Ikarus 260 #013

Autobusy, autokary
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Ikarus 260 #013

Post autor: Pawloosw »

Sogun pisze:
25 paź 2021, 23:40
hm, klape otwierasz a pakiet wsuwasz pod podłogą miedzy ramy albo obok do jakiejś ''szuflady" :) i taka koncepcja moze być słuszna :he
To byla moja poerwsza mysl, ale klapa jest nad rama, na wysokosci ramy jest zderzak, a zaraz nad rama plyta podlogowa, wiec od gory nie da sie w rame wsunac pakietu.

Co do giecia w piekarniku to moze by i to sie udalo ale wolalbym cos w pracowni, zeby nie latac po calym domu i przymiarki robic. Mam pomysla, zeby wykorzystać jakas grzalke elektryczna, np od piekarnika i rozporstowac moze to by zadzialalo, wyedy mialbym uniwersalna „gietarke” easy to use. :scratch

Z rurka niewiem czy nadazylbym z grzaniem na dluzszym odcinku.

Awatar użytkownika
misiek
Kierowca
Posty: 354
Rejestracja: 16 sty 2018, 09:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Ikarus 260 #013

Post autor: misiek »

Pawloosw pisze:
26 paź 2021, 07:55

Co do giecia w piekarniku to moze by i to sie udalo ale wolalbym cos w pracowni, zeby nie latac po calym domu i przymiarki robic. Mam pomysla, zeby wykorzystać jakas grzalke elektryczna, np od piekarnika i rozporstowac moze to by zadzialalo, wyedy mialbym uniwersalna „gietarke” easy to use. :scratch
Odpowiedzią na te bolączki jest stary laminator. A do ostrych gięć drut oporowy jak do cięcia styro.

Trzymam kciuki i obserwuje temat.

Awatar użytkownika
Hauler
Kierowca
Posty: 2012
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Ikarus 260 #013

Post autor: Hauler »

Technika gięcia plexy pewnie by się tu sprawdziła

Awatar użytkownika
Andreas
Maszynista
Posty: 694
Rejestracja: 22 wrz 2016, 14:07
Been thanked: 14 times

Re: Ikarus 260 #013

Post autor: Andreas »

mam laminator, :P

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Ikarus 260 #013

Post autor: Pawloosw »

Laminator to ja mam, ale w jaki sposob mialbym w nim wygoac hips 2mm? Powoedzmy odcinek 20-30 cm. A drut oporowy bez porcelanek nie przepali hipsu tak samo jak styro? Wydaje mi sie ze zbyt skupione w jednym punkcie grzanie spowoduje predzej przeciecie niz zgiecie hipsu ktory nie zdazy sie nagrzac nim bedzie naciety/przeciety.

Dzis mały progres. Klapa bedzie na stałe, jednak postawilem na zgodnosc z oryginalem przez co pakiet i tak by sie nie zmiescil miedzy klapa a wewnwtrzna czescia karoserii, wiec zbedna robota z zawiasami by byla. Byla tez przymiarka reflektorow z ursusa deagostini. Kto wie, moze przypasuja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Ikarus 260 #013

Post autor: Sławek »

Drut oporowy jest ok, zobacz poniższy film ;)

https://www.youtube.com/watch?v=mt4qJ96Pxj8

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Ikarus 260 #013

Post autor: Maciej »

Co do klapy to nie wklejaj tylko zrób wyjmowaną i w środek pakiet. Tak jak Ci Hauler podpowiadał na ogniwach.
Natomiast jak by miała być zdejmowana to na magnesach, a prąd do świateł na neodymowych łącznikach. Tak jak mam w FMX co Ci fotę wrzuciłem.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Ikarus 260 #013

Post autor: Pawloosw »

Wow, niewiedzialem ze wystarczy zwykly drut niklowy, mam gdzies całą szpulę z odzysku. Trzeba bedzie ogarnac. Czyli istotne tylko zachowac dystans, wiec trzeba taka gietarke ogarnac, bo z reki to sie nie uda. Dzieki Slawek. :ok

Maciej, rypnalem sie w pomiarach wczoraj. Pakiet nawet lutowany przez Haulera by z tylu sie nie zmiescil. Wkleilem juz scianke grodziowa nie zalujac przy tym kleju, wiec na zmiany w tym zakresie niema juz szans.

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1383
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Ikarus 260 #013

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Pawloosw możesz zrobić jak w oryginale między osiami otwierane klapy i tam chować pakiet.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Ikarus 260 #013

Post autor: Pawloosw »

Mozliwe ze tak wlsnie bedzie. Wszystko zalezy czy znajde zawias ktory da sie skitrac pod spodem, zeby wizualnie bylo jak w 1-1.

Przy okazji, znalazlem juz ten drut jednak okazuje sie 1’mm gruby, na filmie 0,8. Pytanie czy moj zasilacz labo z komputerowego da z tym rade. :scratch

ODPOWIEDZ