Drążek kierowniczy

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Actros Gigaspace 6x4 Konwersja Alu !

Post autor: mongrel »

Ja z tym bogatym to tak na żarty. Aczkolwiek gdybyśmy wszystko co dorabiamy tu do swoich modeli kupowali to brakło by banków do napadania. Niektórych rzeczy się nie da i nie opłaca robić samemu a inne wręcz wypada. Forum przede wszystkim jest kopalnią wiedzy dla tych którzy chcą ulepszyć model, zrobić samemu zabudowę, naczepę. Bo jak komuś zależy bez ceregieli i na szybko i nie ma on jakiś wymagań względem ciężarówki to wystarczy zakupić i złożyć jak tamyjka przykazała w instrukcji. Tyle tylko że już na starcie będzie to wyścigówka na blaszaku z kitu ze zwiększonym promieniem skrętu jak wyżej rzeczony Ackerman itd. Są to proste myki a wiele dają. Każdy kiedyś zaczynał i błędy są nieuniknione. Co do warsztatu to nie trzeba garaży wyposażonych w centra obróbcze cnc ale imadełko, wkrętarka, ściski, piłka do metalu, pilniki itd bardzo się przydają. Czytaj forum, pytaj jak coś. Tu Ci każdy pomoże. W UK jest wiara od Nas. Archi, Robert i jeszcze Taki nowy nasz kolega.

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Actros Gigaspace 6x4 Konwersja Alu !

Post autor: mauy-miu »

mongrel pisze:
24 maja 2020, 23:37
U nas na forum pierwszym Git-modelarzem, Git-człowiekiem który zwrócił uwagę na poprawny skręt był Wielki Mauy-miu, nasz kolega modelarz. Wcześniej miał doświadczenie w modelach do driftu stąd jego obszerna wiedza. Przeniesienie drążka łączącego zwrotnice na 'tył' poprawi skręt i uczyni go prawidłowym jak w 1:1.
Doczekałem się, Mongrel napisał wreszcie coś mądrego :he

Gacek_xx

Re: Actros Gigaspace 6x4 Konwersja Alu !

Post autor: Gacek_xx »

mongrel pisze:
25 maja 2020, 03:01
Ja z tym bogatym to tak na żarty. Aczkolwiek gdybyśmy wszystko co dorabiamy tu do swoich modeli kupowali to brakło by banków do napadania. Niektórych rzeczy się nie da i nie opłaca robić samemu a inne wręcz wypada. Forum przede wszystkim jest kopalnią wiedzy dla tych którzy chcą ulepszyć model, zrobić samemu zabudowę, naczepę. Bo jak komuś zależy bez ceregieli i na szybko i nie ma on jakiś wymagań względem ciężarówki to wystarczy zakupić i złożyć jak tamyjka przykazała w instrukcji. Tyle tylko że już na starcie będzie to wyścigówka na blaszaku z kitu ze zwiększonym promieniem skrętu jak wyżej rzeczony Ackerman itd. Są to proste myki a wiele dają. Każdy kiedyś zaczynał i błędy są nieuniknione. Co do warsztatu to nie trzeba garaży wyposażonych w centra obróbcze cnc ale imadełko, wkrętarka, ściski, piłka do metalu, pilniki itd bardzo się przydają. Czytaj forum, pytaj jak coś. Tu Ci każdy pomoże. W UK jest wiara od Nas. Archi, Robert i jeszcze Taki nowy nasz kolega.
Wiem ze to żart :) ;) Znam się na żartach i sam Lubie żartować :) ;) przeglądałem forum tylko że po fakcie. Sam na siebie zły byłem i wyzywałem się od debili że nie wpadłem na taki pomysł jak czytałem niektóre "patenty" na forum. Ale tak jak wspomniałeś człowiek uczy się na błędach i ma nauczkę. Dzisiaj brdzie kara za to bo biore się za blokowanie mechanizmów różnicowych.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Drążek kierowniczy

Post autor: Sławek »

Wydzieliłem do nowego wątku. Nie piszemy o własnych zagadnieniach w cudzych wątkach.

Pozdr

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Drążek kierowniczy

Post autor: mongrel »

To było specyficzne bo kojarzyłem że właściciel garażu przebrnął już ten etap budowy i tak jak kolega również mieszka poza Polską. No cóż podobne manewry uprawialiśmy w wątkach giełdy gdzie na czyjejś ofercie sprzedaży skrzyni kroś inny kupował felgi. Trzeba wynaleźć określenie na takie 'spamowanie' u kogoś na garażu/wątku np: wedikowanie od wedico. Przykładowo :mongrel zawedikował o autobusie w garażu Rasala z Zetrosem itp. Proponujcie jak nazwać tego typu 'spamowanie' i żeby to jakoś wiązało się z gwarą grypserą tamyjską.

ODPOWIEDZ