Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: wajha1983 »

czolgruski pisze:
31 mar 2021, 21:39
Panowie, szukam takiego zawieszę ja, jak w linku. Trafiliście może na dokładnie to w jakimś innym sklepie? Albo może ktoś ma niepotrzebne i chce sprzedać?
http://www.rcbrmin.com/index.php?main_p ... cts_id=281
poszukaj na ebay-u chyba jeszcze sa takie lub na aliexpres

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7786
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »


Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Rasalo »

Out Of Stock ;)

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9099
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Drabek »

Na Ali tego pełno.

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: wajha1983 »

Witam.
Mam takie pytanie odnosnie drukowania kabiny do modelu.
Tak wiem, mam pelno modeli do skończenia i caly czas o nich mysle, ale mysle tez o czyms nowy.
Kabina bylaby sprawdzianem dla mnie czy bylbym w stanie zaprojektować cos takiego, a wydruk bylby tego dowodem.
Malo czasu mam do dyspozycji i staram sie go wykozystac jak najlepiej.
Czekam na wasze opinie, no i kto mial doswiadczenie z takimi kabinami jak to wyglada z doprowadzeniem wydruku 3D do stanu nadajacego sie do malowania.
Za wszystkie wypowiedzi z gory dziekuje i czekam na opis waszych doswiadczen.
Pozdro

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Sławek »

W zasadzie jak drukujesz z PLA, to nie pozostaje nic innego niż szpachla, kilka warstw. Parametry wydruku najlepiej dobrać w taki sposób, aby wysokość warstwy była jak najniższa - niestety jest to kompromis pomiędzy wysokością warstwy/jakością a czasem wydruku. jeżeli Ci się nie spieszy to wydruk może potrwać nawet kilkadziesiąt godzin - ryzyko jest takie, że jak się coś zawiesi to wydruk do kosza, ale raczej rzadkie przypadki. Niska warstwa to mniej szpachlowania, ale tu też nie ma co popadać w skrajności, ja drukuję w standardzie na 0.25mm przy dyszy 0.4mm, i niżej to raczej nie ma sensu schodzić. Nie unikniesz też cięcia kabiny i druku w kawałkach do sklejania, to lepsza metoda niż druk w całości, choćby z uwagi na konieczność druku na podporach ro potężnie wydłuża czas. Cięcie trzeba robić tak, aby nie drukować powierzchni które od poziomu mają lekkie pochylenie bo wtedy warstwy wyglądają jak poziomice na mapie geodezyjnej o nieregularnej powierzchni. Najlepiej, aby drukować elementy tak, aby powierzchnie płaskie były drukowane w pionie.

Poniżej link do budy Renault Magnum AE którą zaprojektowałem i wydrukowałem.
Temat dość długi, ale może coś Ci się przyda viewtopic.php?f=21&t=1750&hilit=magnum&start=80

Pozdr

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: wajha1983 »

Sławek pisze:
28 kwie 2021, 18:18
W zasadzie jak drukujesz z PLA, to nie pozostaje nic innego niż szpachla, kilka warstw. Parametry wydruku najlepiej dobrać w taki sposób, aby wysokość warstwy była jak najniższa - niestety jest to kompromis pomiędzy wysokością warstwy/jakością a czasem wydruku. jeżeli Ci się nie spieszy to wydruk może potrwać nawet kilkadziesiąt godzin - ryzyko jest takie, że jak się coś zawiesi to wydruk do kosza, ale raczej rzadkie przypadki. Niska warstwa to mniej szpachlowania, ale tu też nie ma co popadać w skrajności, ja drukuję w standardzie na 0.25mm przy dyszy 0.4mm, i niżej to raczej nie ma sensu schodzić. Nie unikniesz też cięcia kabiny i druku w kawałkach do sklejania, to lepsza metoda niż druk w całości, choćby z uwagi na konieczność druku na podporach ro potężnie wydłuża czas. Cięcie trzeba robić tak, aby nie drukować powierzchni które od poziomu mają lekkie pochylenie bo wtedy warstwy wyglądają jak poziomice na mapie geodezyjnej o nieregularnej powierzchni. Najlepiej, aby drukować elementy tak, aby powierzchnie płaskie były drukowane w pionie.

Poniżej link do budy Renault Magnum AE którą zaprojektowałem i wydrukowałem.
Temat dość długi, ale może coś Ci się przyda viewtopic.php?f=21&t=1750&hilit=magnum&start=80

Pozdr
Dzieki Slawku za odpowiedz.
Poczytam o co chodzilo w poscie ktory poleciles, Magnumke pamietam ale calego procesu juz nie.
Chyba sprobuje sil z wydrukiem i zobacze cos z tego wyjdzie, jak sie nie uda to przynajmniej jakies doswiadczenie zdobede na przyszlosc. ;)
Pozdro

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: czolgruski »

Cześć, kupiłem takie silniczki
https://a.aliexpress.com/_mq6XKlr

I nie wiem, jaki do nich zastosować regulator obrotów. I drugie pytanie, mogę obydwa podłączyć pod jeden regulator, żeby chodziły równocześnie, czy każdy potrzebuje własnego regla?

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9099
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Drabek »

Taki starczy.
https://pl.aliexpress.com/item/32729418 ... 5c0fDPTQRG
Możesz 2 podłączyć.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9753
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Pawloosw »

Podlaczyc mozesz 2, ale musisz miec swiadomosc, ze pracujac przy tym samym ramieniu np ladowarki nie beda nogdy rowno pracowac, akurat nie ja, ale chlopaki przerabiali temat.

ODPOWIEDZ