Tabor Miaua

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Tabor Miaua

Post autor: Sławek »

To wszystko z torow czy bezprzewodowo ? Chodzi o te cyfrowe - one maja aku wewnatrz ?

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Tabor Miaua

Post autor: mauy-miu »

Nie, wszystko z torów, nie ma aku, napięcie idzie torami, a czasem też trakcją jak chcesz.

Awatar użytkownika
beczkofan1
Kierowca
Posty: 290
Rejestracja: 24 maja 2016, 21:40

Re: Tabor Miaua

Post autor: beczkofan1 »

mauy-miu pisze:Nie, wszystko z torów, nie ma aku, napięcie idzie torami, a czasem też trakcją jak chcesz.
Loki mają dekodery do których dopływa sygnał przez tory i daje znać czy mają jechać,zapalać światła,dzwięki itp.Co do napięcia torami, lub trakcją to bardziej w analogu się uzywa, przeważnie w starych lokomotywach, chociaż i tam są maniacy co wkładaja dekodery.Jeżeli aku to przewaznie w skali G,ale to już inna bajka.Masz jakiś odcinek trasy, żeby od czasu do czasu wypuścić bestie z pudełka?
Przyznam że jak na 3 miesiące to nazbierałeś troche tego.

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: Tabor Miaua

Post autor: Pablo »

:he Ma strzykawki

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Tabor Miaua

Post autor: mauy-miu »

beczkofan1 pisze:
mauy-miu pisze:Nie, wszystko z torów, nie ma aku, napięcie idzie torami, a czasem też trakcją jak chcesz.
Loki mają dekodery do których dopływa sygnał przez tory i daje znać czy mają jechać,zapalać światła,dzwięki itp.Co do napięcia torami, lub trakcją to bardziej w analogu się uzywa, przeważnie w starych lokomotywach, chociaż i tam są maniacy co wkładaja dekodery.Jeżeli aku to przewaznie w skali G,ale to już inna bajka.Masz jakiś odcinek trasy, żeby od czasu do czasu wypuścić bestie z pudełka?
Przyznam że jak na 3 miesiące to nazbierałeś troche tego.
Mam jakieś 300szt nowych torów piko a-gleis i z 200 z dzieciństwa, ale nie mam czasu póki co się bawić, dziś byłem fotografować stację, którą chciałbym zrobić może...

Awatar użytkownika
beczkofan1
Kierowca
Posty: 290
Rejestracja: 24 maja 2016, 21:40

Re: Tabor Miaua

Post autor: beczkofan1 »

Tak odemnie ,z tego co widać wszystkie loki,wagony masz nowe to lepiej niech wszystko śmiga na a-gleis, na torach starego typu a takie chyba masz jeżeli z dzieciństwa to lepiej nie ryzykuj.Na starych torach loki lubią się wywracać, więc jeżeli inwestować to tylko w modelarskie tory.Sam wiem jak kiedyś elektrowóz wypadł mi z torów i wiem co to za uczucie. :)

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Tabor Miaua

Post autor: mauy-miu »

Stare tory pójdą do gablotek ;)

Awatar użytkownika
pado
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 11 wrz 2015, 22:08
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Re: Tabor Miaua

Post autor: pado »

mauy-miu pisze:
pado pisze: Co do Twojej stacji, to napisz mi proszę co tam kosztowało 30tys zł?
Mauy jeśli mówisz że 3 - 4 koparek ma kosztować ze 30 koła, to się troszkę rozpędziłem.......miałem na myśli koszty ok 12-15 koła. Co robi te ceny. A no sam zobaczysz. Tory na makiecie z YT to koszt ok 3-4 koła. Do tego zaczynają dochodzić napędy/semafory/metry kabli/złączki/pulpit(tu cena bywa różna w zależności od wariantu sterowania -analog/cyfrowe) i potem całość co leży na makiecie (szutry/budynki/ludziki/autka/trawki trawki i jeszcze raz trawki+drzewka/krzaki) plus masa rzeczy które pomijam, a też są potrzebne przy budowie jak choćby DESKI/STYRODURY/UCHWYTY POD NOGI/NOGI DO MAKIETY/PUDŁA OCHRONNE NA MAKIETĘ itp itd ;)

Awatar użytkownika
beczkofan1
Kierowca
Posty: 290
Rejestracja: 24 maja 2016, 21:40

Re: Tabor Miaua

Post autor: beczkofan1 »

Dokładnie 15k, to spokojnie.Sterowanie cyfrowe kosztuje, napędy do zwrotnic -sama elektronika i jeszcze budynki i ożywienie jej ludzikami.Każda rzecz kosztuje i potem stąd wychodzi taka wartość. :ok Dodać w tle system faller car to już śmiało można liczyć w ojro.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Tabor Miaua

Post autor: Sławek »

A co to faller car ?

ODPOWIEDZ