Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7785
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »

Ciężko stwierdzić bo dość oszczędnie gospodaruje słowem :he

Awatar użytkownika
Bros
Kierowca
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2021, 12:02

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Bros »

Maciej pisze:
11 sie 2021, 09:47
Ciężko stwierdzić bo dość oszczędnie gospodaruje słowem :he
Może był byś w stanie pomóc, gdybyś podszedł do tematu choć w połowie poważnie. Z drugiej strony nie wiedziałem że forum służy do pod śmiewania się z amatorów.
Skoro zarzucasz mi " zbyt małe zagospodarowanie słownictwem", ja mogę zarzucić ci zbyt małą umiejętność czytania ze zrozumieniem, zaznaczyłem że jestem w tym hobby świeży i nie na wszystkim mogę się znać. Z resztą to zrozumiałem skoro piszę z problemem.

Do Pana Pawloosw. Tak silnik jest szczotkowy, ale mimo tego działa sprawnie, podejrzewam że to jednak wina tych wydrukowanych podzespołów do napędu, ew. aparatury fakt że jestem amatorem zachęcił mnie do kupna tej tańszej (redox classic 6)

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7785
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »

Przecież nikt się tu z Ciebie nie naśmiewa. Zapytałeś i dostałeś odpowiedź. Nie tylko ode mnie.
Odpowiedź jest dalej aktualna - zmień (podmień) regulator, albo aparaturę. Ja obstawiam regulator. Te tanie są jak z zabawek - sterowanie mają niemalże 0-1 zamiast proporcjonalnego ładnego liniowego przyśpieszania.

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1385
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Bros pisze:
11 sie 2021, 11:56
Maciej pisze:
11 sie 2021, 09:47
Ciężko stwierdzić bo dość oszczędnie gospodaruje słowem :he
Może był byś w stanie pomóc, gdybyś podszedł do tematu choć w połowie poważnie. Z drugiej strony nie wiedziałem że forum służy do pod śmiewania się z amatorów.
Skoro zarzucasz mi " zbyt małe zagospodarowanie słownictwem", ja mogę zarzucić ci zbyt małą umiejętność czytania ze zrozumieniem, zaznaczyłem że jestem w tym hobby świeży i nie na wszystkim mogę się znać. Z resztą to zrozumiałem skoro piszę z problemem.

Do Pana Pawloosw. Tak silnik jest szczotkowy, ale mimo tego działa sprawnie, podejrzewam że to jednak wina tych wydrukowanych podzespołów do napędu, ew. aparatury fakt że jestem amatorem zachęcił mnie do kupna tej tańszej (redox classic 6)
Kolego zrób zdjęcia podzespołów jakie posiadasz, nagraj filmik jak działa silnik, wrzuć ja forum i może wtedy dostaniesz satysfakcjonującą Ciebie odpowiedź.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7785
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »

Otóż to - im precyzyjniejsze zapytanie tym konkretniejsza odpowiedź.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9751
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Pawloosw »

Amen.

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: ostrich »

Czy któryś z kolegów ma doświadczenie z mostami Lesu?

Jak już wcześniej mówiłem zakupiłem taki:
https://www.scm-modellbau.com/Lesu-ange ... GaKcUPrHzg

Mam pytanie odnośnie rozbiórki zwrotnic i piast, może ktoś wie czy da się zdemontować ten kapsel na piaście, czy jest on wytoczony z jednego kawałka alu? Konkretnie chodzi o to czy jest pod nim nakrętka, a może piasta jest osadzona w inny sposób.
Felgi które już wcześniej posiadałem, mają ładniejsze kapsle z dekoracyjnymi śrubami i myślę o przekładce. Niestety, nawet oglądając w wysokim powiększeniu nie da się stwierdzić czy kapsel jest wkręcany bo wszystko jest bardzo dobrze dopasowane i krawędzie są idealnie obrobione.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2021, 01:25 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: link

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7785
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »

Poprawiłem linka. Ty masz ten most u siebie? To zrób foto w powiększeniu samej zwrotnicy i wrzuć na forum. Ze zdjęcia na stronie www to mi wygląda jakby dekiel piasty miał oddzielne śruby, ale jakość jest kiepska. Na forum to nie kojarzę, źeby ktoś miał takie mosty.

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1385
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: TiroManiaK_2006 »

ostrich pisze:
16 sie 2021, 22:23
Czy któryś z kolegów ma doświadczenie z mostami Lesu?

Jak już wcześniej mówiłem zakupiłem taki:
https://www.scm-modellbau.com/Lesu-ange ... GaKcUPrHzg

Mam pytanie odnośnie rozbiórki zwrotnic i piast, może ktoś wie czy da się zdemontować ten kapsel na piaście, czy jest on wytoczony z jednego kawałka alu? Konkretnie chodzi o to czy jest pod nim nakrętka, a może piasta jest osadzona w inny sposób.
Felgi które już wcześniej posiadałem, mają ładniejsze kapsle z dekoracyjnymi śrubami i myślę o przekładce. Niestety, nawet oglądając w wysokim powiększeniu nie da się stwierdzić czy kapsel jest wkręcany bo wszystko jest bardzo dobrze dopasowane i krawędzie są idealnie obrobione.
Ja mam ten most. Jest on nie rozbieralny, wiem, bo pisałem do Lesu. Jest on dedykowany tylko pod felgi lesu ( takie z osobnym kołnierzem między felgę a nakrętki). Inne niestety nie pasują. Też chciałem go rozebrać żeby dać krótsze śrubki. Dodatkowo one mają jakiś specjalny owal tzn otwory są po owalu. Zajrzyj do mojego wątku że Scania Orange. Tam są fotki tego mostu. Maciej to jest ten co przykładałem zwykle felgi do niego i się otwory nie pokrywały.

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: ostrich »

Dzięki Maciej i TiroManiaK_2006.

Tak coś czułem że ta cała piasta jest jest osadzona na wcisk, szkoda że nie olałem tych felg co mam i nie kupiłem normalnego mostu z centralną śrubą. Jednak na razie to nie jest problemem, felgi które mam pasują idealnie, chciałem kombinować tylko ze względów estetycznych.
W razie potrzeby można by z tym iść do dobrego tokarza, podejrzewam że piasta jest osadzona na ciepło, ewentualnie przykręcona na śrubę a dekiel wprasowany.

TiroManiaK_2006 ciekawe to co piszesz o owalnych otworach, wszystko wydaje mi się "okrągłe" poczytam o Skakance, dzięki za info.

Myślę że jak się most zużyje to zrobię prosektorium i się dowiemy jak to złożyli ;)

ODPOWIEDZ