Fotowoltaika

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Fotowoltaika

Post autor: Maciej »

Dzięki :ok Z tego co się doczytałem to są też pompy CWU z opcją chłodzenia domu w upalne dni. Coraz ciekawsze rzeczy....

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotowoltaika

Post autor: Denis »

Sąsiad teraz założył jakąś nowość z tego roku dał bodajże 14 tysi i ma właśnie fuckje chłodzenia domu dowa może osiągnąć 18 stopni najchlodniej. Jestem ciekaw jak się mu to sprawdzi bo sam myślę jakie ogrzewanie założyć u siebie tylko ze u nnie jest 300 metrów do grzania i raczej wszędzie dam podłogowe ogrzewanie łącznie z garażami i jestem ciekaw ile taka pompa na te metry kosztuje bo jeśli będzie nie wielka roznicq między pompa a groszkiem to pewnie wybiorę pompę. Sąsiad liczył taki mniej więcej roczny koszt ogrzewania przy o ecnych zimach to +/- 2500zl to nawet można było by się na to skusić nie mając fotowoltaiki.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Fotowoltaika

Post autor: Sławek »

Tak, ta pompa ma funkcje chłodzenia, czyli możliwość podawania tzw. wody lodowej. Puszcza się ją np. w podłogówkę i ona chłodzi pomieszczenia, lub trzeba zainstalować klimakonwektory, które albo grzeją, albo chłodzą - zastępują zwykłe kaloryfery.

Denio, jeżeli chcesz sobie dokładnie sprawdzić zapotrzebowanie domu na energię i porównać różne system grzania, to wejdź tu https://cieplowlasciwie.pl/start i przejdź przez cały setup, na końcu dostaniesz oszacowanie wymaganych mocy grzania i zapotrzebowanie na energię oraz porównanie kosztów.

Pozdr

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotowoltaika

Post autor: Denis »

Sławek pisze:
14 sie 2020, 10:11
Tak, ta pompa ma funkcje chłodzenia, czyli możliwość podawania tzw. wody lodowej. Puszcza się ją np. w podłogówkę i ona chłodzi pomieszczenia, lub trzeba zainstalować klimakonwektory, które albo grzeją, albo chłodzą - zastępują zwykłe kaloryfery.

Denio, jeżeli chcesz sobie dokładnie sprawdzić zapotrzebowanie domu na energię i porównać różne system grzania, to wejdź tu https://cieplowlasciwie.pl/start i przejdź przez cały setup, na końcu dostaniesz oszacowanie wymaganych mocy grzania i zapotrzebowanie na energię oraz porównanie kosztów.

Pozdr
Dzięki Sławek z pewnością skorzystam

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotowoltaika

Post autor: Denis »

Kurna zrobiłem to przeliczeniu i wychodzi pompa 20kw tylko jedno mi się nie zgadza co sąsiad mówił bo jemu wyszło koszt 2500zl a mi wyszło 19800zl także tutaj na pewno zostaje przy groszku a o pompę zapomnę może kiedyś jak już elektrownia nie będzie miała co robić z prądem i będą dopłacać do tego hehe

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Fotowoltaika

Post autor: Sławek »

Wow, ta masz taki duży dom czy stara technologia ? Ja mam 150 m2 a liczyłem dla 170 m2. Fakt, mam dom w nowej technologii z mocnym dociepleniem i parterowy, ale mimo wszystko trochę dużo mi się wydaje u Ciebie. Jak masz link do Twojej kalkulacji do podeślij na PW, zerknę z ciekawości.

Pozdr

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotowoltaika

Post autor: Denis »

Dom ma 320m jest wybudowany w starej technologi coś będę rozbudowywać ale też bez szału z materiałami bo mysle że nie ma sensu przepłacać jak reszta domu jest z tego samego materiału postawiony. Steropian dam maksymalnie 10cm bo nie mamy już tak mroznych zim klimat się zmienia a dom jest postawiony z bloczków żużlobetonowych później jest 5cm przerwy od ściany i cały dom jest objechane cegła podobno kiedyś właśnie tak się robiło żeby było ciepłej a na dach wełna 15

https://cieplowlasciwie.pl/wynik/8fr5

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Fotowoltaika

Post autor: borek »

Dach masz płaski i wełna ma tam przyjść? Jak miedzy stropem a dachem masz przestrzeń ile?

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Fotowoltaika

Post autor: Denis »

Dach płaski a między stropem a dachem z jednej strony jest 80cm z drugiej chyba 20cm i tam na beton przyjdzie wełna 15cm

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Fotowoltaika

Post autor: Arcidiablo »

Taką ofertę dostałem :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ