Półgasiennicówka Sd.Kfz. 251 1/16

Pawel

Re: Półgasiennicówka Sd.Kfz. 251 1/16

Post autor: Pawel »

Drabek ja jestem od zawsze niechętny blokowaniu mostów bo to koryguje większość niedoskonałości w zawieszeniu a poza tym ujmuje wiele zabawy.
W żadnym modelu nie mam na stałe zablokowanego mostu. Mam kilka w których mogę to zrobić autom ale wtedy robi się z modeli "czołg" i nie ma żadnej frajdy.
A co dłubiesz?

ps ja też jestem w trakcie kolejnego modelu ..... 535. Nie wiem co z tego wyjdzie ale trzeba coś dłubać...

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9099
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Półgasiennicówka Sd.Kfz. 251 1/16

Post autor: Drabek »

Widzisz Paweł spróbuj truckiem 4x2 z naczepą pojeździć to zobaczysz jak szybko będziesz blokował most :friends
Ja na razie jeszcze przy Jelonku. :england

Pawel

Re: Półgasiennicówka Sd.Kfz. 251 1/16

Post autor: Pawel »

Drabek przecież pomykam Jelczem 4x2 i Volvo 6x4 z naczepą (nieskopodłogówka, cystrena i TIR) i jest ok.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9099
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Półgasiennicówka Sd.Kfz. 251 1/16

Post autor: Drabek »

A powiedz mi Twój jelonek ma sztywny most?
Powiem Ci tak jak byś miał Tamiya to byś szybko blokował :friends

Pawel

Re: Półgasiennicówka Sd.Kfz. 251 1/16

Post autor: Pawel »

To całkiem możliwe....

Wszystkie modele mają otwarty dyferencjał (oprócz Stara 266, Kirovca i Ursusa 1614 tam jest możliwość sterowania blokadą)

:england

Pawel

Re: Półgasiennicówka Sd.Kfz. 251 1/16

Post autor: Pawel »

Wracając do dyfra. Można by spróbować zrobić jakiś mechanizm który po przekroczeniu pewnej prędkości obrotowej satelity blokowałby go i tym sposobem "usztywniał" cały most.
W praktyce wyglądałoby to tak że w momencie wjechania na nierówność obraca się tylko koło które ma lżej, dajemy wtedy gaz i w tym momencie blokuje sie satelita i przekazuje również napęd na to drugie koło.
Lego dyfer jest w miarę tani to można pokombinować...

:england

Awatar użytkownika
Łukasz_G
Kierowca
Posty: 2021
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:54
Been thanked: 1 time

Re: Półgasiennicówka Sd.Kfz. 251 1/16

Post autor: Łukasz_G »

Pawel pisze:Wracając do dyfra. Można by spróbować zrobić jakiś mechanizm który po przekroczeniu pewnej prędkości obrotowej satelity blokowałby go i tym sposobem "usztywniał" cały most.
W praktyce wyglądałoby to tak że w momencie wjechania na nierówność obraca się tylko koło które ma lżej, dajemy wtedy gaz i w tym momencie blokuje sie satelita i przekazuje również napęd na to drugie koło.
Lego dyfer jest w miarę tani to można pokombinować...

:england
Pomysł bardzo fajny ale pod dodaniu gazu, żeby mechanizm zadziałał, model wystrzeli jak z procy jak złapie przyczepność ...

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9753
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Półgasiennicówka Sd.Kfz. 251 1/16

Post autor: Pawloosw »

Nie w przypadku odśrodkowego sprzęgła, tylko kto to zrobi w naszej skali :he

Pawel

Re: Półgasiennicówka Sd.Kfz. 251 1/16

Post autor: Pawel »

No to przyszła pora na debiut razem z pierwszym testem. Brakowało mi wozidła do czołgów więc skierowałem się w stronę MAZ-a.
Założenie było takie żeby model powstał w skali 1/16 i oczywiście po kosztach. Wybór padłą na LEGO, tym bardziej żę chciałem się przekonać jakie są granice wykorzystanie tych części.

Tak wygląda MAZ do tej pory:

Obrazek

Obrazek

A tutaj pierwszy test:



Priorytetem jest dla mnie wyciągniecie tej naczepy z dołu. Być może jak dojdzie bieżnik na oponach trakcją się troszkę polepszy i damy rady....

:england

Awatar użytkownika
Bandi
Kierowca
Posty: 1898
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:33
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Półgasiennicówka Sd.Kfz. 251 1/16

Post autor: Bandi »

Jestem pod wrażeniem że w ogóle na tych slikach się porusza w terenie.

:ok

ODPOWIEDZ