Kosmiczna makieta kolejowa Bandiego

Awatar użytkownika
beczkofan1
Kierowca
Posty: 290
Rejestracja: 24 maja 2016, 21:40

Re: Kosmiczna makieta kolejowa Bandiego

Post autor: beczkofan1 »

Raczej mały tort , a gdzie jeszcze tabor, cyfra :ok . Rc czy kolejki, jedno i drugie jest piękne :ok.Ogólnie to żadne hobby nie jest tanie, w każde można ładować nieskończone ilości pieniędzy, wszystko zależy od wybrazni.

Awatar użytkownika
Bandi
Kierowca
Posty: 1898
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:33
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Kosmiczna makieta kolejowa Bandiego

Post autor: Bandi »

Ja od 2 lat mimo iż nic nie robię przy module kupuję tory, posypki, szuter, wagoniki i na przestrzeni 2 lat już nie boli mnie to wcale a jak przyjdzie do robienia jestem gotowy, wiadomo, że jak się chce mieć wszystko od razu to zaboli fest, dekodery są po tysiaka itd ... jak mam podstawowy system piko digital ale są takie że masz wajchy jak w pociągu - cudowianki dosłownie. Nie wspomnę o parowcach - po 6000 pln za samą lokomotywę :D ale wiadomo przy odpowiednim szukaniu można zdrowo rozsądkowo to zrobić. Jak pisałem, kompletuję od 2 lat zawsze coś kupię i odkładam do kartona - wierzę że kiedyś będę miał możliwości na pełnometrażowy szlak kolejowy Canadyjsko amerykańskiego składu bo uwielbiam tamtą kolej, diesle wielkie i mocarne, kilka lokomotyw ciągnie gigantycznego tasiemca na trasie górskiej.

rozjazdy mam ale nie mam możliwości powierzchniowych, tzn wprowadziłem się w spore metraże ale nie zrobię z domu makiety, mam 2 córki - kiedyś się któraś wyprowadzi i zwolni mi 16 m2 :D :D :D żartuję, choć taka prawda, na razie bawię się w fragment kanionu i tyle.

Awatar użytkownika
beczkofan1
Kierowca
Posty: 290
Rejestracja: 24 maja 2016, 21:40

Re: Kosmiczna makieta kolejowa Bandiego

Post autor: beczkofan1 »

Widzę że poszedłeś w system Piko, dwie szyny.Kiedyś próbowałem swoich sił w Marklinie zmienny prąd i dość mało popularny u nas , ale wykonanie starych parowozów Marklina jak dla mnie to rarytasy.Też cały czas zbieram,coś kupuje by kiedyś tak jak to napisałeś ''być gotowym" na budowe. :ok.Łał ,szlak górski do tego jest potrzebna naprawde spora powierzchnia na budowe w h0 i sporo pracy,praktycznie wszystko trzeba samemu zaprojektować.

Awatar użytkownika
Bandi
Kierowca
Posty: 1898
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:33
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Kosmiczna makieta kolejowa Bandiego

Post autor: Bandi »

PIKO w PL wg mnie zdecydowanie - nie trzeba po ebayu latać, wystarczy allegro i jest tego full. są inne, roco Marklin itd . Każdy sam to sobie wybiera ale PIKO po prostu takie "nasze" .

Awatar użytkownika
Bandi
Kierowca
Posty: 1898
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:33
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Kosmiczna makieta kolejowa Bandiego

Post autor: Bandi »

to też będę miał kiedyś, nie wiem kiedy bo to nie ta epoka co kompletuję ale potęga tej loko mnie rozwala:

Tak czy inaczej ona już jest moja, nie odpuszczę :D

http://www.ebay.pl/itm/Spur-H0-Rivaross ... SwAvJW88Wx


Awatar użytkownika
Hauler
Kierowca
Posty: 2012
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Kosmiczna makieta kolejowa Bandiego

Post autor: Hauler »

Mi się zawsze podobała makieta z Adamóow

Awatar użytkownika
beczkofan1
Kierowca
Posty: 290
Rejestracja: 24 maja 2016, 21:40

Re: Kosmiczna makieta kolejowa Bandiego

Post autor: beczkofan1 »

Big Boy to taki koń na torach,kiedyś dużo się nią interesowałem i z tego co wiem to ona potrafi kosmiczne sznurki wagonów pociągnąc, w niej też króluje silnik bezszczotkowy :ok

Awatar użytkownika
Bandi
Kierowca
Posty: 1898
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:33
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Kosmiczna makieta kolejowa Bandiego

Post autor: Bandi »

beczkofan1 pisze:Big Boy to taki koń na torach,kiedyś dużo się nią interesowałem i z tego co wiem to ona potrafi kosmiczne sznurki wagonów pociągnąc, w niej też króluje silnik bezszczotkowy :ok
nooo tak zwany 4 8 8 4 ... 4 koła z przodu, 8 pędnych z przodu 8 pędnych z tyłu i 4 na końcu ...
od 2 lat wracam do aukcji ale bez konkretnej makiety mam opory wywalić ponad 2500 tysia za loksa ale kiedyś na pewno będzie moja, bez dwóch zdań.


Big Boy wrócił do domu

Awatar użytkownika
beczkofan1
Kierowca
Posty: 290
Rejestracja: 24 maja 2016, 21:40

Re: Kosmiczna makieta kolejowa Bandiego

Post autor: beczkofan1 »

Hehe, świetnie Cie rozumie,sam tak sobie usprawiedliwiałem niektóre zakupy. :ok

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Kosmiczna makieta kolejowa Bandiego

Post autor: barman_pl »

Bandi pisze:Niestety plan żeby latała w kółko padł (Niewykonalne żeby to schludnie wyglądało) , chcę w literę L zrobić na dwie ściany i tyle, będzie z 7 metrów szlaku...
7m to i tak konkret będzie :ok

ODPOWIEDZ