Drążek kierowniczy

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
Gacek_xx

Drążek kierowniczy

Post autor: Gacek_xx »

Cześć mam pytanie dotyczące układu kierowniczego, odrazu zaznaczę że to mój pierwszy model i dopiero po złożeniu zostało mi polecone to forum.
Skąd wziąść zaznaczony na załączniku drążek?
Gdzieś zamówić, czy jest to któraś zbędna przerobiona cześć bądź czy jest on do samodzielnego wykonania?

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Actros Gigaspace 6x4 Konwersja Alu !

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Powinien być w zestawie. Jeśli nie to można dorobić samemu lub zakupić gotowy na eBay, rcbrmin, lub innych stronach. Nawet powinien być na stronie Ata.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Actros Gigaspace 6x4 Konwersja Alu !

Post autor: Drabek »

TiroManiaK_2006 pisze:
24 maja 2020, 22:33
Powinien być w zestawie. Jeśli nie to można dorobić samemu lub zakupić gotowy na eBay, rcbrmin, lub innych stronach. Nawet powinien być na stronie Ata.
Ja się nie spotkałem żeby w zestawie były łamane. Ale może coś się zmieniło. :brawa

Gacek_xx

Re: Actros Gigaspace 6x4 Konwersja Alu !

Post autor: Gacek_xx »

TiroManiaK_2006 pisze:
24 maja 2020, 22:33
Powinien być w zestawie. Jeśli nie to można dorobić samemu lub zakupić gotowy na eBay, rcbrmin, lub innych stronach. Nawet powinien być na stronie Ata.
W zestawie był standardowy prosty, składany wg. Instrukcji. zaraz odwiedzę eBay ale też sprawdzę stronę ATA czy jest opcja wysyłki za granicę bo mieszkam w Londynie. A czy jest to uniwersalny drążek czy musze podać wymiary (długości itp) ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Actros Gigaspace 6x4 Konwersja Alu !

Post autor: mongrel »

W kitach nigdy nie było giętych pod skrzynię umożliwiających skręt Ackermana - Mayu - Miu, tylko proste z przodu belki. Ebay, sklepy itp około 6dych + pat. Trochę roboty tj czasu i zabawy i z utwardzonej szpilki zrobisz a zwykła coś od złotówki w górę po 3, 6zł utwardzona.

Gacek_xx

Re: Actros Gigaspace 6x4 Konwersja Alu !

Post autor: Gacek_xx »

mongrel pisze:
24 maja 2020, 22:57
W kitach nigdy nie było giętych pod skrzynię umożliwiających skręt Ackermana - Mayu - Miu, tylko proste z przodu belki. Ebay, sklepy itp około 6dych + pat. Trochę roboty tj czasu i zabawy i z utwardzonej szpilki zrobisz a zwykła coś od złotówki w górę po 3, 6zł utwardzona.
,

https://youtu.be/YGNdRPv66xA

Znalazłem taki filmik, wszystko pięknie ładnie tylko pojawil sie problem że k***a nie mam tutaj imadła :( :(

"mongrel" Co miales na mysli pisząc "Ackermana - Mayu - Miu" i +pat ? Sorry że tak dopytuje ale tego nie rozumiem

Wiec zostalo szukac w sklepach i ebay

I jak by ktoś mógł napisać (co mam wpisać w wyszukiwarce na ebayu) bądź jak tego szukać bede wdzięczny. Bo po swojemu to do świąt wielkanocnych.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Actros Gigaspace 6x4 Konwersja Alu !

Post autor: mongrel »

Wpisz w wyszukiwarkę frazę 'skręt Ackermana' choć nie mam pojęcia czy wyskoczy to co powinno. U nas na forum pierwszym Git-modelarzem, Git-człowiekiem który zwrócił uwagę na poprawny skręt był Wielki Mauy-miu, nasz kolega modelarz. Wcześniej miał doświadczenie w modelach do driftu stąd jego obszerna wiedza. Przeniesienie drążka łączącego zwrotnice na 'tył' poprawi skręt i uczyni go prawidłowym jak w 1:1. Możesz o tym poczytać w necie. Nie wiem jak nazywany jest ten element w sklepach rc, ze zwykłej szpilki gwintowanej będzie Ci go trudno zrobić ale z utwardzonej no problem. Nie trzeba imadła, ja sobie pod to zrobiłem na szybko ręczną giętarkę.

Gacek_xx

Re: Actros Gigaspace 6x4 Konwersja Alu !

Post autor: Gacek_xx »

https://zabawki-modele.pl/pl/truck-1-14 ... -4520.html



Znalazłem takie coś w opisie niby pisze ze pasuje do
Tamiya 56347 RC Mercedes-Benz Arocs 3363 6x4 GigaSpace Full Operation Kit 1/14 czyli by się zgadza.
Wole zapytać żeby nie było jak kupiłem serwa i nie chciał skręcać i jak się okazało kupiłem serwa hight voltage.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Actros Gigaspace 6x4 Konwersja Alu !

Post autor: mongrel »

To je to. Kto bogatemu zabroni.

Gacek_xx

Re: Actros Gigaspace 6x4 Konwersja Alu !

Post autor: Gacek_xx »

mongrel pisze:
25 maja 2020, 00:05
To je to. Kto bogatemu zabroni.
A no kto biednemu zabroni bogato żyć ?

Za bardzo nie mam warunków w domu żeby coś samemu konstruować itp. A sprzydał by się jakiś malutki warsztacik bądź garażyk tak ja w Polsce miałem :( ;( wiec trzeba zakupić

Dzięki wielkie za pomoc :) Teraz sam na siebie zły jestem ponieważ trzeba było znaleźć to forum przed rozpoczęciem składania modelu a nie po i pewnie "Maniuś" by już dawno śmigał a nie stał na szafie czekając na wszystkie poprawki :) ;) jest nauczka na przyszłość. :) ;) A czy na tym forum jest ktoś kto mieszka w UK ? Londyn bądź okolic ??

ODPOWIEDZ