Drukarka xl

Narzędzia modelarskie, maszyny CNC, tokarki itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radzik
Kierowca
Posty: 4884
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:45
Been thanked: 1 time

Re: Drukarka xl

Post autor: Radzik »

a widzę że przerobiłeś uchwyty pod wentylator na 40mm wentylatory :ok
jaka masz głowicę ?? jest szansa na plik co by sobie takie mocowanie wydrukować ??
a może masz mozliwość doprojektowac do tego elementu mocowanie pod czujnik ??
dzieki z góry i pozdrawiam

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Drukarka xl

Post autor: borek »

Radzik to jest lama, a to mocowanie kiedyś już na samym początku mi drukowałeś obecnie zdążyłem wydrukować tą i będę ją od razu zakładał.

http://www.thingiverse.com/thing:1665762

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10987
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Drukarka xl

Post autor: griszaa »

Tomku ale na zdjeciu widac ze urwała sie cała glowica a nie kabelek od wentylatora :he

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Drukarka xl

Post autor: borek »

griszaa pisze:Tomku ale na zdjeciu widac ze urwała sie cała glowica a nie kabelek od wentylatora :he
To był skutek, a przyczyną kabelek, chyba że urwała się głowica która też zerwała kabelek. :he

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10987
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Drukarka xl

Post autor: griszaa »

:hehe ...

Awatar użytkownika
way
Kierowca
Posty: 31
Rejestracja: 24 maja 2016, 21:28

Re: Drukarka xl

Post autor: way »

Możesz dokładniej opisać konstrukcje nowego stołu? Bo zastanawiam się czy takiego myku w swojej XL nie zastosować. Jak dałem szybę na stół to czasem mi zębatka silnika Z po pasku przeskakuje - jednak to w sumie duży ciężar i kalibracja osi Z teraz praktycznie nie istnieje - za każdym razem muszę doregulować, pasek się rozciąga albo nie wiem co.
Zauważyłeś poprawę wydruków po tym upgradzie?
No i gratulacje bo świetnie to wygląda :brawa

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Drukarka xl

Post autor: borek »

Tak zauważyłem różnicę. Jakość jest lepsza i nie muszę pilnować, wcześniej przy podjeździe na aluminiowym stole i szybie musiałem palcem pomagać bo pasek przeskakiwał jak z pędu ruszał stół do góry, teraz to nawet silniki zimne.

Awatar użytkownika
way
Kierowca
Posty: 31
Rejestracja: 24 maja 2016, 21:28

Re: Drukarka xl

Post autor: way »

borek pisze:Dwa silniki, bo jest miejsce w rampsie, Wada to jak stół schodzi na dół odbiję się od krańcówki z lewej strony a prawa musi mieć ustawiony punkt zero na śrubie aby stół za nisko nie zszedł.

Wkręciłem śrube i ona służy do regulacji wkręcam lub wykręcam, tak jak oś z lewej. Trochę zachodu ale się ogarnie. Nowa mata już czeka, najpierw testy na koniec jeszcze czujnik.

Teraz gdzie by się nie zaczeło wydruku nawet na skraju jest git.
Ta śruba to rozumiem, że w tym celu, że jak opiera się na krańcówce z jednej strony to stolik lekko opada z drugiej i żeby nie było tego efektu to zamontowałeś tam śrubę do regulacji?
Kształtowniki aluminiowe dają radę? Jaką mają ściankę- 1mm?
Przy twojej konstrukcji odnotowałeś jakiś zysk w osiZ? bo wydaje mi się, że powinien być nawet całkiem odczuwalny.
Tutaj moja wielka prośba o udostępnienie modeli twoich przerobionych wózków, bo już jestem praktycznie pewny, że chcę wprowadzić tą zmianę do mojej drukarki.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Drukarka xl

Post autor: borek »

Przyszły do mnie Stepsticki drv 8825 chcę je założyć, czy wystarczy wpiąć czy muszę coś zmieniać w repetierze.Poprzednio miałem te A 4988

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Drukarka xl

Post autor: Sławek »

Musisz zmienic liczbe krokow w firmware x2 i pamietaj, ze wklada sie je odwrotnie niz 4988 (potencjometr)

ODPOWIEDZ