DT 75

Awatar użytkownika
Africa
Kierowca
Posty: 85
Rejestracja: 25 gru 2011, 21:08

Re: DT 75

Post autor: Africa »

Pawel pisze:Nie tak szybko. To jest na razie jakiś zarys DT. Jeszcze trochę trzeba popracować nad nim. Został przecież spychacz, tylne podnośniki. Sporo tego jest.
Ale jest :ok każdy widzi kultową maszynę , no i stoi już o własnych siłach a to duży + w wykonaniu :ok

Pawel

Re: DT 75

Post autor: Pawel »

Nareszcie DT dostał spychacz. Teraz już jakość wygląda po ludzku.... :oo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Początkowo chciałem zastosować siłowniki elektryczne ale z uwagi na cenę sobie darowałem. Zastosowałem inne rozwiązanie

Obrazek

Siłowniki będą tylko do celów dekoracyjnych.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: DT 75

Post autor: Sławek »

Qrde, normalnie Adam Słodowy -> sto zabawek z jednej szprychy :frank
Masz niesamowite pomysły a przy tym ich prostota rozwiązań powala na kolana :ok ja to bym zdecydowanie bardziej skomplikował, tylko po co :hehe

Pawel

Re: DT 75

Post autor: Pawel »

Wiesz tutaj akurat była taka możliwość żeby podnoszenie spycha zrobić w ten sposób.
Sławek żeby ciebie jakiś rozwiązanie tech powaliło na kolano to chyba trzeba by było zbudować prom kosmiczny....
Ale mówiąc szczerze to rozwiązanie nie jest moje. Wczoraj z juniorem przeglądałem Lego Technic i własnie takie rozwiązanie było chyba w jakiś żurawiu. I tak zostało przeniesione do DT-ka

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: DT 75

Post autor: mongrel »

Miałem się w niedziele dopisać po tym jak wspomniałeś że sporo jeszcze zostało i prace pójdą już wolniej że pewnie jak dla Ciebie to ze 3dni i model gotowy no i wychodzi że nie pomyliłem się.Tempo robót powalające ale i trafnie dobrane rozwiązania techniczne wieńczą sukces.Szkoda że nie zajmujesz się dostawami modeli na budowy autostrad bo może byśmy wtedy zdążyli przed euro.Co do Sławka to wierz mi że powala Go wiele kwestii technicznych,np Sławek zupełnie nie radzi sobie z wykonaniem modeli skrzypiec a już harmoszki to zupełna klapa,he he.

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: DT 75

Post autor: mauy-miu »

Bill Gates powiedział kiedyś: " do najtrudniejszego zadania zawsze wybieram kogoś leniwego... On zawsze znajdzie najprostszy sposób, żeby to zrobić" tak apropos prostych rozwiązań ;) jestem zwolennikiem takowych i bardzo mi się podoba to co widzę :D

Awatar użytkownika
Łukasz_G
Kierowca
Posty: 2021
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:54
Been thanked: 1 time

Re: DT 75

Post autor: Łukasz_G »

Rewelacja. To jest dowód na to, że najprostsze najlepsze :) Teraz już tylko aparatura kolorek i do boju :ok

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: DT 75

Post autor: mongrel »

Nie zagalopujcie się z tym chwaleniem prostoty,tutaj akurat dało się skorzystać z takiego rozwiązania ale jest wiele sytuacji gdzie nie ma możliwości albo najprostsze rozwiązanie bywa potem brzemienne w skutkach.Gdyby nie silnik z przełożeniem a następnie ślimacznica nie było by to możliwe.To rozwiązanie ma jednak pewną wadę kiedy siła jest przyłożona nie za pośrednictwem siłowników a w ten sposób to podnoszenie spycha kiedy jest 'zasypany' może podrywać tył maszyny w górę mimo położenia osi prowadnic niemal na środku.

Pawel

Re: DT 75

Post autor: Pawel »

W końcu przyszła pora na test terenowy. W międzyczasie zmieniłem troszkę napęd i zastosowałem ślimaki w napędzie. To z kolei spowodowało że musiałem tymczasowo zmienić system podnoszenia spycha (zastosowałem stare serwo) ale i tak chodzi za szybko. Jak przyjdzie ślimacznica powinno być zdecydowanie lepiej

Filmik z pierwszej jazdy


Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: DT 75

Post autor: Sławek »

:brawo

ODPOWIEDZ