1:14 MANITOU MT 1840

Wózi widłowe, podnośniki, zwyżki itp.
Awatar użytkownika
migacz
Kierowca
Posty: 34
Rejestracja: 26 mar 2013, 23:59

1:14 MANITOU MT 1840

Post autor: migacz »

Ech, nie za wiele mam, ale projekt mnie pochłania, zatem postanowiłem podzielić się z Wami, nad czym ślęczę nocami :)

Jest to jak tytuł mówi ładowarka teleskopowa MT 1840 MANITOU, pracowałem z taką na ostatniej budowie i spodobała mi się na tyle, że postanowiłem mieć takową w skali 1:10.
Natomiast stwierdzam, że fajniej będzie się nią z kimś pobawić, dlatego zmieniłem na 1:14 :D

Na razie posiadam model w skali 1:25 do zdejmowania wymiarów, trochę planów i jadę z projektem wysięgnika :)
Realizuję odrazu projekt wykonawczy, a nie model w 3d, zatem przy każdym elemencie rozważam jak będę go robił.
Niebawem będę zamawiał nieco gratów, muszę zweryfikować jeszcze kilka rozwiązań :)

Wysięgnik nie jest idealnie odwzorowany w skali (jeżeli chodzi o przekrój jednego przęsła), z uwagi na rozmiary profili zamkniętych, które chcę wykorzystać, ale odstępstwo jest minimalne, reszta powinna być jak najbardziej skalowa.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: 1:14 MANITOU MT 1840

Post autor: barman_pl »

Ładowarek nam potrzeba, więc namiętnie będę śledził temacik :ok

Pozdr.

Awatar użytkownika
migacz
Kierowca
Posty: 34
Rejestracja: 26 mar 2013, 23:59

Re: 1:14 MANITOU MT 1840

Post autor: migacz »

Lepszy render

Obrazek

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: 1:14 MANITOU MT 1840

Post autor: Sławek »

No i konkret spox czekamy zatem na postępy w budowie :)

Awatar użytkownika
Benon
Kierowca
Posty: 1215
Rejestracja: 26 lut 2012, 11:08

Re: 1:14 MANITOU MT 1840

Post autor: Benon »

Takie budowy to ja lubię :friends
Powiedz jak wysuwa się reszta ramienia. Jakieś bloczki i linki wewnątrz czy siłownik w środku? Jak to jest realizowane? W HDS-ach są siłowniki do każdego członu a tu? :scratch

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10987
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: 1:14 MANITOU MT 1840

Post autor: griszaa »

Ciekawy projekcik bawiłem sie podobnym u znajomego i powiem ze maszyna jest konkret !!
będe bacznie obserwował postepy !! :piwo

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: 1:14 MANITOU MT 1840

Post autor: mauy-miu »

Panowie...to oznacza wreszcie....kontenery :yahoo
Trzymam kciuki, powodzenia :ok
Pozdro

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: 1:14 MANITOU MT 1840

Post autor: borek »

No super model jest poniekąd wyzwaniem 3mam kciuki. yes

Awatar użytkownika
migacz
Kierowca
Posty: 34
Rejestracja: 26 mar 2013, 23:59

Re: 1:14 MANITOU MT 1840

Post autor: migacz »

Benon pisze:Takie budowy to ja lubię :friends
Powiedz jak wysuwa się reszta ramienia. Jakieś bloczki i linki wewnątrz czy siłownik w środku? Jak to jest realizowane? W HDS-ach są siłowniki do każdego członu a tu? :scratch
W 1:10 miałem zaprojektowany lekko przewymiarowany siłownik, a tu mam zagwozdkę.

Problem miałem z umieszczeniem węża dla powrotnego suwu roboczego siłownika, ale schowałem go w obudowie jako wlutowaną rurkę alu, pozostałe miały się wysuwać przy pomocy łańcuszka wewnątrz.

Natomiast zmniejszając skalę, temat z łańcuszkiem upadł, temat siłownika górnego stoi pod znakiem zapytania.
Myślałem o tym żeby zrobić to na jednym wewnętrznym siłowniku, ale wysięgnik składa się z 4 części i musiałby to być siłownik teleskopowy, a nie wiem czy uda się w takiej skali go zrobić, szczególnie w mniejszej skali.
Myślałem też o 4 siłownikach, po jednym w każdej części, ale na powrocie musiałby 3 węże w najwęższej części się zmieścić co może być problemem.

Ostatecznie mam koncept, coby w każdej części był zamontowany micro silniczek pololu kręcący gwintowanym prętem, osadzonym i zamocowanym na wlutowanej grodzi (np nakrętce).
Pomysł chyba będe realizował, silniczki mi się zmieszczą, a uruchomienie wszystkich równoległe pozwoli uzyskać efekt równomiernego wysuwania wszystkich części wysięgnika.

Obrazek

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: 1:14 MANITOU MT 1840

Post autor: Pablo »

:brawo A nawet podwójne :brawo Tak jak Miał rzekł tym sprzętem niejako otwierasz drogę do rozwoju asfaltowych modeli, którym nie wróżyliśmy sukcesów na spotkaniach w terenie. Chwali się ale wiedz że spoczywa na Tobie ogromna odpowiedzialność. :he

ODPOWIEDZ