Dodge Viper GTS

Modele pojazdów osobowych i dostawczych w skali 1:14, np. Rastar
Awatar użytkownika
Maxu30
Kierowca
Posty: 2825
Rejestracja: 14 lis 2013, 10:46
Been thanked: 3 times

Re: Dodge Viper GTS

Post autor: Maxu30 »

Czy usunąłeś starą farbę, jeśli nie to masz odpowiedź.

Awatar użytkownika
Bandi
Kierowca
Posty: 1898
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:33
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Dodge Viper GTS

Post autor: Bandi »

Ja obstawiam na źle wybełtany podkład, jeżeli podkład czy lakier z puszki leci to trzeba naprawdę dobrze wybełtać, zwłaszcza te gotowce, piszą na puszce, że 3 min. Ja trzepię ( :brawa ) ponad 5 min i to nie takie tam pitu pitu, jest naprawdę ostra zabawa :he W gotowcach które stały na regale w sklepie po kilka miesięcy (tak bywa) na dnie odkłada się mięsko a na wierzchu jest sam płynny gaz (w stosunku i uwaga 10% podkładu 90% płynnego gazu). i teraz jeśli poleciałaś z puszki źle wymieszanej na karocę, to poleciałeś czystym, rozcieńczalnikiem, prosto na budę z odrobiną podkładu, szpachlówka to też baza chemikaliów, połączyłeś chemię słabą z ostrą i oto klasyczny obrazek, pęknięcia. A może ta szpachlówka jest na bazie syntetyków... Widać po reszcie że podkład jest suchy, odparował gaz i został lichy podkład.

spróbuj pomalować akrylem na syntetyk, to samo. akryl jest mocniejszą chemią, zrobią się takie purchle że masakra tu nawet trzepanie puchy przez godzinę nic nie da ale odwrotnie już spokojnie można.

Awatar użytkownika
Mieszko
Kierowca
Posty: 318
Rejestracja: 12 lis 2012, 21:11

Re: Dodge Viper GTS

Post autor: Mieszko »

farby starej nie było, bo on z natury był niebieski ;)
a co do wymieszania, to chyba wiem co mogło być skutkiem, wydaje mi się, że szpachlówka w pewnym momencie była jakby rzadsza jak ją z tubki wyciskałem. później już drutem mieszałem w tubce i dopiero smarowałem i tam nie popękało :oops: to może być to :joint
podkład z października tego roku, więc nówka i był mieszany dłuuugo ;)

spróbuję jeszcze raz dobrze szpachlę wymieszać i zobaczymy co się stanie :szoki jak nie zadziała, to poleci pewnie samochodowa szpachla :P

Awatar użytkownika
archie
Kierowca
Posty: 1695
Rejestracja: 26 sty 2012, 20:58

Re: Dodge Viper GTS

Post autor: archie »

Bandi pisze:...Ja trzepię ( :brawa ) ponad 5 min i to nie takie tam pitu pitu, jest naprawdę ostra zabawa :he ...robią się takie purchle że masakra tu nawet trzepanie gruchy przez godzinę nic nie da ale... ...można.
:szydera :D :hehe

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Dodge Viper GTS

Post autor: Pawloosw »

Czyli podsumowując: receptą na nasze problemy jest długie trzepanie :he
To forum to istna kopalnia wiedzy, w KAŻDEJ dziedzinie. :P

Awatar użytkownika
Mieszko
Kierowca
Posty: 318
Rejestracja: 12 lis 2012, 21:11

Re: Dodge Viper GTS

Post autor: Mieszko »

to ja jutro potrzepię :figa :jezor

Awatar użytkownika
Bandi
Kierowca
Posty: 1898
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:33
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Dodge Viper GTS

Post autor: Bandi »

wiedziałem, że towarzystwo zaskoczy :P

ODPOWIEDZ