Drukarka xl

Narzędzia modelarskie, maszyny CNC, tokarki itp.
Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Drukarka xl

Post autor: borek »

Ok dziękuję. :ok

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Drukarka xl

Post autor: borek »

Sławek pisze:Musisz zmienic liczbe krokow w firmware x2 i pamietaj, ze wklada sie je odwrotnie niz 4988 (potencjometr)

:scratch Nie mogę znaleść proszę łopatą najlepiej foto, mam podłączoną drukarke wchodzę w ustawienia firmware i tam ?

O ja tutaj podmieniłem z 160 na 320

I extruder miał wartość steper 98,150 czyli dobrze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Drukarka xl

Post autor: Sławek »

Tak, tu, jeżeli wymieniałeś stepsticki od X, Y i Z to tu zmień. Do extrudera zalecam A4988 bo będziesz miał prążki :)
I pamiętaj o wyregulowaniu prądu silników, jest troszkę inaczej niż 4988, napiecie na potencjometrze powinno podzielone przez 2 dla prądu docelowego, czyli jeżeli chcesz ustawić 1.5A to napiecie powinno wynosić 0.75V ;)

Awatar użytkownika
specpl
Kierowca
Posty: 103
Rejestracja: 14 gru 2015, 08:49

Re: Drukarka xl

Post autor: specpl »

Ja zmieniłem dziś stepsticki na TMC2100. Ale cisza. Na razie mam tylko 2 na X i Y ale działają rewelacyjnie. Zamówię jeszcze jeden na Z.
Muszę wykombinować jak wykonać cichy nadmuch na wydruk bo teraz on jest tylko słyszalny :-)
Na ekstruderze tak jak Sławek pisze najlepiej sprawuje się A4988.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Drukarka xl

Post autor: borek »

Zgadza się najpierw zamówiłem te drv a póżniej trafiłem na te tmc 2100 chyba też założe na X i Y. Na razie testuję napięcia aby silniki się nie grzały, i nie gubiły kroków bo już mimsię zdażyło jak zjechałem do 0.40V

Awatar użytkownika
specpl
Kierowca
Posty: 103
Rejestracja: 14 gru 2015, 08:49

Re: Drukarka xl

Post autor: specpl »

Ja mam ustawione na 0,7 V. Do tego wylutowałem 3 piny przy cfg1,2,3. Zjechałem też z Jerk na 8. Godzinny wydruk wyszedł bardzo ładnie i bezproblemowo.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Drukarka xl

Post autor: borek »

Chyba nie jest mi dane cieszyć się drv 8825.
Mianowiwicie przed całą operacją zapisalem sobie ustawienia firmware.
Regulowałem napięcie i najlepsze wyszło na 0.5V przy 0.88V były gorące że nie szło chwycić.Oczywiści przetestowałem zakres od 0.1 do 2.0V.Przestawiałem jerk nawet na 4.000 max prędkości feedbake 100.000 i nic cały czas oś Y ucieka. Podejrzewam że Y bo jak przejadę wózkiem całkiem do tyłu i w prawo, następnie zrobie home wszystkie osie to najpierw przejeźdża w lewo do krańcówki zatrzymuje się następnie wózek jedzie w moją stronę, Ale minimalnie po mimo krańcówki wózek delikatnie około 1 centymetr jedzie w lewo prowadząc do przeskakiwania paska. Krańcówki bardzo daleko odstawione. w kilku innych opcjach ułożenia. Przekładanie stepsticków miejscami i wymiana na inne nic nie daje.

Po tych operacjach wstawiłęm stare A 4988 i wczytanie zapisanych ustawień i od razu wszystko gra.


hmm a kolega specpl opisze te piny cfg i gdzie one są i za co odpowiadają szukałem w google ale chyba żle.

Awatar użytkownika
specpl
Kierowca
Posty: 103
Rejestracja: 14 gru 2015, 08:49

Re: Drukarka xl

Post autor: specpl »

TMC2100 kupiłem chińskie na próbę ale okazały się rewelacyjne. Odlutowałem 3 nóżki przy cfg1, cfg2 i cfg3.
Tak jak na obrazku od lewej na dole 2,3 i 4 pin:
http://www.loneshopper.com/wp-content/u ... atsink.jpg

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Drukarka xl

Post autor: Sławek »

Wpisz w wyszukiwarke forumową : stepper i znajdziesz w tym watku lekarstwo (stepper high delay) :)

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Drukarka xl

Post autor: borek »

Zmieniłem ale nie chce mi zweryfikować kodu. jeszcze raz pobierałem z pierwszego wątku ale nie chce.
Drukarka włączona porty sprawne .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ