Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: borek »

A zasilasz nim odbiornik i serwa działają może regiel ma za niskie napięcie aku i nie puści prądu, po włączeniu włącznika jest jakiś sygnał? może nie ma zera masz trymer przestawiony i sie nie wstraja.

Awatar użytkownika
Marcin1124
Kierowca
Posty: 98
Rejestracja: 11 paź 2022, 09:37
Has thanked: 4 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Marcin1124 »

Ok udało się uruchomić silnik teraz te nieszczęsny TBS podpiąć. I teraz tak dziwne dla mnie jest to że działa tylko na baterii 7,4 przy baterii 11.1 tylko serwa kręcą... I bateria 11.1 w stanie faktycznym ma 15 V. Czy to normalne że tyle może miec?

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »

Bardzo nieskładnie piszesz. Im precyzyjniej opiszesz problem tym większa szansa, że komuś będzie chciało się poświęcić czas na odpowiedź.
Skąd masz te 15v? Gdzie? Zmierzyłeś multimetrem?

Awatar użytkownika
Marcin1124
Kierowca
Posty: 98
Rejestracja: 11 paź 2022, 09:37
Has thanked: 4 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Marcin1124 »

No to tak. Silnik i serwa działają prawidłowo na baterii 7.4 V. Po podpięciu baterii 11.1 V działają tylko serwa. Bateria 3s faktycznie ma 15V zmierzone mutimetrem. Teraz pytanie czy to normalne że one mają aż tyle ? Może dlatego regulator nie puszcza zasilania dalej na silnik

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »

Naładowany pakiet 3S powinien mieć 12.6 V. Po 4.2 V na cele. Rozładuj więc pakiet do 12v w ładowarce i podłącz. Zobaczysz co się stanie.

Awatar użytkownika
Marcin1124
Kierowca
Posty: 98
Rejestracja: 11 paź 2022, 09:37
Has thanked: 4 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Marcin1124 »

Okey dzięki bardzo za radę jak coś to odezwę się ponownie

Awatar użytkownika
Marcin1124
Kierowca
Posty: 98
Rejestracja: 11 paź 2022, 09:37
Has thanked: 4 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Marcin1124 »

A więc tak tylko się nie śmiej @maciej podłączyłem baterie i co zauważyłem że koledzy z chin wysłali mi 4s a nie 3s jak zamówiłem... Dlatego to nie działa wszystko... Od samego początku nie zwróciłem na to uwagi mój błąd 😔😔

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1433
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Sogun »

Marcin1124 pisze:
16 mar 2024, 16:51
A więc tak tylko się nie śmiej @maciej podłączyłem baterie i co zauważyłem że koledzy z chin wysłali mi 4s a nie 3s jak zamówiłem... Dlatego to nie działa wszystko... Od samego początku nie zwróciłem na to uwagi mój błąd 😔😔
przecież pisałeś ze to jest 3S, na aku (nie baterii !!! ) pisze pewnie na nim jak wół 3S, zwracaj uwage jakie zasilanie podłączasz bo sobie coś kiedyś spalisz , nawet nie czytając jakie to ,,aku'' wystarczy spojrzeć jaki wtyk jest do balansera i ,,czerwone światło'' samo zapali Ci sie w głowie ;) :ok

Awatar użytkownika
Marcin1124
Kierowca
Posty: 98
Rejestracja: 11 paź 2022, 09:37
Has thanked: 4 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Marcin1124 »

Zamawiałem 2 baterie 3s na etykiecie nie ma oznaczenia jaki pakiet to jest. Wiem dałem d..y nie sprawdzając tego. Trzeba zamówić nowe takie jak powinno być 3s albo tego zarobić na 3s..bo czekać znowu mi się nie chce a w pl wymiarami nie znalazłem. Na dzień dzisiejszy tyle z pakietami i mam nauczkę

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1433
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Sogun »

człowiek uczy sie na błędach niestety :) ale dobrze jest korzystać z błędów innych, czytaj więcej forum ....... nie ładowaleś tego aku przed podłączeniem? przecież przy podłączeniu do ładowarki kapnąłbyś się od razu ze coś jest nie kaman z wtyczką balansera

ODPOWIEDZ