ЛЗА 4045

Wózi widłowe, podnośniki, zwyżki itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

ЛЗА 4045

Post autor: Pawloosw »

W mojej "karierze" modelarskiej miałem kilka wózków widłowych, ale poza tym, że ładnie wyglądały, jeździły i miały ruchome mechanizmy na niewiele się zdawały ze względu na malutki udźwig (zalecenie producenta - max 200g udźwigu). Dlatego od pewnego czasu chodził mi po głowie pewien projekt i coś tam już w temacie poczyniłem. :)
Jak nie trudno zgadnąć czytając tytuł tematu będzie to wózek naszego wschodniego sąsiada, który produkowano w czasach byłego związku radzieckiego. Potocznie nazywany jest w Polsce "Lwów".
Króciutko o samym wózku. Udźwig maksymalny 5 ton, z przodu 2 bliźniaki, śmieszna okrągła kabinka.

Maszt spawany ze stali, prowadzenie na rolkach teflonowych. Na razie wstępnie oszlifowany i siknięty podkładem. Planuję się jeszcze pobawić szpachlą i porobić spawy jak to robią koledzy na rctank.pl przy swoich czołgach. Ale kosmetykę zostawiam na później. Rama samego wózka również spawana ze stali, tylna belka prawdopodobnie będzie z mosiądzu. Most przedni prawdopodobnie drukowany, bądź lutowany z mosiądzu (jeszcze nie wiem). Bebechy z aliexpress, ośki dotoczone podobnie jak rolki prowadzące masztu oraz tylne felgi przez Łuasza :friends

Siłownik unoszenia ramienia prawdopodobnie będzie na wiertle, u dołu przekładnia kątowa (2 zębatki skośne), i na wyjściu wał pędny od kulaka dalej do modelcrafta o odpowiednim przełożeniu. Myślałem o pololu, ale wtedy udźwig byłby pewnie zbliżony do tego w wózkach carsona :hehe
Siłowniki pochyłu podobnie jak we fuchsie w podporach - tuleja z gwintem m3 i gwint m3 przy pololu x 2 szt. spięte równolegle.
Napęd również na modelcrafcie, skręt jak to u mnie TowerPro :D Tbsik też będzie na pokładzie.
Na jednym ze zdjęć widać dodatkowy wysięgnik do masztu, który planuję również dorobić w przyszłości do wózeczka.

Tyle tytułem wstępu. Kilka fotek poglądowych tych wózków oraz tego co już poczyniłem. :)

Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Łukasz_G
Kierowca
Posty: 2021
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:54
Been thanked: 1 time

Re: ЛЗА 4045

Post autor: Łukasz_G »

No nareszcie :brawo będzie ciężki i soldny, pewnie podniesie ciężarówkę Tamiya :hehe

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: ЛЗА 4045

Post autor: Pawloosw »

A i zapomniałem napisać, że to będzie mój pierwszy model w skali 1:tamiya Jakoś dziwnie się z tym czuję. :nea


























:he

Awatar użytkownika
Motyl
Kierowca
Posty: 586
Rejestracja: 26 gru 2011, 20:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: ЛЗА 4045

Post autor: Motyl »

Będzie mocarz :D i wreszcie słuszna skala :england

Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: ЛЗА 4045

Post autor: Rasalo »

:nos

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: ЛЗА 4045

Post autor: barman_pl »

A jaką funkcję pełni ta latarka ? :brawa

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: ЛЗА 4045

Post autor: Pawloosw »

To nowy moduł Czubiego :he

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: ЛЗА 4045

Post autor: Drabek »

Fajny. ;)
Ale pomyśleć że kiedyś budowali takie dziwadła :scratch

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: ЛЗА 4045

Post autor: Pawloosw »

Do dziś budują. :)
Pierwszy przykład z brzegu - jakieś manitou
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: ЛЗА 4045

Post autor: Maciej »

Ładnie wystartowałeś z projektem :brawo Tego jeszcze nie było i dlatego zasiadam w pierwszym rzędzie :ok

ODPOWIEDZ