Zgrzewarka ArduWelder

Dział Do it yourself - Zrób to sam - prezentacja urządzeń wszelkiego rodzaju wykonanych we własnym zakresie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: Sławek »

kromka25 pisze:Witam.
Można prosić o wsad dla wyświetlacza 0x27 oraz czujnika
0x28, 0xFF, 0xD7, 0xD3, 0xC2, 0x16, 0x3, 0x76
oraz dla czujnika
0x28, 0xFF, 0xC7, 0xB1, 0xB3, 0x16, 0x4, 0x5A

Pozdrawiam, Tomek.
Witam,

Można prosić o dokładne przeczytanie całego wątku ? 25 stron to nie jest specjalnie dużo.

Pozdr

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: Drabek »

Sławek pisze:
kromka25 pisze:Witam.
Można prosić o wsad dla wyświetlacza 0x27 oraz czujnika
0x28, 0xFF, 0xD7, 0xD3, 0xC2, 0x16, 0x3, 0x76
oraz dla czujnika
0x28, 0xFF, 0xC7, 0xB1, 0xB3, 0x16, 0x4, 0x5A

Pozdrawiam, Tomek.
Witam,

Można prosić o dokładne przeczytanie całego wątku ? 25 stron to nie jest specjalnie dużo.

Pozdr
:ok

kromka25

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: kromka25 »

Przepraszam za zawracanie głowy. Już wszystko znalazłem jutro będą testy.
Pozdrawiam Tomek.

kromka25

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: kromka25 »

:cool
No i udało się i mnie złożyć zgrzewarke. Wieczorem wrzucę fotki,
Brakuje co prawda jeszcze obudowy ale w najbliższym czasie powstanie i ona.
Prośbę miałbym jeszcze do Sławka. Czy dalo by sie skompilować wsad taki aby to piknięcie buzzera było po skończonym zgrzewie?
Teraz jest podczas zgrzewania.
Dzięki Tomek.

ironreiker

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: ironreiker »

Proszę o kompilacje dla czujnika o adresie
0x28, 0xFF, 0x44, 0x41, 0x92, 0x15, 0x04, 0xC4

i o ile starczy pamięci dla arduino nano168

Z góry dziękuje

saybot

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: saybot »

Witam,
świetna robota a tym projekcikiem. Z zaciekawieniem przeczytałem cały wątek. Wręcz dzięki niemu zacząłem przygodę z Arduino.
Więc zakupiłem wsio tj Arduino Mega2560 z lcd 20x4 i2c x027 i resztę gratów. Jednak mam problem jak niektórzy moi poprzednicy.
Zgodnie z schematem Sławka zacząłem podłaczanie i tutaj pierwsza muka.
- podłączenie LCD w chemacie było SDA-SDA(a4) i SCL-SCL(a5), a w rzeczywistości musiałem podłączyć to do SDA (22) i SCL(21) żeby móc widzieć coś na wyświetlaczu np przykładowy testowy sketch na ekran

Teraz tak jak poprzednicy mam problem bo na wyświetlaczu nie widzę nic po załadowaniu HEXA poprzez Xloader'a, próbowałem wsyzstkie wersje i nic.

Macie może jekieś rozwiązanie?
Zwierałem PIN 8 z GND ale to nic nie pomagało

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: Sławek »

Arduino mega ma inną atmege na pokładzie (atmega2560 a UNO atmega328), wiec SDA i SCL sa na innych pinach czyli 21 i 22. Wsad jest skompilowany pod UNO czyli atmege328, zatem nie bedzie działać na arduino mega.
Wpisz w google : arduino i2c scanner i wgraj kod do arduino mega, oczywiscie przy podłączonym LCD, odczytaj w serial monitorze adres jaki ma twój wyświetlacz, wtedy skompiluje ci program pod arduino mega.

Pozdr

Awatar użytkownika
qbas060
Kierowca
Posty: 11
Rejestracja: 20 gru 2017, 14:21

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: qbas060 »

Pora poskładać zgrzewarke w całość. Z racji tego, że mialem tylko przewód 25mm postanowiłem nawinąć dwa równoległe uzwojenia. Istniało ryzyko powstania prądów wyrównawczych i nagrzewania się uzwojenia wtórnego, jednak po połączeniu uzwojen z jednej strony i wpieciu amperomierza szeregowo z drugiej okazało się że takie zjawisko nie występuje. Napięcie jakie uzyskałem to 1,9V. W przydasiach posiadałem tylko Arduino ProMini przez co musiałem wykonać shielda ułatwiającego podpięcie wszystkich elementów. Niestety źle oszacowałem rozmiary obudowy i musiałem zasilacz 12V oraz wentylator wywalic za obudowe. Pozostało tylko wszystko poskładać w całość i robić pierwsze testy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: Sławek »

Fajnie :brawo

saybot

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: saybot »

Sławek pisze:Arduino mega ma inną atmege na pokładzie (atmega2560 a UNO atmega328), wiec SDA i SCL sa na innych pinach czyli 21 i 22. Wsad jest skompilowany pod UNO czyli atmege328, zatem nie bedzie działać na arduino mega.
Wpisz w google : arduino i2c scanner i wgraj kod do arduino mega, oczywiscie przy podłączonym LCD, odczytaj w serial monitorze adres jaki ma twój wyświetlacz, wtedy skompiluje ci program pod arduino mega.

Pozdr
wyświetlacz z adresem 0x27, zamówiłem drugi moduł (ten wykorzystam do czegoś innego), tym razem UNO więc w sumie pewnie temat będzie nieaktualny, aczkolwiek dla potmomnych można by zrobić wersje na atmega2560

ODPOWIEDZ