Stacja Paliw

Infrastruktura, architektura, dioramy, maszyny i urządzenia itp.
adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Stacja Paliw

Post autor: adammKI »

No i mnie poebao i dziś na spontanie powstała stacja paliw.

W skrócie:
Długość: 70 cm
Szerokość: 60 cm
Wysokość: około 60 cm

Dach będzie podwójny: na górze biała plexi, od spodu mleczna plexi.
Pomiędzy plexami do konstrukcji przyklejone będą paski ledowe, czyli całość będzie oświetlona (chyba że znajdę gdzieś lub zrobię jakieś wiszące lampy lub coś w stylu plafonów)

Z tymi dystrybutorami to jeszcze się zastanawiam czy robić je metalowe bo jest sporo spawania i szlifowania żeby zaślepić 4 profile.
Ale jeśli jednak bym to zrobił to na zdjęciach widać jakby to wyglądało. Myślę że nawet spoko.

Patrząc od dołu, działać to ma tak:
Do tego profilu poziomego na którym wszystko stoi będą od spodu przykręcone profile zabetonowane w ziemi, myślę że ze 30-40 cm wystarczy.
2 kolumny przyspawane są do tego poziomego profilu.


Dach jest dzielony w poziomie.
Dolna część przykręcana jest do kolumn, na to położona będzie plexi 3mm mleczna a na nią reszta konstrukcji, wszystko będzie razem skręcone. Póki co pomiędzy profile włożyłem kawałek kartki żebyście widzieli jak to będzie podzielone.

Nie wiem jeszcze czy zasilanie LED zrobić jakimś palietem lipol schowanym np. w instrybutorze czy w kolumnie schować taki podłużny cienki zasilacz do listew LED i zasilać to z 230V.

Druga opcja stacji będzie mobilna, można będzie ją zabrać na jakiś zlot czy spot.
Wtedy zamiast przykręcania jej do konstrukcji zabetonowanej w ziemi to będzie przykręcana do jakiejś nie wiem, blachy lub innej konstrukcji o wymiarach nieco większych od wymiaru dachu. I ta blacha lub konstrukcja będzie pokryta czymś w rodzaju asfaltu. Na pewno znajdzie się jakaś masa bitumiczna.

Konstrukcja pójdzie do malowania na biało. Nie wiem jeszcze czy proszkowo czy sam będę to pryskał pistoletem, tylko że proszkowe dokładniejsze a nie chce mi się czyścić pistoletów z podkładu i farby.

Górna część dachu będzie przyklejona na biały silokon.
Zastanawiam się jeszcze nad przyspawaniem w rogach kawałków płaskowników z nagwintowanymi otworami i górny dach przykręcać za pomocą np. kamer zamiast typowych śrub M6

Spawanko dachu wyszło mi idealnie :) najgorzej na razie idą mi spawy pachwinowe (połączenie kolumn do podstawy).

Ogólnie stacja na 4 kolumnach byłaby stabilniejsza ale na 2 moim zdaniem ładniejsza.

Pomyślę jeszcze jak szybko wykonać instrybutory, ale chyba pozostanę przy metalowych mimo że z deklowaniem i szlifowaniem trochę schodzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Stacja Paliw

Post autor: Drabek »

O kuwa :ok

Awatar użytkownika
misiek
Kierowca
Posty: 354
Rejestracja: 16 sty 2018, 09:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Stacja Paliw

Post autor: misiek »

Widzę konstrukcja na grubo :) będzie pancerna.
Jeśli chcesz umieścić ją na jakimś placu budowy, to 12v zazwyczaj jest w okolicy. Z drugiej strony lipol też da radę.
Z detalami i instrybutorami, to mogę Ci z hipsu wyrezać.

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Stacja Paliw

Post autor: adammKI »

Docelowo stacja miałaby stanąć w Fałkowie jeśli uzyska wszelkie niezbędne pozwolenia i uzgodnienia miejscowych władz 🙂

Wtedy dorobię dolną część, taki postument, który będzie zabetonowany w ziemi i do niej przykręcona cała wiata.

Jak nie zrobię instrybutorów z profili to wystrugasz hipsowe. Zobaczymy.

Ogólnie to miała być nieco niższa ale na szybko stwierdziłem że jak ktoś będzie wiózł jakąś wysoko wystającą np. koparkę to by nie wjechał

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Stacja Paliw

Post autor: Maciej »

Brawo za pomysł i wykonanie :brawa w Fałkowie jest 220v podciągnięte w paru miejscach więc wystarczy, że zasilacz na 12v gdzieś zmyślnie ukryjesz np pod dachem :ok czekam na dalsze fotki z prac :)

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1383
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Stacja Paliw

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Mam tylko nadzieję że ceny paliw będą w granicach 5 zł za litr... A nie po 9.99 :he
Bryła fajna. Działaj dalej :ok

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Stacja Paliw

Post autor: adammKI »

Tak się zastanawiam czy zamias kombinować z pancerną konstrukcją pod ziemią, żeby było stabilnie i np. silny wiatr nie przewrócił, to czy nie dorobić drugiej identycznej części, skręcać ze sobą dachy a wtedy będzie stało na 4 kolumnach.
Wtedy 4 instrybutory i 8 stanowisk
Wiadomo że pod 2 z jednej strony nie zmieszczą się 2 ciężarówki.
Całość zajmie wiekszą powierzchnię ale przynajmniej będzie dużo stabilniej i nie trzeba będzie robić pancernej podstawy

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Stacja Paliw

Post autor: borek »

Ta konstrukcja wydaje się idealna pod względem wielkości i mobilności. Dwa kołki rozporowe z duża podkładka przykręcone do betonu wystarcza, lub dwa pręty przyspawane od spodu.

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Stacja Paliw

Post autor: adammKI »

Instrybutorki gotowe.
Niby tylko cyknięte do siebie tigiem punktowo ale jakoś słabo to wygląda. Po pomalowaniu powinno być nie rzucające sięw oczy.
Ale chyba rozetnę a jak będzie pomalowane to je ze sobą sklejęlub skręcę od środka że nie będzie widać

Ogólnie stacja gotowa do malowania proszkowego.
Jeszcze do kupienia plexi i plexi mleczna
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Stacja Paliw

Post autor: Maciej »

Jeszcze chyba będziesz szlifować? Jakbyś rozcinał to może złap od spodu te profile? Nie będzie nic widać w ogóle, a przecież się nie rozejdą.

ODPOWIEDZ