Mercedes 1850L Hakowiec

ODPOWIEDZ
Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Niedzwiedz2o »

Witam:) Po dłuższej przerwie wróciłem do trucków. Tym razem przerabiam Mercedesa 1850L Tamiya na Hakowca. Póki co jestem na etapie złożenia i malowania. Póki co zero elektroniki. Wszystko posprzedawałem:/ Trzeba zaczynać od zera. Mechanizm Hakowca kupiony od Sławka. Pozostaje zamówić wężyki, regulator do pompy, płyn i spróbować to odpalić:) Chociaż nie ukrywam, że bez waszej Pomocy się to nie uda bo nie mam pojęcia bez instrukcji gdzie jaki wężyk podłączyć ale to będę pytał jak wszystko będę już miec:). Docelowo będę też montować MFC. Rama pusta, z jednej strony będzie zamontowana pompa i jakas atrapa zbiornika paliwa z drugiej strony coś się wymyśli. Zamontowane będą też antyrowery które były w zestawie ale jakoś mocowanie trzeba przerobić bo te były mocowane do podłogi kontenera a teraz do ramy. Pokazuję fotki jak to wygląda teraz, pewnie nie każdemu przypadnie takie malowanie do gustu ale co poradzę:) mi się podoba. Sugerowałem się zdjęciem z neta ciągnika który mi się podobal:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Drabek »

Zrezygnował bym na Twoim miejscu z MFC ze względu na gabaryty. W takim modelu miejsca jak na lekarstwo.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Pawloosw »

Malowanie ekstra. :brawo
Zdecydowanie zgadzam sie z Drabkiem w kwestii mfc. Przy trucku z krotka i niska kabina z obecnoscia hydro w modelu musisz zapomniec o mfcku. Z drugiej strony to zadna strata. Modul dzwieku z chin za 100 daje spokojnie rade + modul swiatel od Slawka i mfc sie chowa.

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Niedzwiedz2o »

Wiem o co chodzi:). Z tą myślą oddzieliłem część kabiny. Szerokość wnęki ma ok 4,5 cm. Tylko w sumie nie wiem ile ma MFC wysokości? Trochę się przy tym upieram bo podoba mi się w nim że mam wszystko w jednym module. Nie lubię tych wszystkich kabelków i plątanina z nimi:// pompa i rozdzielacz spokojnie wejdą po dwóch stronach ramy bo miejsca jest sporo i jakoś się schowa w skrzynki.. No ale zobaczę jeszcze. Może ma ktoś MFC i mógłby mi zmierzyć to? bo jak za wysokie to zrezygnuję od razu:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Drabek »

Zapomniałeś o pakiecie. ;)

Awatar użytkownika
Wolfek
Kierowca
Posty: 482
Rejestracja: 26 wrz 2017, 21:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Wolfek »

Sam moduł ma 3cm wysokości.

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Niedzwiedz2o »

Drabek pisze:Zapomniałeś o pakiecie. ;)
Koszyk na pakiet jest oryginalnie pod ramą.widać na foto. Tam go zostawię i tak przyjdzie bak i antyrower to nie będzie widac :frank

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Pawloosw »

Pakiet, dodatkowy regulator do hydro. Dwa niewiem jak w mfc wypada mixowanie dzwoeku jakbys np zalaczyl sekcje unoszenia opiszczania haka, czy bedzie modulowac dzwiek? Na tbs to proscizna do ustawienia. :ok
Przemysl jeszcze dobrze tego mfc. Tymbardziej ze to prawie tysiak... :hehe

Awatar użytkownika
popiur
Kierowca
Posty: 843
Rejestracja: 05 sty 2016, 20:35

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: popiur »

;) Wywal ten koszyk. Psuje geng szui w modelu

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Niedzwiedz2o »

Znalazłem stary koszyk alu. Zrobiona skrzynka na hydro. Po drugiej stronie będzie taka sama na regulator do hydro i nie wiem czy się też nie zmieści rozdzielacz. Postaram się zrobić nakładke na to z hipsu na magnes. Co do MFC masz rację. Twój argument z miksowaniem dźwięku wygrał:) Tylko pomożesz mi z tym:D
Ps. Koszyk teraz widać bo jest pusta rama ale z niego wystaje hak na ktory nakłada się antyrower a nad koszykiem będzie bak więc się zgubi. Ale nie wykluczam takiej możliwości zobaczę jak będzie wyglądać jak już wszystko będzie założone:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ