Wideodomofon Tuya

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Wideodomofon Tuya

Post autor: Arcidiablo »

Od dłuższego czasu wahałem się nad zakupem dobrego wideofonu, wkurzało mnie to że często oczekując na paczkę było awizo albo info o niezastaniu adresata itp itd.
Wybór padł na Tuya Verus One z 10” ekranem.
Fajny sprzęcik połączony z WiFi i apką na telefon.
Teraz podczas mojej nieobecności w domu jak przyjeżdża kurier albo pat i zadzwoni na domofon, mam sygnał w telefonie z obrazem, rozmawiam z gościem, otwieram mu furtkę i mówię gdzie ma postawić przesyłkę.
Oprócz tego dużo mega fajnych funkcji, polecam.
Na fotce podgląd mojej dziurawej ulicy. :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Wideodomofon Tuya

Post autor: Sławek »

Fajne te sprzęty loT, ale maja jedną wadę (która w części przypadków można wyeliminować zmieniając oprogramowanie) - wszystko leci przez chińskie chmury, co powoduje całkowity brak prywatności, pomijając obraz, to ktoś na podstawie analizy pewnego czas można zaobserwować trendy i przewidzieć kiedy np. ktoś jest w domu a kiedy nie, i zaplanować np. włamanie. To oczywiście może się wydawać wydumane, ale to tylko jeden w przykładów :) może też chińczyk wyłączyć chmurę i urządzenie staje się bezużyteczne :)

Ja mam wszystkie tego typu rozwiązania podłączone do swojego własnego domowego serwera, z moim softem lub softem open source i udostępnione do poglądu na moich zasadach :)

Pozdr

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Wideodomofon Tuya

Post autor: Arcidiablo »

Myślę, że chińczyk na włam nie przyleci bo mu się to nie opłaci, w domu jest jeszcze alarm który nie ma apki i wyłączyć trzeba w razie „W” manualnie.
Jak chmurę wyłączy to już będzie III wojna światowa :D
Każde urządzenie ma swoje plusy i minusy, to w każdym razie ułatwia życie ;)

Awatar użytkownika
Hauler
Kierowca
Posty: 2012
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Wideodomofon Tuya

Post autor: Hauler »

Sławek pisze:
15 mar 2023, 07:55
Fajne te sprzęty loT, ale maja jedną wadę (która w części przypadków można wyeliminować zmieniając oprogramowanie) - wszystko leci przez chińskie chmury, co powoduje całkowity brak prywatności, pomijając obraz, to ktoś na podstawie analizy pewnego czas można zaobserwować trendy i przewidzieć kiedy np. ktoś jest w domu a kiedy nie, i zaplanować np. włamanie. To oczywiście może się wydawać wydumane, ale to tylko jeden w przykładów :) może też chińczyk wyłączyć chmurę i urządzenie staje się bezużyteczne :)

Ja mam wszystkie tego typu rozwiązania podłączone do swojego własnego domowego serwera, z moim softem lub softem open source i udostępnione do poglądu na moich zasadach :)

Pozdr
A wiesz jaki wideofon pozwala na takie zmiany?

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Wideodomofon Tuya

Post autor: Sławek »

Domofonow nie przerabialem z Tuya to nie wiem. Przerabialem gniazdka z licznikiem energii i Sonoff NSpanel.

Pozdr

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Wideodomofon Tuya

Post autor: Maciej »

Nie wiedziałem, że juz takie funkcjonalności są :szoki Brawo Artur :ok
@Sławku - jesteś w tym promilu ludzi, którzy mają wiedzę i zdolności żeby sobie skustomizować produkt. Reszta niestety jest zdana na wszytskie plusy i minusy produktu półkowego - tak jak pisał Arturo :friends

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Wideodomofon Tuya

Post autor: borek »

Tez mam kamery Tuya do podglądu drukarki i piwnicy, dodatkowo gniazdka do wyłączenia drukarki zdalnie w razie wu, fajna sprawa.

Awatar użytkownika
czarny Ślązak
Kierowca
Posty: 98
Rejestracja: 25 sty 2022, 16:13
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Wideodomofon Tuya

Post autor: czarny Ślązak »

Borek, te kamery to na WiFi? Ciągłeś tylko zasilanie czy bierze z PoE? Sam się zastanawiam bo ostatnio coraz więcej jest włamań w mojej okolicy...
Tuyi sam używam do oświetlenia LED i ogrzewania :D

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Wideodomofon Tuya

Post autor: Arcidiablo »

Też właśnie chcę dokupić kamery Tuya żeby obsługiwać wszystko z jednej aplikacji. ;)

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Wideodomofon Tuya

Post autor: Denis »

Arcidiablo pisze:
15 mar 2023, 19:10
Też właśnie chcę dokupić kamery Tuya żeby obsługiwać wszystko z jednej aplikacji. ;)
Hmm to i może ja się skusze z czasem na tą firmę bo też wideodomofon w planach ciekawi mnie to czy można dać dwa ekrany żeby otwierać z 2 miejsc a kamery też będą montowane aż 8szt więc też z chęcią kamer poznał bym te tematy

ODPOWIEDZ