RC Mercedes Zetros 1:10 by Racuś

Modele ciężarówek truck trial i przeprawowe w skali 1:10
Regulamin forum
Uwaga !
Garaże mogą zakładać tylko posiadacze minimum jednego modelu 1:14 !!!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

RC Mercedes Zetros 1:10 by Racuś

Post autor: Rasalo »

Jak sięgam pamięcią do starych trialowych czasów to każdy dobry garaż zaczynał się od foty zgromadzonych fantów oraz opisu modelu.
Więc... model miał być top sikret i miał ujrzeć światło dzienne w momencie jego ukończenia, ale szkoda mi go kisieć i nie dzielić się postępami z jego budowy.
Tak więc raz, w grudniu roku ubiegłego udało mi się zakupić budę drukowaną (<3) od kolegi z Portugalii. Więcej było w tym przypadku, ale jest i nawet cieszy oko. Z racji tego, że to drukowanka to roboty będzie dużo, ale mniej niż w przypadku robienia jej od podstaw :he
Dwa, mam chyba pier$*lca na punkcie zastawów Novaka. Ewentualnie może być to pewien kompleks ponieważ bezszczotkowego Novaka nigdy w trucku 1:10 nie miałem. W chwili obecnej czekam na odbiór drugiego już całkowicie nowego zestawu (ESC + silnik) Novaka 17.5T. Wspomnę tylko, że dysponuje już równie nowym Novakiem 13.5T, zobaczymy co będzie lepsze.
Czy, rama aluminiowa i śrubki M1.6 i M2. Czasami M3. Profil kupiony na allegrze za jakieś grosze, ale co najważniejsze wymiarowo idealnie pasuje pod Zetroska.
Czytyry, skrzynia biegów i rozdzielcza. Tu znowu klasyka tematu czy traxxas 2-biegowy kupiony w ojczyźnie Donalda Trampa (make america gay again). Przeszukałem całego ebaya i znalazłem tylko jedną :scratch
Skrzynia rozdzielcza to HAMMER TRANSFER CASE (1.47/1), zakupiona na ebayu (co za zaskoczenie), wersja frezowana. Są jeszcze w odlewanych obudowach, ale wyglądają słabo.
Pięć, mosty Axiala. Tu ciekawa historia niczym jedna z tych co Pablo opowiadał po kilku browarkach (pozdro dla kumatych). Kupiłem 3 mosty, wszystkie skrętne no bo jak inaczej, legitnie, itd. Z racji tego, że import był z US i A to paczka przeszła przez jakieś chore centrum wymiany śliny czy innego gówna i z marszu doliczyli jakąś opłatę. Po dotrciu paczki do PL, uzbrojony w niezbędne kwity i PLN-y do opłacenia na pocznie dodatkowych opłat, ku mojemu zaskoczeniu spocona niczym Miał-Kał pracownica Poczty Polskiej wydała mi paczkę od tak, bez żadnych dodatkowych pytań, opłat itp. Zabrałem paczkę i szybciutko pobiegłem zadzwonić do Macieja. Ten niestety zasmucił mnie informacją, że wcześniej czy później zabiorą mi pieniążki, które powinienem zapłacić celnikom. Uzbrojony w tą informację wróciłem na pocztę wyedukować pracownicę PP i zapłacić cło.
Sześć, DSM i inne duperele. Tak, ostatnimi czasy wolne wieczory spędzam na projektowaniu części do Mercedesa. Jako zwolennik 4D oraz pasjonat druku z żywicy sosny, dostrzegam ogromne plusy płynące z tej technologii.
Aaa... no i siedem czyli dźwięk. W Zetrosku będzie siedziała najnowsza odsłona Servonałta SMX (teraz nazywa się SM7 czy jakoś tak).
Światła na pstryczku Graupnera.

Na tą chwilę to chyba tyle, projekt z całą pewnością długodystansowy. W zanadrzu mam jeszcze LR Discovery 3 więc zapowiadają się wesołe czasy u towarzysza Ryjka yes
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: RC Mercedes Zetros 1:10 by Racuś

Post autor: Arcidiablo »

Gran Reserva zacna, kłaki na dłoni upalone przez słońce gorącego lata. Zetros pochodzący z garażu naszego niezapomnianego Pablo budził we mnie dreszczyk emocji, trzymam więc kciuki i mam nadzieję oglądać to cacko w niedalekiej przyszłości na zlocie :ok :ok :ok

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: RC Mercedes Zetros 1:10 by Racuś

Post autor: Pawloosw »

Drukowana buda do trialowej maszyny? Pabloś się w grobie przewraca. :szoki

Fajny projekcik tak pozatym sie zapowiada. Ciekaw jestem tego modulu dzwiekowego. :ok

Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: RC Mercedes Zetros 1:10 by Racuś

Post autor: Rasalo »

Nie przewraca, konsultacje były i buda zaakceptowana :)

Awatar użytkownika
Maciek
Moderator
Posty: 3940
Rejestracja: 07 sty 2012, 21:21

Re: RC Mercedes Zetros 1:10 by Racuś

Post autor: Maciek »

Rasalo pisze:Nie przewraca, konsultacje były i buda zaakceptowana :)
Jak sfierdolisz to Cię będzię straszył po nocach :he

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: RC Mercedes Zetros 1:10 by Racuś

Post autor: Denis »

Nie no Rasalinda i wydruki 4D ultra HD :szoki

Projekcik zacny :brawo :brawo

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: RC Mercedes Zetros 1:10 by Racuś

Post autor: wajha1983 »

Ja juz od dawna siedzę w pierwszym rzedzie i czekam na dalsze aktualizacje ;)

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: RC Mercedes Zetros 1:10 by Racuś

Post autor: Sławek »

Ciekawie :ok

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: RC Mercedes Zetros 1:10 by Racuś

Post autor: barman_pl »

Noo :ok

Awatar użytkownika
pado
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 11 wrz 2015, 22:08
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Re: RC Mercedes Zetros 1:10 by Racuś

Post autor: pado »

No piękna maszyna się szykuje :)

ODPOWIEDZ