Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Sławek »

A masz ten dzyndzelek włożony do gniazda 3 kanału ?

Na apce jest jakiś specjalny przycisk do bindowania ? bo piszą, żeby wcisnąć i trzymać (Press and hold the button on the transmitter, and the switch on the power supply.) i włączyć apkę ;)

No w sumie procedura jest prosta to powinno działać ;)

Pozdr

Awatar użytkownika
archie
Kierowca
Posty: 1695
Rejestracja: 26 sty 2012, 20:58

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: archie »

Zrobiłem! Dopiero jak oglądałem po raz n-ty apke z rysunków instrukcji dopatrzyłem się że jest przycisk "bind". Jakim cudem wczesniej odczytywałem jego nazwę inaczej, nie mam pojęcia. W każdym bądź razie działa.... Ale nerw już miałem...

Awatar użytkownika
cinek99134
Kierowca
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2012, 21:23

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: cinek99134 »

Hej koledzy :england jestem nowy na forum. Modelarstwem zajmuję się już jakiś czas ale tylko kartonowym (i to rolniczym- sklejaczy tego typu może jest 80 w Polsce a może i nie :() ;) Jakiś czas temu widziałem na yt (zresztą i tu na forum) ciągniki brudera RC. Ja także chciał bym taki zbudować. Mogli byście mi podać linki z pomocnych relacji a także napisali mi jak najmniejszym kosztem taki ciągnik zbudować. Oraz wypisanie tych produktów, które muszę koniecznie kupić, a może wystarczy rozebrać samochód na pilot i wybrać z niego elektrykę?

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 34 times
Been thanked: 6 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: mongrel »

Po pierwsze nie istnieje takie coś jak budowa po linii najmniejszego kosztu bo często najtaniej okazuje się paradoksalnie najdrożej bo nic z tego nie wychodzi.Tak po drugie nie istnieje uniwersalna lista najbardziej niezbędnych produktów które zawsze i do każdej konstrukcji nadadzą się najlepiej spełniając przy tym swoją rolę.Tak jak można uogólnić że do każdego silnika potrzebny jest regiel i należy te dwa elementy sparować gdzie już wymuszają to ścisłe zasady to nie ma standardów budowy modeli w tym sensie że powinno się stosować kabiny z zabawek lub nie powinno się ich stosować bo należy budować je od podstaw samemu.Odsyłał bym Ciebie na rc-trial które to forum stanowi doskonałą kopalnię wiedzy nie tylko dla początkujących o tym jak się do wszystkiego zabrać i z czym się to wiąże.

Pawel

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Pawel »

Witajcie. Poszukuję planów koparki gąsienicowej Waryński K 611. Czy ktoś posiada jakiekolwiek rzuty z wymiarami tej maszyny?
Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 34 times
Been thanked: 6 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: mongrel »

Na bank było kiedyś albo o 611 albo 612 teraz nie pamiętam dość obszerniej w młodym techniku lata temu z tą typową ich rozkminką z tyłu okładki ale w środku rzuty z wymiarami oraz rys historyczny i dokładniejsze szczegóły działania.Szukaj,ja nie obiecuję ale przetrząsnę strych może akurat.

Awatar użytkownika
Łukasz_G
Kierowca
Posty: 2021
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:54
Been thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Łukasz_G »

Witam.
Miał już ktoś styczność z elementami z żywicy acetalowej ? Chodzi o takie zębatki: http://www.conrad.pl/Ko%C5%82o-sto%C5%B ... 04_1210096" onclick="window.open(this.href);return false; jeśli chodzi o przekładnie to cena bardzo atrakcyjna ale nie wiem czy materiał jest odpowiednio mocny. Proszę o opinie tego tworzywa.

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: mauy-miu »

hej, poszukuje podkładu pod farbę...będe malował pvc, plastik jakiś taki zwykły i alu. polecicie mi coś? najlepiej jakby był szary bo znalazłem same przezroczyste...i czy w ogóle stosujecie podkład?
pzdr

Awatar użytkownika
Maciek
Moderator
Posty: 3940
Rejestracja: 07 sty 2012, 21:21

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Maciek »

Motip Filler w spraju, nawet na lexanie jest si

Kolor beżowy

Obrazek

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: mauy-miu »

filler czyli jak szpachla trochę... trzeba to później szlifować, czy można zostawić? teraz tylko muszę to znaleźć w poznaniu...bo w casto nie widziałem chyba tego...jest beż i szary, ale to chyba tylko kolorem się różni, niczym więcej. mam nadzieję, że jest wydajny bo kosztuje prawie 40zł a belton bezbarwny podkład do plastiku 17zł...dzięki :)
pozdro

ODPOWIEDZ