Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »


Awatar użytkownika
darknes9111
Kierowca
Posty: 48
Rejestracja: 24 kwie 2022, 20:57
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: darknes9111 »

Witam wszystkich, gdzie kupujecie kabelki z końcówkami do silników i innych które podłącza się do nadajnika???

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »

Na aliexpress

gibbons2404
Kierowca
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2020, 21:21
Has thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: gibbons2404 »

Cześć,
potrzebuję pomocy. Pojawiłem się na forum już jakiś czas temu, pewnie z rok już się nazbierało, z chęcią rozpoczęcia przygody z Rc truckami jednak z różnych względów musiałem odłożyć w czasie to przedsięwzięcie. Nadszedł jednak ten dzień, w którym próbuję wrócić do tematu. Chciałbym złożyć jakąś wywrotkę, i tu za Waszą radą celuję na początek w gotowy zestaw lecz problem w tym jaki wybrać. Swoją drogą mam wrazenie że w ciągu ostatniego roku ceny gotowych zestawów nieźle skoczyły. Chciałem zacząć od wywrotki MB Arcocs'a z tamiya i później ją sobie rozbudowywać. Ceny oscylowały w granicach+-2,2k. Aktualnie z tego co szukałem to jest ona niedostępna. I się zastanawiam, czy szukać 3-osoiowej wywrotki na start czy dozbierać i od razu pójść w 4 osiówkę. Tu znalazłem rownież z tamiya zestaw za 3,2k. Sorry za te długi wywód ale chce się poradzić kogoś kto mam nadzieję pomoże mi nieco w wyborze. Wiem, że tu głowna sprawa to budżet ale chciałbym do tego jakoś racjonalnie i rozsądnie podejść, o ile tak się wgl da... Co o tym wszystkim sądzicie???

Z góry dzięki !

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »

To Tobie ma się podobać model. 3 czy 4 osie - to bez znaczenia. Oprócz mechaniki i ceny różnią się może ciut trakcją w terenie na korzyść 4 osi. O ile wszystkie są napędzane. Natomiast napedy 6x4 a 8x4 to chyba nie ma różnić za bardzo co szukać.

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: wajha1983 »

Tu nie chodzi o sam model, ale również wszystko w kolo, czyli aparatura, odbiorniki regulatory. Musisz pamiętać ze kazdy silnik elektryczny potrzebuje regulator. Na sam koniec to wszystko tworzy cene koncowa.
Jesli kupisz zestaw gotowy do zlozenia bedzie goly, oprocz modelu z silnikiem ( na forum nikt go nie uzywa bo jest poprostu za szybki) reszte musisz dokupic osobno, I kabinę tez trzeba sobie pomalowac.
Jesli masz zdolnosci manulane I cierpliwosc duzo mozesz sobie sam ogarnac, a w razie potrzeby mozesz zawsze na forum napisac I ktos Ci pomoże.
Pozdro

gibbons2404
Kierowca
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2020, 21:21
Has thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: gibbons2404 »

Zdaję sobie sprawę, że zakup modelu to dopiero sam czubek góry lodowej. Bardziej chodziło mi o to czy jest jakąś różnica pomiędzy 3-osiówką a 4-osiówką w kwestii np. możiwości dalszych modyfikacji, czy też długośći ramy, czy może napędy w tych gotowych zestawach są na tyle słabe że lepiej wybrać 3 osie i później bawić się w dokładanie czwartej - bardziej wytrzymałej. Szczerzę mówiąc nie wiem o co dokładnie pytać w takich kwestiach bo tak jak mówiłem to będzie mój pierwszy jakikolwiek model. Może ktoś przerabiał podoby scenariusz do mojego i będzie w stanie się jakoś do tego odnieść.

Dzięki,
Pozdro ! :))

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: borek »

:) Zbuduj ciągnik 4x4.

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: czolgruski »

Musisz wybrać czy chcesz 3 osie czy 4. Kupować 3 osie i potem chcieć dokładać kolejną mija się z celem. Po pierwsze będziesz musiał mieć dłuższą ramę, po drugie zabudowa będzie za krótka, więc zero sensu.
Oryginalny silnik z zestawu jest idealny, jeśli chcesz mieć driftowóz, a nie ciężarówkę, więc wymiana napędu i tak będzie Cię czekać. Najpierw musisz sam zdecydować, jaki dokładnie chcesz model, nikt tego za Ciebie nie zrobi.

Awatar użytkownika
Irmscher30
Kierowca
Posty: 43
Rejestracja: 22 sie 2022, 11:02

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Irmscher30 »

borek pisze:
24 paź 2022, 22:43
:) Zbuduj ciągnik 4x4.
Już się buduje :yahoo

ODPOWIEDZ