Kalkomania

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
Awatar użytkownika
Hauler
Kierowca
Posty: 2012
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Hauler »

:welcome

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Denis »

:welcome

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Tu się witamy ...

Post autor: Drabek »

ciemny pisze:Co do trwałości, kwestia rozważenia na jakiem elemencie i co byłoby klejone, przy wydruku kalki mają już warstwę górną w postaci lakieru zabezpieczającego, ja po nałożeniu na model nakładam na całość jeszcze jedną warstwę lakieru w zależności od potrzeb - mat lub połysk. W trudnym terenie nie sprawdzałem nigdy jak by współpracowały, w każdym razie trzeba się bardzo postarać by taka kalkę usunąć z modelu - to testowałem.

Na pewno przy pracach z 1:14 będę kleił - testował - wówczas podzielę się informacjami od części praktycznej.
:welcome
Sprawa malowania całego modelu klarem po nałożeniu kalkomani raczej odpada :oops:

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Kalkmania

Post autor: Sławek »

Wydzieliłem do oddzielnego wątku :)

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Kalkmania

Post autor: mauy-miu »

Powiedz mi, jaki jest koszt wydruku np A4 z białym poddrukiem?

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Kalkmania

Post autor: Pawloosw »

mauy-miu pisze:Powiedz mi, jaki jest koszt wydruku np A4 z białym poddrukiem?
Też jestem ciekaw kosztu takiego wydruku. Po tym co zobaczyłem na Łukasza volviaku nie mam wątpliwości, że w tej technologii będę robić naklejki do fuchsa i moich przyszłych modeli. Owszem "zwykłe" drukowane świetnie nadają się np na tablice rejestracyjne bo ich grubość imituje grubość samej tablicy. Ale do oklejania kabiny itp tylko kalki.

Awatar użytkownika
ciemny
Kierowca
Posty: 100
Rejestracja: 07 paź 2016, 00:45

Re: Kalkomania

Post autor: ciemny »

Koszt zadruku jednej strony A4 to 25EUR + przesyłka, mi wychodzi zawsze 7EUR.
Można drukować kolor biały, srebny i złoty plus większość standardowych kolorów CMYKowych

Do tego doliczyć trzeba wykonanie projektu - w przypadku gdybym miał ja go robić, lub dosłanie gotowego projektu pod druk.

Jeżeli chodzi o tablice rejestracyjne, polecam klejenie kalkomanii na hips - w tej skali można się fajnie pobawić włącznie z ramką.

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Kalkomania

Post autor: mauy-miu »

25 euro za A4 to ja odpadam, w skali H0 A4 starcza pewnie na z 10 trucków z naczepami, w naszej skali ciekawsza kabina wymagała by nawet formatu A3.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Kalkomania

Post autor: Pawloosw »

Faktycznie, trochę drogo by to wyszło w "naszej" skali.
A czy każdy ploter się do tego nadaje? Brat dysponuje ploterem fotograficznym HP, ale nie wiem czy na takich kalkach by sobie radził.

Awatar użytkownika
ciemny
Kierowca
Posty: 100
Rejestracja: 07 paź 2016, 00:45

Re: Kalkomania

Post autor: ciemny »

Wiem że ta firma, w sumie tajemnicy nie ma - ja drukuję w DecalPrint, ma specjalne drukarki typowo przeznaczone pod druk kalkomanii, mają one specjalne tonery do kolorów białego, srebnego, złotego jak i toner lakierujący całość, podejrzewam, że na zwykłym ploterze nie osiągnie sie takiej jakości druku. Co do ceny - mało to nie jest, ale na szczegóły od tabliczek, przez tablice rej. i jakieś wyposażenie kabinowe zupełnie wystarczy

ODPOWIEDZ