Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
coolibeer
Kierowca
Posty: 76
Rejestracja: 28 paź 2024, 17:12
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: coolibeer »

adammKI pisze:
16 maja 2026, 18:59
Podpowiedzcie, jakiej grubości blachę zastosować na budowę kabiny do Zetora?
1mm to chyba za gruba będzie.
Będę spawał TIG, prąd mam od 5A więc może być cienka, dam radę.
Tyko jaka żeby nie wyszło za delikatne ani za toporne.
Niskopodwoziówki tam czasem nie spawasz? ;)

adammKI
Kierowca
Posty: 303
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: adammKI »

coolibeer pisze:
18 maja 2026, 20:22
adammKI pisze:
16 maja 2026, 18:59
Podpowiedzcie, jakiej grubości blachę zastosować na budowę kabiny do Zetora?
1mm to chyba za gruba będzie.
Będę spawał TIG, prąd mam od 5A więc może być cienka, dam radę.
Tyko jaka żeby nie wyszło za delikatne ani za toporne.
Niskopodwoziówki tam czasem nie spawasz? ;)
nie nie, kilka lat temu kupiłem z forum Zetora, już nawet nie pamiętam od kogo, później go przerobiłem trochę i teraz planuję zrobić go od nowa, ale tak na tip top ze spawaniem tigiem :) a kabinę wstępnie rozrysowałem w cad tylko nie mogę znaleźć tego pliku.
Ale jak znajdę to pójdzie do wycinania laserowego z arkusza stali, będzie można polakierować proszkowo.

A gdy już powstanie ten Zetor to wtedy do niego cała masa osprzętu.
Już wstępnie pospawany agregat uprawowy tylko stanąłem z projektem bo nie mam traktora i nie mogę zaprojektować połączenia agregat-traktor.

adammKI
Kierowca
Posty: 303
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: adammKI »

Pawloosw pisze:
16 maja 2026, 22:03
0,6 mysle w zupelnosci. Co sie da zaginac, stworzy kontrukcje i punktowo reszta spawac. Pytanie jak sobie poradzisz ze spawaniem.
Mam tiga z funkcją zimnego spawania, jeszcze tego nie testowałem. Amperażem mogę też zjechać do 5A więc myślę spokojnie pospawam elektrodą 1,6 lub 1,0

2 lata temu robiłem kurs na TIGa więc standardowe grubości stali czarnej spawam, cienkie do ogarnięcia

Awatar użytkownika
coolibeer
Kierowca
Posty: 76
Rejestracja: 28 paź 2024, 17:12
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: coolibeer »

adammKI pisze:
21 maja 2026, 08:38
coolibeer pisze:
18 maja 2026, 20:22
adammKI pisze:
16 maja 2026, 18:59
Podpowiedzcie, jakiej grubości blachę zastosować na budowę kabiny do Zetora?
1mm to chyba za gruba będzie.
Będę spawał TIG, prąd mam od 5A więc może być cienka, dam radę.
Tyko jaka żeby nie wyszło za delikatne ani za toporne.
Niskopodwoziówki tam czasem nie spawasz? ;)
nie nie, kilka lat temu kupiłem z forum Zetora, już nawet nie pamiętam od kogo, później go przerobiłem trochę i teraz planuję zrobić go od nowa, ale tak na tip top ze spawaniem tigiem :) a kabinę wstępnie rozrysowałem w cad tylko nie mogę znaleźć tego pliku.
Ale jak znajdę to pójdzie do wycinania laserowego z arkusza stali, będzie można polakierować proszkowo.

A gdy już powstanie ten Zetor to wtedy do niego cała masa osprzętu.
Już wstępnie pospawany agregat uprawowy tylko stanąłem z projektem bo nie mam traktora i nie mogę zaprojektować połączenia agregat-traktor.
Tak pytam bo mówiłeś że będziesz robił ale chyba widzę plany się zmieniły :)

ODPOWIEDZ