Proxxon-MF70

Narzędzia modelarskie, maszyny CNC, tokarki itp.
ODPOWIEDZ
Rudy102

Proxxon-MF70

Post autor: Rudy102 »

https://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Precyzyjn ... GRATIS/369

co myślicie o tym sprzęcie?

można potem przerobić na cnc


Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10987
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Proxxon-MF70

Post autor: griszaa »

Mozna mozna tylko pole robocze male ... lepiej cos samemu sklecic a tego miec do robotek recznych ...
Maniek na takim koparke rzezbił ....

Rudy102

Re: Proxxon-MF70

Post autor: Rudy102 »

Hmm.. trochę tu zaspamuje bo kopie forum temat po temacie ;)
1. Pytanko gdzię w dobrej cenie kupić sporych rozmiarów arkusze mosiądzu ?
2. Czy gatunek ma duże znaczenie? (M63, M65, M67, M70, M90) jak tak to jaki wybrać?
3. Posiadam już:
- Mikro palnik gazowy Proxxon MFB/E - 28146
- Płytka do lutowania Plaster Miodu 140x197mm Grobet ( tak Panie Sławku podziękować za link ;) )
- Profesionalna tokarka oraz prasa u wuja w warsztacie za rogiem
- zaplecze elektronarzędzi, kluczy i najróżniejszych bitów wkrętaków pilników

Planuję zakupić:

- stacje lutowniczą (liczę że uda mi się zrobić RT PRO 3 by Sławek)
- frezarke głównie do mosiądzu
- zrobić sobię giętarkę

I tu do was znowu pytanko ;) Co jeszcze potrzebuje i co polecacie jeśli chodzi o frezarkę ponieważ mam zerowe doświadczenia co do cnc.. projektowania będę musiał się nauczyć ale mam nadzieję że ogarnę ;)

Mój budżet to na chwile obecną to 4.6k i chciałbym aby starczył na potrzebny sprzęt oraz budowe ramy i budy z kipą https://komatsupoland.pl/assets/uploads ... 1500-8.jpg

Mam nadzieje że starczy ;) sądzę że mój projekt zajmię mi z pół roko zanim sklece bude i rame więc w tym czasię powinny uzbierać się pieniążki na elektronike i reszte podzespołów i zostanie tylko zbieranie na lakiernie u przemo :)

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10987
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Proxxon-MF70

Post autor: griszaa »

Ad 1. Trzea szukac hurtowni sprzedajacych metale kolorowe sa rozne na internetach ..
Ad 2. Tak ma duze znaczenie najlepiej uzywac mosiadzu grawerskiego ... najlepszy podczas obrobki skrawaniem
Ad 3. Super #przydasie
Frezarka ...
Im sztywniejsza tym lepsza apetyt rosnie w miare jedzenia i w koncu bedziesz chcial robic w metalu
Wiekszosc konstrukcji na forum to samoróbki ale o przemyslanej konstrukcji ( poczytaj tematy z ich budowy )
Tak jak pisalem na forum jedna osoba ma proxona i robi na niej cuda jest jeszcze Denis posiadajacy 6040 z chinolem 0.8kw i tez pieknie rzezbi wiem ze wyhaczył ją w fajnej cenie ... 4.6k to budzet juz fajny na frezarke cnc.
Projektowanie to juz inna kwestia ... wiekszosc na forum uzywa DSM bardziej moze pod drukarke 3d ale podstawy są ... inne programy CADCAM to juz wydatek grubego hajsu
Rama do trucka to nie problem .. dwa ceowniki stalowe 20x8 i jedziesz z dziurami lub mozesz gotową juz pod konkretny projekt zanabyc u Redina ktory produkuje miedzyinnymi takie ramy (oraz wiele innych czesci do trucków) ... Scale-Parts.
Kabina no cóz ... nie wielu jest takich ktorzy podjeli sie budowy swoich wlasnych.... ale stworzyli cuda ( Sławek Bandi Herbata Barman .. przepraszam jesli kogos pominąłem ) najprosciej kubic gotową Tamiya z kitem i przerobic na wywrotke . Bądz na forum czasem sie sprzedają same kabiny juz pomalowane i uzbrojone.
Chyba tyle z mojej strony ...
Kolejne pytanie ............
Ale sie rozpisalem ... chyba jestem jeszcze pod wpływem .... sylwestra

Awatar użytkownika
glowa1986
Kierowca
Posty: 638
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:50
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Proxxon-MF70

Post autor: glowa1986 »

grisza już wyczerpałeś limit pisania na 2019 r :he

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10987
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Proxxon-MF70

Post autor: griszaa »

:hehe

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Proxxon-MF70

Post autor: Sławek »

Szkoda kasy na tą zabawkę :)

Pozdr

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Proxxon-MF70

Post autor: Denis »

Sławek dobrze gada.

ODPOWIEDZ