SCANIA R470 ORANGE EDITION

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1383
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Panowie wkońcu znalazłem czas na złożenie pierwszego modelu RC. :)
1.jpg
Żona uświadomiona co za paczki przychodziły w ostatnich dniach, także ruszam z budową. Wszelkie sugestie, krytyki, podpowiedzi jak również fochy MILE widziane ;) . Założenie jest takie że w późniejszym czasie będzie do Scani wanna. Na samym początku miał być kit prosto z pudła, ale jak tak przeglądałem Wasze tematy i relacje z budowy naszła mnie chęć zbliżenia się z modelem do oryginału ciężarówki. Z dodatków mam zawieszenie na tył lesu, oczywiście aluski na obydwie osie, lusterka z lesu ale o tym w późniejszym czasie. Na tą chwilę udało mi się poskładać serwa, jak również co nieco podłubałem w ramie, ale niestety jak na pierwszy model jest więcej pytań niż odpowiedzi.
2.jpg
3.jpg
4.jpg
I pierwsze pytanko jak mam wymierzyć na ramie tak, żeby było dobrze zamontować zawieszenie na poduchach?? I czy lepiej zrobić to przy złożonej ramie, czy w takiej postaci jak jest teraz?? :scratch
Drugie pytanko mam "zadupek" z scale parts i nie wiem czy dać tylko tył bez ścięcia czy z nim??? Także doradzajcie..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: Maciej »

Po pierwsze to sobie znajdź blueprinta takiej scanii i wyskaluj go do szerokości ramy. Tak jak ja zrobiłem w swojej P440. Taka operacja pozwoli Ci sprawdzić czy i o ile masz uciąć ramę pod "zadupek" ze scaleparts.

Analogicznie blueprint pokaże Ci gdzie ma być w modelu oś - przykładając zawias do bleprinta będziesz mógł oznaczyć na ramie miejsca montażu.

Zerknij tu: viewtopic.php?f=65&t=1751

i tu: download/file.php?id=17317&mode=view
download/file.php?id=17318&mode=view
download/file.php?id=17319&mode=view

Awatar użytkownika
popiur
Kierowca
Posty: 843
Rejestracja: 05 sty 2016, 20:35

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: popiur »

Super!
Ale kuwetę to sobie kup zamykaną, bo po primo-capi i ultimo-kotek zagrzebując rozsypuje żwirek po całej okolicy :brawa

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1383
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Maciej pisze:Po pierwsze to sobie znajdź blueprinta takiej scanii i wyskaluj go do szerokości ramy. Tak jak ja zrobiłem w swojej P440. Taka operacja pozwoli Ci sprawdzić czy i o ile masz uciąć ramę pod "zadupek" ze scaleparts.

Analogicznie blueprint pokaże Ci gdzie ma być w modelu oś - przykładając zawias do bleprinta będziesz mógł oznaczyć na ramie miejsca montażu.
Hm... a nie prościej będzie zamontować most na resorach, przyłożyć poduchy i na tej podstawie wywiercić otwory?? I yeraz pytanko w kicie mocowanie blotników jest zrobione wlaśnie do tyłu z plastiku. Jeśli chcę zastąpić je "zadupkiem" z scale parts to nie mam pojecia gdzie je wtedy zamocowac?????

Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: Rasalo »

Trzeba kombinować, takie hobby :ok

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: Drabek »

Dokładnie jak Rasalo pisze. Nie ma gotowej receptury. Kombinowanie to podstawa. Zerknij na moje garaże. Tu kombinacji od cholery :he

Awatar użytkownika
popiur
Kierowca
Posty: 843
Rejestracja: 05 sty 2016, 20:35

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: popiur »

Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi Ci o te metalowe elementy mocujące błotniki-są zbędne przy dupce ze ScaleParts...moim zdaniem oczywiście ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1383
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: TiroManiaK_2006 »

popiur pisze:Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi Ci o te metalowe elementy mocujące błotniki-są zbędne przy dupce ze ScaleParts...moim zdaniem oczywiście ;)
Dokładnie o te elementy mi chodzi. Ale zadupka nie mam takiego jak na zdjęciu, tylko tą drugą wersję :)

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: adammKI »

Tiro, jakie kupiłeś serwa?

Mi dziś doszła R620 6x4. Część plastików już zmatowiona do położenia podkładu.
Zasiadam w pierwszym rzędzie i pilnie obserwuję

Pozdrawiam
adam

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1383
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: TiroManiaK_2006 »

adammKI pisze:Tiro, jakie kupiłeś serwa?

Mi dziś doszła R620 6x4. Część plastików już zmatowiona do położenia podkładu.
Zasiadam w pierwszym rzędzie i pilnie obserwuję

Pozdrawiam
adam
Serwa mam dwie sztuki df 900 i jedno carsona do siodła. Wszystkie kupione w ATA, z tego co pamietam za carsona dawałem 53zł, a te df chyba 58zł.

ODPOWIEDZ