Eggbot CNC

Narzędzia modelarskie, maszyny CNC, tokarki itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ma3x
Kierowca
Posty: 3
Rejestracja: 05 lis 2016, 22:40

Re: Eggbot CNC

Post autor: ma3x »

Ok po kilkunastu godzinach prób i błędów udało mi się wgrać jakiś program do Arduino.
Silniki krokowe też już ogarniam (tak myślę :P) teraz tylko pozostało wciskanie zworek w Ramps-a.
I wgranie softu do Arduino.
W postach była mowa o bibliotekach do serwa TimerOne i Software Servo. Jak wgrać to cudo?
I czy pod step-stickiem wciskać wszystkie trzy zworki? bo szukam w googlach i jak na razie z opisów budowy Prusy I3 wywnioskowałem że 3 ale nie do końca jestem pewien.
Jakieś sugestie odnośnie bibliotek i zworek?

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Eggbot CNC

Post autor: barman_pl »

Prezes... mam kolejne wyzwanie na Wielkanoc :brawa


Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Eggbot CNC

Post autor: Sławek »

:hehe

Awatar użytkownika
jacol3500
Kierowca
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2017, 15:25

Re: Eggbot CNC

Post autor: jacol3500 »

Witam wszystkich. Właśnie próbuję uruchomić swojego egg bota. Niestety mam problem z wgraniem softu do arduino nano. Wywala mi taki błąd https://scr.hu/DDzv4A . Biblioteki mam wrażenie, wgrałem poprawnie, są dodane to folderu libreries w dokumentach. Ktoś wie może co robie źle?

Awatar użytkownika
jacol3500
Kierowca
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2017, 15:25

Re: Eggbot CNC

Post autor: jacol3500 »

Znów do tego usiadłem i... Okazało się, że nie potrzebnie dodawałem biblioteki do programu. Teraz kolejny problem... Z poziomy programu SPHEREBOT.Ul mogę ręcznie poruszać silnikami i serwem, jednak gdy wyślę plik do arduino nic się nie dzieje.. Ktos poleci jakiś program do obsługi egbota?

ODPOWIEDZ