Stacja hydro

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andreas
Maszynista
Posty: 694
Rejestracja: 22 wrz 2016, 14:07
Been thanked: 14 times

Stacja hydro

Post autor: Andreas »

witajcie,
postanowiłem wykonać tzw. <<Stację hydro>> do testowania elementów składowych każdej instalacji hydro w modelach rc,
zwracam się do znawców tematu na forum o podzielenie się swoją wiedzą do wykonania stacji,
np.
silnik
rozdzielacz
pompa
siłowniki
węże do połączeń
regle
itd.
wybaczcie mi moją śmiałość
czekam na wasze opinie i sugestie
pozdro

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Stacja hydro

Post autor: Drabek »

Moim skromnym zdaniem nie ma to największego sensu. Różne modele , różne ciśnienia potrzebne, a koniec końców okazuje się że coś jest nie tak. Na sucho to nie testowanie. Jak to mówią w praniu wszystko wychodzi.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Stacja hydro

Post autor: Maciej »

Dokładnie tak jak pisze Kuba. Do tego jeszcze nasze modele nie mają wyprowadzanych wyjść do testów. Więc każdorazowo trzeba było by rozbierac model żeby poszczególne elementy wyjąć. Sam wiesz Andrzeju jak to wygląda w praktyce.

Poza tym kiedy chciałbys używać takiej stacji? Na etapie budowy modelu? To tylko Tobie się przyda bo raczej rzadko ktoś wstrzeli się z budową modelu hydro w taki moment żeby na etapie składania złapać się z Tobą na spocie.

Myślę, że jak masz ciśnienie to spożytkuj siły na jakiś element infrastruktury na plac redina. Np taśmociąg czy coś :ok

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Stacja hydro

Post autor: Pawloosw »

A ja się z Wami nie zgodzę. :he
Taka stacja to dobra sprawa, zwłaszcza dla osób co we własnym zakresie ogarniają całe hydro, budowę siłowników itp. Po jakiego grzyba pakować na próbę taki siłownik do modelu, jak można tylko rachu ciachu pod taką stacyjkę, przy okazji próby zrobić w kg ile podnosi, ile poszło na opory tarcia czy dobrze spasowane uszczelnienia itp. W modelu takie testy utrudnione. Jako, że mi przypadło hydro do gustu bardzo, planuję takie coś ogarnąć sobie kiedyś. W tym celu mam już przygotowany rozdzielacz, zegar, pompa manolowa. Z tego co pamiętam poległem na zasilaniu pompy. Chciałem coś plugnplay bez zbednych pakietów, regulatorów itp. Ale mój zasilacz warsztatowy z zasilacza pc okazał się za słaby. Kiedyś wrócę do tematu. Działaj Andrzeju!!

ODPOWIEDZ