy stołu mam 175mm

Pozdr

Awatar użytkownika
kedarro
Kierowca
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2016, 18:35

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: kedarro »

cześć,
nie wiem czy ten wątek jest jeszcze żywy?
jeśli ktoś tu jeszcze zagląda to proszę o pomoc.
jestem na etapie uruchomienia i testowania drukarki XS na lamie 3d.
generalnie wszystko działa "na sucho" przy wydruku próbnej kostki stół ustawia się zbyt nisko względem końcówki dyszy i zaczyna drukować w powietrzu.
próbowałem opcji doregulowanie osi z w ustawieniach drukari, elegancko wszystko się ustawia na grubość papieru. ale jak puszczam drukowanie to stół znowu podjeżdża za daleko od dyszy, tak jakby nie zapamiętywało kalibracji.
proszę o podpowiedź co należy zrobić.

Awatar użytkownika
aniol310
Kierowca
Posty: 1422
Rejestracja: 06 kwie 2012, 20:23
Been thanked: 2 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: aniol310 »

deregulacja osi z nie służy do kalibracji tylko do jednokrotnej zmiany. Musisz podać w eeprom prawidłową wysokość osi Z

Awatar użytkownika
kedarro
Kierowca
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2016, 18:35

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: kedarro »

aniol310 pisze:deregulacja osi z nie służy do kalibracji tylko do jednokrotnej zmiany. Musisz podać w eeprom prawidłową wysokość osi Z
dzięki, właśnie do tego doszedłem,
a do czego można zastosować "doregulację" ?
bo jedyne co mi przychodzi do głowy to jak już puszczę plik do druku i widzę że głowica się niezbyt dobrze ustawiła do pierwszej warstwy?

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Denis »

kedarro pisze:
dzięki, właśnie do tego doszedłem,
a do czego można zastosować "doregulację" ?
bo jedyne co mi przychodzi do głowy to jak już puszczę plik do druku i widzę że głowica się niezbyt dobrze ustawiła do pierwszej warstwy?
Tak wlasnie do do regulowania jak już puscisz wydruk.

Awatar użytkownika
kedarro
Kierowca
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2016, 18:35

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: kedarro »

Ok.
Dziękuję za odpowiedzi.
Jestem początkującym drukarzem 3d ;-)
Na razie jest droga przez mękę. Wydruki marne, choć zaczynają juź mieć jakiś kształt.
Mam zestaw z lamą 3d dysza 0.5mm.
Jak na razie napotkałem kilka problemów:
1. Nieosiowe połączenie dyszy i krócca gwintowanego w lamie. Już to rozbierałem i próbowałem zrobić korektę poprzez zrobienie kielicha w gwintowanym końcu dyszy (i polerowanie) jest lepiej ale filament nadal potrafi się zaczepić przy retrakcji i extruder przestaje go podawać.

2. Przyczepność do stołu. Probowałem kleju w sztyfcie i taśmy niebieskiej. Efekty losowe. Raz złapie raz nie. Czy możecie coś polecić?

3. Na razie drukuje z pla. Jaką ustawić temperaturę pla i dystans do stołu na pierwszej warstwie żeby chciało się kleić?
Próbowałem temperaturynz zakresu 185-220 bez jakichś większych sukcesów.

4. Mam wgrany profil do cury i reperiera. Teoretycznie zgodny z hardwarem jaki mam, ale żeby to chciało działać muszę ustawiać podawanie na minimum 180% i prędkość na 80%
Czy ma ktoś może sprawdoną konf nanraki zestaw? (Xs i lama 0.5mm)

5. Rwie wypełnienie i powłokę. Czy to może być kwestia braku chłodzenia/nadmuchu na model? Mam tylk wiateak na radiator który był w standardzie w projekcie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Denis »

Co do przyklejania do stołu polecam lakier do włosów albo unigrunt.
Co do temperatury u mnie pla ładnie idzie przy 240/250 stopni.
Chłodzenie wydruku też się przyda

Awatar użytkownika
aniol310
Kierowca
Posty: 1422
Rejestracja: 06 kwie 2012, 20:23
Been thanked: 2 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: aniol310 »

odnośnie 1 punktu sprawdź jak mocno nagrzewa się łącznik. Bo jak za mocno to zacznie za szybko topić się filament

ODPOWIEDZ