WPL C24 czyli Toyota Hilux.

Modele pojazdów osobowych i dostawczych w skali 1:14, np. Rastar
trucker-pl

WPL C24 czyli Toyota Hilux.

Post autor: trucker-pl »

Niech to szlag. Dopiero co pozbyłem się dwóch WPLi, a już mam kolejnego :decha
1.jpg
Przygodę z tą zacną chińską marką rozpocząłem w styczniu 2019, kiedy to kupiłem sobie Urala RTR. Fajna zabawka, wytrzymała jakieś 3 tygodnie, po czym urwał się kardan. Nic, czego bym się nie spodziewał, więc zamówiłem zestaw wały + mosty z metalowymi bebechami. Kilka tygodni oczekiwania, paczka przyszła, zmontowałem to, no tyle że coś poszło nie tak i spaliłem silnik. Kolejne zakupy na Aliexpress, kolejne kilka tygodni i przyszedł silnik 370 ze skrzynią dwubiegową, w międzyczasie kupiłem sobie jeszcze Gaza 66, żeby móc czymkolwiek pojeździć (w nim kardany wytrzymały tydzień...). Żeby zasilić większy motor, kupiłem normalną, hobbystyczną elektronikę HPI, regulator 60A i baterię 3500mAh (dwa ostatnie elementy trafiły później do mojego King Haulera). Okazało się, że to tzw. overkill, wyżej wspomniany akumulator był za duży, za ciężki, za mocny, a co za tym idzie tym razem nie podołały obudowy mostów napędowych. Dwie na raz. Znowu kilka tygodni oczekiwania i dostałem zestaw w pełni metalowych mostów napędowych. Auto wreszcie zaczęło jeździć jak należy, no tylko okazało się, ze miękkie zawieszenie i wysoko położony środek ciężkości to nie jest najlepsze połączenie. Kupiłem więc trzecią ciężarówkę, B16 6x6, z zamiarem budowy ostatecznego pogromcy bezdroży, pozbawionego wad Urala. Zamiaru nigdy nie zrealizowałem, kupiłem King Haulera, zaś Urala i Gaza 66 sprzedałem (B16 wciąż czeka na kupca), stwierdziłem, że skoro C14/C24 pasują jak ulał do skali 1:14, to jak mi się trafi okazja (lub wróci oficjalny sklep WPL) to sobie takiego sprawię.
2.jpg
No i okazja się trafiła - pewien facet z Krakowa dał ogłoszenie, że pozbędzie się C24 z paskudną budą, za to z w pełni metalowym podwoziem. Podjechałem, obejrzałem, kupiłem. Buda faktycznie była okropnie pomalowana i lekko zmasakrowana (na zdjęciach jest już po wstępnej kuracji zmywaczem...), ale dostałem do tego dwa podwozia, dwa silniki 370, dużo kół, ładne, metalowe felgi i sporo drobnicy. Miałem zamiar robić z tego auto Pizza Planet z Toy Story, ale skoro dostałem kupę rzeczy do budowy wyprawówki, to może jednak pójdę w tym kierunku :p
3.jpg
No i tak to wygląda. Kupię regulator, baterię i będę próbował uruchomić to cudo, a z budą, to się zobaczy. Póki co szukam pomysłu :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kondziu
Kierowca
Posty: 189
Rejestracja: 23 mar 2020, 13:46
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: WPL C24 czyli Toyota Hilux.

Post autor: Kondziu »

O widzisz, posiadam 2 takie, czerwoną i niebieska, co prawda w oryginalnym stanie ale radzą sobie, nie jeżdżę w zbyt stromy teren bo to plastik

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: WPL C24 czyli Toyota Hilux.

Post autor: Sławek »

Jaka to skala ?

Pozdr

Awatar użytkownika
Kondziu
Kierowca
Posty: 189
Rejestracja: 23 mar 2020, 13:46
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: WPL C24 czyli Toyota Hilux.

Post autor: Kondziu »

Sławek pisze:
16 lip 2020, 16:25
Jaka to skala ?
Na pudełku pisze 1:16

trucker-pl

Re: WPL C24 czyli Toyota Hilux.

Post autor: trucker-pl »

Sławek pisze:
16 lip 2020, 16:25
Jaka to skala ?

Pozdr
Wg. producenta 1:16 co jest bzdurą, z wymiarów wychodzi mniej więcej 1:14.

trucker-pl

Re: WPL C24 czyli Toyota Hilux.

Post autor: trucker-pl »

Ok, poskładałem to do kupy, jestem królem WPLi (coś w stylu króla sedesów).
2a.jpg
3a.jpg
4a.jpg
Do modelu trafiła skrzynia dwubiegowa, oczywiście z problemami - serwo zmiany biegów haczyło o cięgna zawieszenia, trzeba było kombinować. Do podwozia zamontowane był za duże sprężyny, zbyt twarde, zbyt wysokie i za szerokie, obcierały o opony, oryginalnych nie dało się zamontować, bo mocowanie nie pasowało do metalowych cięgien. Poza tym oryginały to plastik, który pewnie rozpadnie się po przejechaniu 5 metrów. Znowu kombinacje alpejskie, ale działa. W pięknym, metalowym zderzaku powiercone były dziury pod niesprawną wyciągarkę, wywaliłem ją i wkręciłem tam halogeny :P Tylne nadkola były zmasakrowane aby zmieścić mocowania większych sprężyn, więc wyrzeźbiłem nowe, tyle, że i tak ich nie widać - baterii nie zmieściłem do karoserii, leży na pace, więc zrobiłem otwieraną pokrywkę (z klameczką!). Póki co nie udało mi się zmieścić wnętrza (podłogi z siedzeniami), zamiast tego jest kłębowisko kabli. Do zasilania posłużyła bateria li-po 1300mah i regulator himoto plus apka HPI którą miałem w Uralu. No i tyle, jeździ i to całkiem żwawo, muszę jeszcze rozwiązać problem opon - są zbyt miękkie i błyskawicznie spadają z felg. Czym polecacie to przykleić? Cyjanoakrylem trochę się boję, bo on jak coś sklei, to na amen.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: WPL C24 czyli Toyota Hilux.

Post autor: Maciej »

CA zostawi bialy nalot na oponach. Spróbuj klej na gorąco :hmm

Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: WPL C24 czyli Toyota Hilux.

Post autor: Rasalo »

Maciej pisze:
31 sie 2020, 06:36
CA zostawi bialy nalot na oponach...
Który bez problemu zmyjesz wodą utlenioną ;)

trucker-pl

Re: WPL C24 czyli Toyota Hilux.

Post autor: trucker-pl »

Najwyraźniej jestem bardzo zdolnym człowiekiem, ale opony przyklejone cyjanoakrylem również pospadały z felg :P Choć muszę uczciwie przyznać, że zajęło im to dużo dłużej, a auto było mocno katowane. Nic to, oczyszczę oponki, użyję fabrycznych obciążników do felg i może coś się poprawi, a docelowo i tak mam zamiar zamówić inne koła.

trucker-pl

Re: WPL C24 czyli Toyota Hilux.

Post autor: trucker-pl »

Problem rozwiązany. Przyszły nowe koła, nic już nie spada z felg, a do tego auto wygląda jak żywcem wyrwane z lat osiemdziesiątych. Wygrałem życie :D
5a.jpg
6a.jpg
7a.jpg
8a.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ