Linde H 40 D

Wózi widłowe, podnośniki, zwyżki itp.
ODPOWIEDZ
TiCuRc

Linde H 40 D

Post autor: TiCuRc »

Zakładam garaż z moim wózkiem widłowym Linde H 40 D firmy Carson.
Jakiś czas temu zachwyciłem się filmami na YouTube przedstawiające imprezy poświęcone RC maszynom budowlanym, ciągnikom siodłowym, naczepom i ich załadunkiem przez wózek widłowy. No i stało się - zauroczenie a w kolejności myśl o zakupie wózka widłowego w skali. Na początku rozważałem zabawkę Huina bo był w skali 1:10 i pasowałby mi do pozostałych modeli, natomiast najciekawszy wydawał mi się Robbe, niestety brak dostępności sprawił że szybko odpuściłem ten model i zacząłem rozglądać się za Carsonem. Pojawiła się też myśl o zakupie wózka widłowego Lasu ale musiałbym z tematem trochę poczekać. Znalazłem ofertę używanego uszkodzonego Carsona - wyłamane bolce w układzie skrętnym co skutkowało że wózek nie skręcał, pomyślałem że to jakoś naprawię i kupiłem. Kiedy rozpakowałem paczkę okazało się że nie ma śladów używania (opony lśniące nowym plastikiem) a jedynie połamany skręt i próba klejenia bolca z jednej strony. Być może stał na wystawie i ktoś (może dziecko) chwyciło za koła i wyłamały się te bolce. nawierciłem otwory, wkręciłem śrubkę M2 i działa.

Teraz czas na trening i w dalszej kolejności może wymiana elektroniki i poprawienie skrętu (za jakiś czas).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

TiCuRc

Re: Linde H 40 D

Post autor: TiCuRc »

Filmik:
Ostatnio zmieniony 14 sie 2020, 12:34 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Link YT

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Linde H 40 D

Post autor: Maciej »

Gratki zakupu :ok Widzę, że masz trochę skalowych drobiazgów już :)

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Linde H 40 D

Post autor: borek »

Fajny model, osobiście go tez miałem niestety jego słabym bunkrem jest moc silników napędu głównego. Można nim wspaniałe się pobawić po idealnie gładkiej podłodze ale już warunki terenowe typu ziarenka piasku znacznie wpływają na jego komfort obsługi.

TiCuRc

Re: Linde H 40 D

Post autor: TiCuRc »

Maciej - dzięki, te drobiazgi niestety robione były z myślą o 1:10, ale mam nadzieje że to tak bardzo nie kuje w oczy.
borek - zauważyłem że trochę słaby ten silniczek napędu. Skręt również słaby. Być może będę próbował coś modyfikować. Najpierw zacznę od tego by płynniej ruszał. Macie może jakieś sprawdzone sposoby na ten problem.
Zastanawiam nad wymianą regulatora prędkości (nie wiem czy wejdzie tam bo jeszcze nie rozbierałem modelu). Czy da się podłączyć dodatkowy regulator do samego napędu nie zmieniając istniejącej elektroniki (płytki ), czy raczej już trzeba by już 3 regulatory założyć i wyrzucić płytę?

TiCuRc

Re: Linde H 40 D

Post autor: TiCuRc »

Jak myślicie czy takie esc by się nadawało? -
https://www.banggood.com/2030A-Mini-Bru ... rehouse=CN

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Linde H 40 D

Post autor: borek »

Polecam te bez hamulca, cena też spoko.
http://www.banggood.com/10A-ESC-Brushed ... rehouse=CN

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Linde H 40 D

Post autor: Pawloosw »

Zdecydowanie esc bez hamulca. Przy wozku widlowym z hamulcem to nieporozumienie.
Ale nie oczekiwałbym na Twoim miejscu cudów w zakresie kultury pracy silnika jazdy(mozliwosc powolnego ruszania, plynna jazda na nierownym terenie). Jak chcialbys widziec konkretne zmiany w tym zakresie to jedynie podmianka silnika na bezszczoykowy + esc Odpowiednie. Tylko niewiem jak z obrotami takiego silnika. :scratch

Awatar użytkownika
redin
Kierowca
Posty: 2034
Rejestracja: 21 sie 2012, 23:34
Been thanked: 22 times

Re: Linde H 40 D

Post autor: redin »

Po płaskim i lekkie rzeczy można dźwigać, chciałbym zobaczyć jak go zmodyfikujesz :) Mój Lesu Linde dźwiga 2kg nie dociążony i mi mało :he

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Linde H 40 D

Post autor: Pawloosw »

Było se ruska zrobic, moim widlakiem z truckiem tamiya na widlach jezdzilem. :D

ODPOWIEDZ