Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »

Brałem nieraz. To taka tańsza wersja rigidrc. Ceny porównywalne z rcbrmin. Towary dokładnie z tego samego źródła.

Awatar użytkownika
Mietek124
Kierowca
Posty: 250
Rejestracja: 09 sty 2018, 19:14
Has thanked: 2 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Mietek124 »

Dupa! Siedze 20 minut i próbuje znaleźć opcję załóż temat w dziale SPRZEDAM i DUPA - widze że nic nie sprzedam...
Czasami niektóre strony internetowe powalają swoją przerzystością. Wrrrr...

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Sławek »

Hmm, jakby Ci to powiedzieć, aby coś sprzedać na tym forum trzeba mieć model i przynajmniej raz się pokazać społeczności forumowej, lubimy wiedzieć z kim robimy ew. interesy bo cenimy sobie uczciwość. Załóż wątek w dziale Off i przeniosę do właściwego działu :)

Pozdr

Awatar użytkownika
darek69
Kierowca
Posty: 318
Rejestracja: 28 cze 2015, 20:13

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: darek69 »

Witam kolegów i mam pytanie jak coś kupujecie na aukcjach zagranicznych u chińczyka powiedzmy to zdarza wam się że robią wam odprawę celną.
Kupiłem ostatnio kilka rzeczy http://www.banggood.com i przesyłka szła - DHL i za każdym razem jak idzie DHL to każą przysyłać im co w przesyłce do czego służ, fakturę zakupu :decha Też tak macie czy ja mam takiego pecha

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »

Miałem ostatnio cło naliczone za model, też przez DHL (co prawda nie z banggood). Oni na tym zarabiają dodatkowo (za złożenie w Twoim imieniu deklaracji celnej) więc nie dziwię się, że paczki od nich "trafiają" na cło.

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Denis »

Dhl sam w sobie daje cło na pączki z chin. Kiedyś zamawialem radio do samochodu to nie miałem akcji z fakturami ale właśnie dhl sam zaliczył cło od pączki z fakt cena na paczce była zanizona i wyszło tego koło 120zl.

Awatar użytkownika
darek69
Kierowca
Posty: 318
Rejestracja: 28 cze 2015, 20:13

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: darek69 »

Wiecie zauważyłem że wszystko co kupowałem u chińczyka i chciałem żeby dostarczono paczkę szybciej szło przez DHL i zawsze były problemy z cłem z dokumentami i z jakimiś dodatkowymi kosztami odprawy celnej

Awatar użytkownika
darek69
Kierowca
Posty: 318
Rejestracja: 28 cze 2015, 20:13

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: darek69 »

Tak teraz poczytałem to ci z DHL to dobre cwaniaki
https://www.pepper.pl/dyskusji/agencja-celna-dhl-69886

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Sławek »

Nie cło lecz VAT :) od calosci zakupu wraz z kosztami przesyłki, i ew. oplate za odprawe celną.

Pozdr

Awatar użytkownika
darek69
Kierowca
Posty: 318
Rejestracja: 28 cze 2015, 20:13

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: darek69 »

Tak rozumiem ale czemu jak kupuje i przesyłka idzie normalnie czyli powiedzmy 20 lub 30 dni i nie dostarcza DHL tylko inna firma takich rzeczy nie ma oczywiście mówię w swoim imieniu mnie się tak nie zdarzyło z innymi przewoźnikami. A jeszcze jedno to tak nie do końca VAT ,bo dzwoniłem dziś do nich i pytałem się o przesyłkę, i koszty- to dostałem informacje że jeśli paczka leży dłużej niż 4 dni to już naliczają i oczywiście jest oplata za odprawę celną a nie za VAT nawet kiedyś jak zamawiałem kiper do Volvo i szło przez nich to naliczyli mi koszty i napisane było -koszt odprawy celnej .
Ale widocznie na czymś muszą zarabiać :he

ODPOWIEDZ