MFC-03 czy inny regiel - rozterki początkującego

Regulatory, sterowniki, serwa, pakiety itp.
Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: MFC-03 czy inny regiel - rozterki początkującego

Post autor: Maciej »

Jeśli Beier wychodzi za drogo to spokojnie starczy chińczyk (kopia TBS). Mam i jedno i drugie. Wg mnie akurat głębia i jakość dźwięku zależy najbardziej od.... obudowy głośnika.

Natomiast jeśli chodzi o sam dźwięk to najlepszy daje Servonaut SMX. Nie ma innego modułu z imitacją turbiny. Miałem - polecam.
Biorąc wszystko pod uwagę, cenę/jakość, wg mnie na pierwszy miejscu Beier, potem klon TBSa, SMX.

Jeśli nie zdecydujesz się na MFC to z regulatorów dobre są produkty Hobbykinga do bezszczotek:
z sensorem:
https://hobbyking.com/en_us/hobbykingr- ... -1-12.html

bez:
https://hobbyking.com/en_us/hobbykingtm ... verse.html

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: MFC-03 czy inny regiel - rozterki początkującego

Post autor: adammKI »

Mam wrażenie, choć mogę się mylić i narazić co niektórym na forum :) że oryginalny tamijowski MFC był dobry kilka lat temu, kiedy był nowością i rządziły silniki szczotkowe, ale niestety nie poszedł z duchem czasu i nie ewoluował do obecnych realiów nowinek technicznych.

To taki vintage, ę i ą bo to Tamiya.

Generalnie to jestem gorącym zwolennikiem kupowania oryginalnych rzeczy (i bardzo bym chciał mieć ten moduł), choćby przez to że są dedykowane i bez zbędnej zabawy i kombinowania pasują, jednak Tamiya trochę jest w tyle technologicznie z tym modułem (zaznaczam że to tylko moje skromne zdanie).
Jednak Tamiya ogranicza się sama na własne życzenie

Obejrzałem wczoraj tutoriale Beiera i całkiem fajnie to wygląda, tylko jeśli podokładamy wyposażenie typu moduł led, kabel do transmisji to wyjdzie około 250 euro czyli niewiele mniej niż MFC.
Szkoda tylko że to wysyłka z zagranicy. Jednak wolę zakupy tutaj na miejscu bo jak coś się dzieje to szybko wiem gdzie dzwonić.

Poszukam tego na miejscu.

Popatrzę też na te chińskie o których piszecie. Może faktycznie też będzie jakąś alternatywą, głównie cenową.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: MFC-03 czy inny regiel - rozterki początkującego

Post autor: mongrel »

Arcidiablo pisze:Też jestem za MFC, zawsze zakładałem, zakładam i będę zakładał. Są ludzie którzy piją denaturat i nazywają go alkoholem, a są też tacy co piją Jacka Danielsa.
Wnioski wyciągnij sam :D
Takim właśnie denaturatem jest MFC przy innych wiodących modułach dźwiękowych. Gabaryty plus cena. Jaki problem kupić coś sensownego i do tego jakiś fajny moduł świateł bez kabelkologii łączenia z naczepą gdzie synchronizacja odbywa się przez bluetooth.
Nikt tu się nikomu nie naraża, wymieniamy się opiniami.
Ale jak komuś żal parę groszy na chleb żeby przefiltrować denaturat to musi dołożyć na Jacka Danielsa, Daniels jest już przepuszczony przez bochen razowego.

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: MFC-03 czy inny regiel - rozterki początkującego

Post autor: Arcidiablo »

Z MFC i innymi modułami jest dokładnie jak z kobietami. Jeden kocha blondynki a drugi brunetki i kazdy ma swoją rację.
Gdyby wszyscy kupowali Mercedesy, nie byłoby na rynku Opli, VW i Fiatów, więc wrzucanie na szalę za i przeciw po prostu nie ma sensu. Zbuduj jeden model z MFC, do następnego wsadź Beiera a w kolejny chińskiego TBSa i sam zdecydujesz co Ciebie zadowoli pod względem jakości, efektów i ceny. Amen

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: MFC-03 czy inny regiel - rozterki początkującego

Post autor: wajha1983 »

Juz tez kiedyś pisałem na ten temat,mam w jedenej ciężarowce mfc 02 i bylem z niego zadowolony. Jeśli złożysz model i nie będziesz go więcej dotykał jest ok, jeśli kilka razy włozysz-wyjedź wtyczki od ledów urwia się kabelki,będziesz chciał zrobić środek będziesz miał problem upchac wszystko w kabinie i kabelki są długie. Modol fajnie zrobiony,fajne dźwięki. Zestaw kombinowania ma więcej plusów bo możesz podłączyć co chcesz i schować gdzie chcesz. Może wziąć to co najlepsze na rynku i podlaczego razem. Tbs lub podroba są fajne i można dużo z nich wyciągnąć,jeśli ma się chwile czasu i trochę cierpliwości. Dużo ludzi już powoli rezygnuje z pełnego oświetlenia bo i tak się tego nie używa tak jak skrzyni 3biegowej tamiya.
Wiec wybór należy do ciebie,jak ma wyglądać ostatecznie model i co cie będzie bardziej bawiło. ;)

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: MFC-03 czy inny regiel - rozterki początkującego

Post autor: adammKI »

Jak każdy początkujący napaliłem się strasznie, ale powoli emocje opadają (nie zapał) :)

Beier w polskiej dystrybucji na razie niedostępny.
O TBS-ie i chińczyku trochę muszę poczytać.

Póki co najpierw złożę tego kita żeby zobaczyć co i jak a w międzyczasie, choć z wolnym czasem trochę cienko, poszukam jakiejś elektroniki.
Już wiem że muszę zmienić taktykę z malowaniem. Najpierw go złożę i dopiero będę widział co jak pomalować.

To samo będzie z elektroniką. Na spokojnie.

ODPOWIEDZ