Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7785
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »

Nie ma lamerskich pytań - lamerskie to wg mnie jest właśnie jak ktoś jest użytkownikiem forum i wstydzi się zapytać - zapominając skąd słowo forum pochodzi i co oznacza. Także bardzo dobrze, że pytasz :ok Taniej wyjdzie niż pytac po fakcie jak niektórzy :he

Kardany kup jak już wszytsko złożysz, model będzie miał docelową wagę i siądzie na resorach. Wtedy zmierzysz i długośc kardana i wymagany skok.

Kardany takie w miarę skalowo wyglądające to najlepiej brać na rcbrmin. Ewentualnie na aliexpress - ale tam bardzo uważaj jaką średnicę ma otwór w główce kardana, trafiają sie i 6mm. Tymczasem mosty mają średnicę wałka 5 mm.

Co do innych porad - nie wiem co planujesz z modelem robić i jak przerabiać ale uniwersalna zasada jest jedna: pytaj bo inaczej będziesz błądził :friends

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: ostrich »

Dzięki TiroManiaK_2006 też myślę że to bardziej bezpieczna opcja, dzięki za opinię na temat tych wałów, kosztują sporo, szczególnie w porównaniu do mostów, ale wyglądają dobrze.

@Drabek to ori Tamiya, nie ruszana, do złożenia. Mam do tego inną skrzynię z silnikiem, zestaw do podniesienia zawieszenia, koła w stylu Lesu, nie wiem czy ori i chcę dokupić przedni most Lesu.
Apka, odbiornik, ESC, serwa, oświetlenie i dźwięk to w tej chwili rzeczy nie istotne, mam trochę tych gratów. Kiper też na razie nie będzie uruchamiany, lubię wozić patyki po lesie ;)

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: ostrich »

@Maciej dzięki za odpowiedź, bardzo rozsądna rada z wagą modelu i ułożeniem zawieszenia. Autko będzie robić za kompana na spacerach po leśnych drogach, od wiosny do jesieni każdy weekend spędzam pod namiotem, teren jest bardzo fajnie ukształtowany, bardzo duże różnice poziomów, góry/doliny. Idę sobie z autkiem jak z pieskiem, zbieram patyki i przywożę na ognisko ;) Na razie jeżdżę mocno doinwestowanym WPL B36, ale mam już dość tej Chińszczyzny.
p.s. skorzystałem z Twoich odpowiedzi w tym temacie na pytanie odnośnie silnika i przełożeń, dzięki :)

Nie wiem dlaczego, ale mam odmowę edycji posta.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9099
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Drabek »

ostrich pisze:
12 lip 2021, 22:39
Dzięki TiroManiaK_2006 też myślę że to bardziej bezpieczna opcja, dzięki za opinię na temat tych wałów, kosztują sporo, szczególnie w porównaniu do mostów, ale wyglądają dobrze.

@Drabek to ori Tamiya, nie ruszana, do złożenia. Mam do tego inną skrzynię z silnikiem, zestaw do podniesienia zawieszenia, koła w stylu Lesu, nie wiem czy ori i chcę dokupić przedni most Lesu.
Apka, odbiornik, ESC, serwa, oświetlenie i dźwięk to w tej chwili rzeczy nie istotne, mam trochę tych gratów. Kiper też na razie nie będzie uruchamiany, lubię wozić patyki po lesie ;)
Przedni most od Lesu nie zagra z oryginallnymi mostami Tamiya.

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: ostrich »

Drabek pisze:
12 lip 2021, 23:00
ostrich pisze:
12 lip 2021, 22:39
Dzięki TiroManiaK_2006 też myślę że to bardziej bezpieczna opcja, dzięki za opinię na temat tych wałów, kosztują sporo, szczególnie w porównaniu do mostów, ale wyglądają dobrze.

@Drabek to ori Tamiya, nie ruszana, do złożenia. Mam do tego inną skrzynię z silnikiem, zestaw do podniesienia zawieszenia, koła w stylu Lesu, nie wiem czy ori i chcę dokupić przedni most Lesu.
Apka, odbiornik, ESC, serwa, oświetlenie i dźwięk to w tej chwili rzeczy nie istotne, mam trochę tych gratów. Kiper też na razie nie będzie uruchamiany, lubię wozić patyki po lesie ;)
Przedni most od Lesu nie zagra z oryginallnymi mostami Tamiya.
Przełożenie jest takie samo, co nie będzie pasowało?

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1386
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Drabek powinien się most z lesu z tamiya zgrać bo mają to samo przełożenie 1:2,66

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9099
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Drabek »

Nie doczytałem opisu od Lesu

Awatar użytkownika
misiek
Kierowca
Posty: 354
Rejestracja: 16 sty 2018, 09:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: misiek »

Panowie, pamiętam że ktoś z forum siedzi w energetyce. Przypomnicie kto? :)

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7785
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciej »

Sogun

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: czolgruski »

Panowie, ma ktoś może niepotrzebny niski dach do kabiny mercedesa? Ewentualnie może byłby w stanie wydrukować takowy? Bardzo chętnie wymienię wysoki na niski. Wszędzie znajduję tylko do scanii :/

ODPOWIEDZ