Siku Control32 - problem z parowaniem

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
ODPOWIEDZ
adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Siku Control32 - problem z parowaniem

Post autor: adammKI »

Koledzy, podpowiedzcie coś.

Zakupiłem dzieciakowi John Deere z Siku Control, tego z łychą z przodu.
Model powystawowy bo dzieciak na razie ma 2,5 roku więc ogromna szansa że traktor polegnie.

Pominę fakt że przyszedł z urwanym kogutem i sprzedawca się wypiera i przysyła zdjęcia że niby wszystko było OK (takie głupie tłumaczenie).

Koguta dzisiaj znalazłem na dnie pudełka więc go przykleję.

Problem jest natomiast z połączeniem.
Pierwszego dnia wszystko działało. Drugiego (wczoraj) traktor stał nie używany.
Dzisiaj rano odpalam go a tu taka sekwencja mignięć:

po włączeniu traktora sekwencje po 8 mignięć - czyli OK
po włączeniu nadajnika zmienia się na sekwencję po 3 mignięcia

Ale niestety nie następuje połączenie tak aby światła zaświeciły światłem ciągłym i wszystko działało.

Naciśnięcie przycisku grupy A powoduje powrót do 8 mignięć, czyli nadajnik przełącza się na kolejny pojazd (którego nie mamy)
Przyciśnięcie przycisku SKAN też nic nie daje.

Baterie w traktorze - akumulatorki Eneloop Pro - świeżo kupione pod ten ciągnik 2 komplety i na obu tak się dzieje więc to nie to
Baterie w nadajniku - również Eneloop Pro naładowane.

I na koniec pytanie:
Pilot ma z przodu 2 przełączniki:
po lewej jazda przód-tył
po prawej sprzęganie i wyprzęganie przyczepy.

Ten po lewej czuć że jest 3 pozycyjny (czyli prawidłowo) natomiast po prawej nie stawia żadnych oporów i sobie lata (oczywiście działa czyli sprzęga i rozprzęga). Czy tak powinno być z tym prawym przyciskiem?

Urwany kogut i prawy przycisk zgłosiłem sprzedawcy.
W odpowiedzi dostałem info że sprawdzają przed wysyłką (i podane zdjęcia które były na ogłoszeniu, czyli po tym ktoś mógł się bawić i urwać koguta) i że jeśli coś mi nie pasuje to mogę go zareklamować.

O koguta reklamował go nie będę bo dostanę odpowiedź że uszkodzenie mechaniczne więc szkoda czasu ale już to parowanie oraz pilota mógłbym wysłać do reklamacji jeśli nie powinno tak być.

Pozdrawiam
adam

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Siku Control32 - problem z parowaniem

Post autor: borek »

On działa na podczerwień czasem w innym miejscu( pokoju) załatwia sprawę. Nieraz coś zakłóca, wyciągnij baterie na 1 minutę i przybój jeszcze raz zarówno z traktora jak nadajnika.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2018, 07:23 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ortografia

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Siku Control32 - problem z parowaniem

Post autor: adammKI »

Wyjęcie baterii nic nie dało.

Sprawdzałem również w różnych pomieszczeniach i z różnych stron nadajnik patrzył na traktor i cały czas nic.

Jedyna zmiana to taka że raz miga w sekwencji 8x a raz 3x bez przyciskania żadnego z przycisków.

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Siku Control32 - problem z parowaniem

Post autor: adammKI »

Problem się rozwiązał.

To jakieś uszkodzenie elektroniki.
Sprzedający zaproponował wymianę na drugi model, jednak pierwszy raz w życiu skorzystałem z opcji 14 dni na zwrot.
Po przyjrzeniu się aukcjom sprzedawcy dochodzę do wniosku że to trochę cwaniak.

Ma po kilka aukcji tego samego przedmiotu przy czym jedna jest w niższej cenie bo powystawowa a pozostałe w cenach regularnych.
Nawet zdjęć nie chciało mu się zrobić innych.

Zwróconą kasę przeznaczę na zakup jakiegoś modelu Carsona RTR to synek będzie miał swoją apkę i nie będzie mi brał Graupnera :)

ODPOWIEDZ