Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
Awatar użytkownika
czarny Ślązak
Kierowca
Posty: 98
Rejestracja: 25 sty 2022, 16:13
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: czarny Ślązak »

Marcin, warto byłoby sprawdzić z innym serwem, jeśli i ono nie będzie działać, to oznacza brak przejścia z modułu PWM w odbiorniku do modułu w serwie (przy założeniu, że jest zbindowany)
Bindowanie jest zero jedynkowe, albo działa, albo nie. Multimetrem niestety sprawdzisz tylko zasilanie serwa, sygnał PWM czy inne jedynie da się zobaczyć na oscyloskopie bądź innych urządzeniach dedykowanych do tego typu czynności.

Podaj proszę markę i nazwę odbiornika, markę i nazwę serwa.

Jeśli masz aparaturę z wyświetlaczem warto zobaczyć w ustawieniach czy położenie się zmienia od np. -2000 do +2000, powinny być suwaki, które razem z ruchem drążka się poruszają.
Możesz rozebrać i zobaczyć w środku nadajnika tj. pilota Potencjometr gimbali (joysticka), czy trzy kabelki są przylutowane do niego, czy czasem żaden nie odpadł z płytki bądź potencjometra.
Może się także zdarzyć, że w serwie uszkodził się potencjometr lub elektronika i nie dostaje sygnału PWM z odbiornika.

Sprawdź z innym serwem, nie zapomnij o podaniu nazw podzespołów, podeślij zdjęcie i napisz tutaj wnioski, dzięki którym będziemy w stanie precyzyjniej wytypować sprawcę problemu :)

Awatar użytkownika
czarny Ślązak
Kierowca
Posty: 98
Rejestracja: 25 sty 2022, 16:13
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: czarny Ślązak »

Jest tu ktoś kto ma dostęp do waterjeta? Mam do wycięcia trochę rzeczy do koparki a nóż widelec znalazłby się jakiś fachman. Stal czarna 1mm, łącznie będzie koło metra/półtorej cięcia.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Sławek »

Część do koparki z blachy 1mm na waterjet ? jesteś pewien ? moim zdaniem tylko na laserze. Chyba, że masz na myśli koparkę 1:1 :)

Pozdr

Awatar użytkownika
czarny Ślązak
Kierowca
Posty: 98
Rejestracja: 25 sty 2022, 16:13
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: czarny Ślązak »

Masz rację Sławek, laser styknie do tego :P

Awatar użytkownika
Marcin1124
Kierowca
Posty: 97
Rejestracja: 11 paź 2022, 09:37
Has thanked: 4 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Marcin1124 »

czarny Ślązak pisze:
27 sty 2023, 21:30
Marcin, warto byłoby sprawdzić z innym serwem, jeśli i ono nie będzie działać, to oznacza brak przejścia z modułu PWM w odbiorniku do modułu w serwie (przy założeniu, że jest zbindowany)
Bindowanie jest zero jedynkowe, albo działa, albo nie. Multimetrem niestety sprawdzisz tylko zasilanie serwa, sygnał PWM czy inne jedynie da się zobaczyć na oscyloskopie bądź innych urządzeniach dedykowanych do tego typu czynności.

Podaj proszę markę i nazwę odbiornika, markę i nazwę serwa.

Jeśli masz aparaturę z wyświetlaczem warto zobaczyć w ustawieniach czy położenie się zmienia od np. -2000 do +2000, powinny być suwaki, które razem z ruchem drążka się poruszają.
Możesz rozebrać i zobaczyć w środku nadajnika tj. pilota Potencjometr gimbali (joysticka), czy trzy kabelki są przylutowane do niego, czy czasem żaden nie odpadł z płytki bądź potencjometra.
Może się także zdarzyć, że w serwie uszkodził się potencjometr lub elektronika i nie dostaje sygnału PWM z odbiornika.

Sprawdź z innym serwem, nie zapomnij o podaniu nazw podzespołów, podeślij zdjęcie i napisz tutaj wnioski, dzięki którym będziemy w stanie precyzyjniej wytypować sprawcę problemu :)
Dzięki chłopaki za wszystkie rady. Dziś byłem u Sławka "Hauler" wszystko ogarnął nowy soft wgrany i wszystko działa. Okazało się że kabelki w aparaturze robiły zwarcie. Po przelutowaniu serwo ruszyło. Dzięki bardzo Hauler za pomoc piona 👊😁. Jak napotkamy kolejne problemy napewno tu się zwrócę

Awatar użytkownika
redin
Kierowca
Posty: 2034
Rejestracja: 21 sie 2012, 23:34
Been thanked: 22 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: redin »

czarny Ślązak pisze:
28 sty 2023, 19:09
Masz rację Sławek, laser styknie do tego :P
To nie chodzio o to czy styknie tylko laser jest o wiele dokładniejszy od waterjeta

Awatar użytkownika
czarny Ślązak
Kierowca
Posty: 98
Rejestracja: 25 sty 2022, 16:13
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: czarny Ślązak »

Dobrze jest poznać przyczynę wyboru :)
Zawsze myślałem, że waterjet jest dokładniejszy w wykonaniu, ale nic, znowu się czegoś nauczyłem.

Awatar użytkownika
czarny Ślązak
Kierowca
Posty: 98
Rejestracja: 25 sty 2022, 16:13
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: czarny Ślązak »

Znalazłem firmę zaraz obok mnie, która podejmie się wypalenia detali na laserze, mam im wysłać projekt w formacie .dxf
Zależy mi na zachowaniu wymiarów i parametrów z formatu .rsdoc w .dxf po kompilacji.

Czy wystarczy, że projekt w .rsdoc zapiszę jako .dxf czy w opcjach zapisu mam zaznaczyć jakieś jednostki bądź coś innego?

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »

Wystarczy zapisać jako DXF tylko pamiętaj o 2 rzeczach:
- widok planu najpierw ustaw prostopadły do detalu,
- żadnych innych krzywych czy osi w komponencie.

Awatar użytkownika
czarny Ślązak
Kierowca
Posty: 98
Rejestracja: 25 sty 2022, 16:13
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: czarny Ślązak »

Pierwszą radę zrozumiałem, mógłbyś rozwinąć odnośnie drugiej z krzywymi i osiami?
Dzięki :england

ODPOWIEDZ