Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
gibbons2404
Kierowca
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2020, 21:21
Has thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: gibbons2404 »

Ooo i właśnie o coś takiego mi chodziło. Nie wiedziałem, że ramy 3 i 4 osiówki różnią się długościami. Dla wielu z Was są to oczywiste rzeczy ale jeśli macie więcej takich informacji chętnie przygarnę!

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1385
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Pytanie czy chcesz zrobić wywrotkę, czy jakaś inną zabudowę typu skrzynia? Jeśli chcesz mieć wszystkie osie napędzane to bez sensu jest kupować tak zwanego kita. Wszystko można kupić oddzielnie na Aliexpress lub innych sklepach RC na świecie. Jeśli chcesz np robić scanie, to na stronie ATA modele jest kabina do kupienia za 450 zł. Do tego możesz zakupić sobie ramę np na stronie scale parts. Mosty można kupić na Ali express lub na sklepie rcbrmin. pytanie czy ma być to model ze wszystkimi osiami napędzanymi czy tylko z napędzanym tyłem ... Napisz jaką chciałbyś zabudowę wtedy coś więcej Ci podpowiemy. Tak jak koledzy już wcześniej wspomnieli są różne długości ramy do różnych konfiguracji ilości osi. Od czterdziestu paru cm do nawet sześćdziesięciu paru cm.

gibbons2404
Kierowca
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2020, 21:21
Has thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: gibbons2404 »

Chciałbym zrobić wywrotkę. Jeśli chodzi o napęd to mam dylemat, bo z jednej strony poszedłbym w 4 osie i napęd na wszystkie koła a z drugiej strony w dalszej perspektywie chciałbym mieć do tego dwuosiową przyczepę i wydaję mi się że do przyczepy najlepiej będzie pasować 3 osiówka.

Jeśli chodzi o kita, to gdy chciałem rozpocząć po raz pierwszy przygodę z RC poruszyłem ten temat właśnie tu na forum i raczej wszyscy doradzili mi żeby na sam początek kupić gotowego kita. Daje to sporo informacji jak w zasadzie zbudowane są te modele, poza tym ma się na start sporo części jak i elementów złącznych które na etapach dalszych modyfikacji mogą się przydać. Więc teraz to już sam nie wiem co lepsze....

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1385
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Jeśli chcesz zrobić wywrotkę i bazować na kicie to polecam Ci zestaw trzyosiowej wywrotki z tamiya . Będziesz miał kabinę, kipę, mosty na tył. Tak jak piszesz będzie to lepsze rozwiązanie jeśli chcesz w późniejszym czasie dołożyć do tego przyczepę.

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1431
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Sogun »

wszystko zależy od budżetu, jak chcesz złożyć fajny model 8x8 to licz się z niezłymi wydatkami żeby to fajnie wyglądało, po mojemu na początek kup kita wywrotki na 3 czy tam 4osiach, silnik da radę, skrzynie zablokujesz na pierwszym biegu i bedzie dobrze, a potem.... potem zaczniesz przerabiać co tylko dusza zapragnie jeśli portfel pozwoli jak Ci się juz znudzi model stockowy👍

Awatar użytkownika
Irmscher30
Kierowca
Posty: 43
Rejestracja: 22 sie 2022, 11:02

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Irmscher30 »

Panowie, pytanie czysto statystyczne. W średnich i cięższych wagowo modelach, jeździcie na zestawach szczotkowych czy bezszczotkowych?

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1431
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Sogun »

w ciężkich modelach nie ma dużego znaczenia czy szczotka czy bezszczotka, ważna jest przekładnia i odp mocny silnik, poczytaj trochę garaży

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7785
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »

A do szczotki musi też być porządny regulator żeby brała od dołu i płynnie chodziła.

gibbons2404
Kierowca
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2020, 21:21
Has thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: gibbons2404 »

Dzięki Panowie za pomoc! Pójdę raczej w kierunku tej 3-osiówki i zobaczymy co z tego wyjdzie :) orientujecię się gdzie najlepiej taki kit zamówić? Z tego co patrzyłem to ceny są mniej więcej podobne i chyba najlepiej wychodzi to na zabawki-modele albo amazone. Chyba, że ktoś zna jakaś sprawdzoną stronę zagraniczną/polska gdzie ceny są nieco lepsze?

Na ten momentu tutaj udało mi się znaleźć w najlepszej cenie:

https://www.amazon.pl/TAMIYA-56361-Merc ... B07Q4S7XN6

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1385
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Zerknij na modelberlinsky z Niemiec. Może będzie miał lepszą cenę.

ODPOWIEDZ