Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...
-
adammKI
- Kierowca
- Posty: 303
- Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
- Has thanked: 5 times
- Been thanked: 2 times
Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...
Panowie, po długiej przerwie powracam do modelarstwa.
Sam już nie wiem gdzie na forum zapytać, więc pytam na ogólnym:
Naczepa z odpinaną szyją sprzedana, po głowie chodzi nowy pomysł na niskopodwoziówkę z odpinaną szyją.
Na razie planuję na to budżet, który póki co jest okrojony, więc zaczynam od..... kół.
Założenie jest takie, żeby zrobić model naczepy jaka istnieje w realu.
Podpowiedzcie, gdzie aktualnie kupię jak najtaniej albo same opony albo kompletne z felgami.
Docelowo, jeśli projekt będzie zadowalający, felgi będą założone metalowe.
Plastikowe mogą być na etapie projektu i używane byłyby do kolejnych projektów, ale warunek jest taki, że po zamianie z plastikowych na metalowe wszystko będzie wyglądało tak samo, czyli będzie takie samo ET, średnica i mocowanie.
Koła będą bliźniaki więc wszystko mi jedno czy felgi będą osobne czy jedna podwójna.
Budżet na razie ograniczony, dlatego póki co ma być po taniości.
Sam już nie wiem gdzie na forum zapytać, więc pytam na ogólnym:
Naczepa z odpinaną szyją sprzedana, po głowie chodzi nowy pomysł na niskopodwoziówkę z odpinaną szyją.
Na razie planuję na to budżet, który póki co jest okrojony, więc zaczynam od..... kół.
Założenie jest takie, żeby zrobić model naczepy jaka istnieje w realu.
Podpowiedzcie, gdzie aktualnie kupię jak najtaniej albo same opony albo kompletne z felgami.
Docelowo, jeśli projekt będzie zadowalający, felgi będą założone metalowe.
Plastikowe mogą być na etapie projektu i używane byłyby do kolejnych projektów, ale warunek jest taki, że po zamianie z plastikowych na metalowe wszystko będzie wyglądało tak samo, czyli będzie takie samo ET, średnica i mocowanie.
Koła będą bliźniaki więc wszystko mi jedno czy felgi będą osobne czy jedna podwójna.
Budżet na razie ograniczony, dlatego póki co ma być po taniości.
- borek
- Traktorzysta
- Posty: 5304
- Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
- Has thanked: 20 times
- Been thanked: 49 times
Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...
Ja aktualnie robię sklądam budżetowo przyczepę niskopodłogową, użyłem kół Lego 63mm, tu z Alliestress, wyszło znacznie taniej. Felgi sam projektowałem na bliźniaki.
Musiałbyś podać średnice kół jaka teraz Ci wychodzi.
Musiałbyś podać średnice kół jaka teraz Ci wychodzi.
-
adammKI
- Kierowca
- Posty: 303
- Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
- Has thanked: 5 times
- Been thanked: 2 times
Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...
Lego odpada bo docelowo ma wyglądać zbliżone do realistycznych więc ma być coś jak Lesu, ale taniej (wiem wiem, jedno drugiemu przeczy, ale może....
- redin
- Kierowca
- Posty: 2120
- Rejestracja: 21 sie 2012, 23:34
- Has thanked: 1 time
- Been thanked: 32 times
Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...
Lesu będziesz kupował a na miejscu moje oponki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
adammKI
- Kierowca
- Posty: 303
- Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
- Has thanked: 5 times
- Been thanked: 2 times
Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...
coś mało bieżnika, jak używki
a masz może w komplecie z jakimiś felgami?
Jaka cena?
-
adammKI
- Kierowca
- Posty: 303
- Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
- Has thanked: 5 times
- Been thanked: 2 times
Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...
Wydawało mi się że są standardowe rozmiary na konia, zwykłą naczepę i niskopodwoziówki.
A zabawa w wymiary zaczyna się dopiero przy rolnictwie i przemysłówce
Dawno temu kupiłem tu na forum z drukowanymi felgami, średnica chyba 52mm była.
Ale użyłem do naczepy która jest już sprzedana
- Maciej
- Site Admin
- Posty: 8198
- Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
- Has thanked: 64 times
- Been thanked: 112 times
Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...
Mam 6 takich opon od LESU:
https://pl.aliexpress.com/item/1005009206800390.html
Nieużywane tylko jeden worek rozcięty żeby sprawdzić rozmiar. Oddam za 40 zł plus paczkomat
https://pl.aliexpress.com/item/1005009206800390.html
Nieużywane tylko jeden worek rozcięty żeby sprawdzić rozmiar. Oddam za 40 zł plus paczkomat